Sherlock ​Holmes esetei 21 csillagozás

Tim Dedopulos: Sherlock Holmes esetei

A Sherlock Holmes eseteiben dr. Watson lebilincselő bűntényeket tár elénk, hogy a megfigyelés és logikus következtetés Sherlock Holmes-i módszerével megoldhassuk azokat. Minden egyes szövevényes ügy során három kérdés hangzik el, amelyek pontos megválaszolásával felderíthetjük a rejtélyeket és leleplezhetjük a tetteseket. Izgalomban és borzongásban lesz részünk, miközben észrevesszük a gyanús részleteket, és felgöngyölítjük az eseteket, amelyek között könnyebbekkel és nehezebbekkel egyaránt találkozhatunk.

HVG Könyvek, Budapest, 2021
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635650231 · Fordította: Rusznyák Csaba

meseanyu P>!
Tim Dedopulos: Sherlock Holmes esetei

Azzal kezdem, hogy nagyon szép kialakítású ez a kötet, bár nekem a képek nem mindig illeszkedtek a szöveghez, volt amikor öregembert írt, és a képen max. középkorú volt az illető, vagy szobalányt, és a képen estélyi ruhában volt a hölgy. Holmes se tetszett sok képen, nagyon nem olyan volt, mint általában a filmeken, illusztrációkon, de ennek ellenére ez a része nagyon rendben volt, igényes, részletes, jó kézbe venni. A sztorik se voltak rosszak, bár egyik másik nekem kissé unalmas, de sose voltam igazán Holmes rajongó, mindig inkább Agatha Christie-hez húzott a szívem. Viszont a kérdések szerintem nem jók, sok olyan van, amit egyszerűen nem lehet kitalálni a szövegből, kicsit hajuknál fogva előrángatott megoldások. Mindenesetre azért elvoltam vele, olyan lusta vasárnap délutánokra való szerintem, amikor nem vágysz semmi mélyre, semmi belemerülősre, csak lapozgatni akarsz valamit, hogy teljen az idő.

Könyvmoly33>!
Tim Dedopulos: Sherlock Holmes esetei

Érdekes történeteket írt le benne, és interaktívan az olvasót is megpróbálja behívni az olvasásba, nagyon jó volt. Gondolkodtató

porcellan>!
Tim Dedopulos: Sherlock Holmes esetei

Hát én nem vagyok egy Sherlock Holmes, de lelkesen próbálkoztam. Volt talán pár történet amiben a közelében nem jártam a megoldásnak. Viszont pár sikerélményem is akadt. Jobb szeretem a terjedelmesebb krimiket, szóval nálam nem lett 5 csillag.

Alice17>!
Tim Dedopulos: Sherlock Holmes esetei

Érdekes kis agytorna, odafigyelésre késztet, de azért előfordult párszor hogy olyasmit kellett volna kitalálni ami le se volt írva ( szerkesztési baki?) De ettől eltekintve kellemes volt, és nem utolsó sorban gyönyörű szép!

Karina_Lakatos>!
Tim Dedopulos: Sherlock Holmes esetei

Jó kis fejtörők voltak a könyvben, próbára tették a figyelmemet a különböző esetek. Bár volt, amelyik megoldás igen esetleges volt, máshol sokkal izgalmasabb történetet találtam ki a leírt részletek alapján… mindenesetre, ha elvonatkoztatunk a rengeteg krimi sorozattól és filmtől, és csak egy-egy apró elszólást vagy nyomot keresünk, akkor mi is igazi nyomozónak érezhetjük magunkat. Ha ezekre figyelünk, sok sikerélményünk lehet a könyv olvasása közben.