Mesélő ​zászlók 4 csillagozás

Történetek, érdekességek a zászlók világából
Tim Bradford – Clive Gifford: Mesélő zászlók

Miért nem lobognak a Holdra kitűzött zászlók?
Hol áll a világ legmagasabb zászlórúdja?
Mióta piros-fehér-zöld a magyar zászló?
A zászlók világa bővelkedik szórakoztató, érdekes és tanulságos történetekben.
Kötetünk bemutatja a nemzetek lobogóit, s a hozzájuk kapcsolódó szokásokat és hagyományokat; a sportban és a tengereken használt jelzőzászlókat; a lobogók eredetét és etikettjét. Fantasztikus, sosem látott színekkel és mintákkal találkozhatsz, sárkányokkal és vulkánokkal, égitestekkel és keleti szőnyegekkel.
A zászlók mindig is megmozgatták az emberek fantáziáját, erős érzéseket váltanak ki – a színes vásznakban benne van az egész történelem.

Móra, Budapest, 2019
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634861263 · Fordította: Zsuppán András

Rune>!
Tim Bradford – Clive Gifford: Mesélő zászlók

Tim Bradford – Clive Gifford: Mesélő zászlók Történetek, érdekességek a zászlók világából

Ez egy nagyon jó, informatív könyv. Élvezhető stílusban gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Sosem voltam erős a zászlókkal kapcsolatos tudásban, valahogy ez kimaradt a gyerekkoromból. Így én is sok érdekes újdonságot tudhattam meg, és nem csak a gyerekek, de én is sokat tanultam belőle. A fiaimat nagyon érdekelte a könyv, amikor elkezdtük olvasni napokig zászló lázban égtünk, mindenhol kisebb-nagyobb méretű lobogók voltak szanaszét a lakásban off. Gondolkozom, hogy beszerzem állandó példánynak a gyerekek házi könyvtárába, mert szerintem ez tipikusan egy olyan kötet, amit többször elővennének, szívesen nézegetnének, még nagyobb korban is.

Mircsi P>!
Tim Bradford – Clive Gifford: Mesélő zászlók

Nagyon szép, igényes kötet, sok mindent lehet belőle tanulni, de sajnos rá kellett jöjjek, hogy nem vagyok Sheldon, úgyhogy csak közepes mértékig élveztem. :D