Ezer ​csók 204 csillagozás

Egy csók egy pillanat.
De ezer csók élethosszig kitart.

Van egy fiú.
És van egy lány.
A szerelem egy pillanat alatt szövődik köztük, de egy évtized, míg kibontakozik.
Ezt a szerelmet nem képes felbontani sem a távolság, sem az idő.
Ez a szerelem örökké tart. Legalábbis ők így hiszik.
Amikor a tizenhét éves Rune Kristiansen visszatér szülőhazájából, Norvégiából az álmos georgiai kisvárosba, Blossom Grove-ba, ahol még gyerekkorában összebarátkozott Poppy Litchfielddel, a fiút egyetlen gondolat gyötri: a lány, aki lelki társa, aki megígérte, hogy hűségesen megvárja, amíg ő visszatér, vajon miért szakított vele mégis szó nélkül?
Rune szíve két éve összetört, amikor Poppy megnémult. Mire Rune megtudja, mi az igazság, rájön, hogy a legnagyobb szívfájdalom csak ezután éri majd…

Eredeti mű: Tillie Cole: A Thousand Boy Kisses

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 15 éves kortól

464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155631504 · Fordította: Bozai Ágota
464 oldal · ISBN: 9786155631498 · Fordította: Bozai Ágota

Rune Kristiansen · Poppy Litchfield · Nagyika

DarknessAngel
Tillie Cole: Ezer csók

Az első Tillie Cole könyvem… Az én Poppymmal és Rune-ommal.A szívem meghasadt.

Erre nincsenek szavak. Vagy gondolom mégis, ha várnék pár napot és lecsillapodnék. De képtelen vagyok.
Ennyire szeretni valakit. Vajon lehetséges?
A történet gyönyörű, de felér egy szíven szúrással.
Nagyon rég sírtam már ennyit.
Viszont azokért a pillanatokért éltem, amikor a könyv újra mosolyra fakasztott. Amikor megmelengette és teljességgel megdobogtatta a szívemet.
Jaj, Poppymin! Drága Rune!
Hogy élhet az ember újra teljes életet egy ilyen meghatározó, mindent betöltő szerelem után?
Szerettem volna. Vágytam rá. Reméltem, de közben mégis… belül tudtam.
Az epilógus.❤

Tillie Cole: Ezer csók

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"Ezer csók. Ezer érzés. Ezer élmény. Ezt kaptam ettől a könyvtől.
Egyszerre vagyok boldog és szomorú. Egyszerre sírok és nevetek. Ugyanazon pillanatban érzem, hogy a szám mosolyra húzódik, de a szememből potyognak a könnyek. Tillie Cole képes volt a bennem levő sötétséget csupa ragyogó napfénnyé változtatni. Segített feloldani a lelkemben régóta ülő bántalmakat és gondokat. Rengeteg mindenre megtanított, amiért nem lehetek elég hálás. Egy igazi csodát alkotott, mely a részemmé vált. Jobb lettem általa.
Az Ezer csók egy szerelem gyönyörű és egyben fájdalmas története. Megtanít arra, hogyan érdemes élni a nap minden percében. Begyógyítja a sebeket, s cseresznyevirág szirommal hinti be az előttünk álló utat. Poppy szavaival búcsúznék most tőletek:

„– Az élet valóban drága kincs – súgta. – Nagyon, nagyon drága kincs. Egyetlen másodpercét se vesztegesd el.”

Drága barátom, fogadd meg a tanácsát. Menj, és élj át minden egyes másodpercet. Mert egy életed van. Használd ki, hogy ha majd itt kell hagynod ezt a világot, akkor boldogan és elégedetten távozhass, hogy igen, mindent elértél, amit szerettél volna.
Mindenkinek meg kell ismernie Poppy és June történetét! Válj te is a részévé! Ne hagyd ki ezt a csodálatos élményt."

Tillie Cole: Ezer csók

Csak annyit mondok, hogy egy csodálatos történet a maga sablonosságával.
Imádtam a kissé sánta szerelmet, amit Poppy és Rune által ismertem meg.
Imádtam Poppy-t és Rune-t is, hiszen mindketten bebizonyították, hogy érdemesek egymás szerelmére, annak ellenére is, hogy az nem mindig boldog.
És végül imádtam az ezer csókot, mert mind egy fantasztikus kaland részei.

Bővebben:

KönyvMoly_1989
Tillie Cole: Ezer csók

Előre bocsátom, hogy szerettem ezt a könyvet.
Gyönyörű gondolatokat fogalmazott meg az írónő, rengeteg helyre post it – et ragasztottam, és hihetetlen módon tetszett Poppy életigenlése és pozitív szemlélete. Igyekezett mindenben a jót keresni, mindenben meglelni a szépet. Sokan tanulhatnának tőle, az egyszer biztos!
Viszont… Annyira, de annyira „too much” kategória volt ez a regény nekem, hogy az leírhatatlan. Imádom a romantikát, nagyon el tudok merülni az érzelmi mélységekben, de minden egyes lapozás után, és minden egyes legépelt „örökkön örökké” után azt vártam, hogy mikor kezd el folyni a nyál a lapokról.
Pedig értettem. Átéreztem. Sírva is fakadtam kétszer… De mégis… Nagyon túlírtnak találtam ezt a rengeteg érzelmet, fájdalmat, szerelmet…
Szép történet volt, hatalmas mondanivalóval és ajánlom is egy olvasásra, engem mégsem vett meg magának maradéktalanul, pedig azt hittem, hogy én leszek a könyv első számú rajongója.

AniTiger MP
Tillie Cole: Ezer csók

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy egy ennyire cuki-giccses szerelemre vágynék, mint amilyen Poppymin és az ő vikingje között van, de nagyon szerettem róluk olvasni. Lehetetlen nem imádni ezt a két bolond szerelmest és a családjaikat. Tetszett a csellózás, tetszett a fényképezés, amik bár visszaköszöntek innen-onnan más olvasmányokból, de passzolt hozzájuk.
Nem egy túl bonyolult vagy egyedi történet, de a mondanivalója csodaszép, az apró nüanszok élvezetessé tették számomra, és az írónő stílusát is magával ragadónak tartom.

Mikor jön valami más is tőle magyarul? Remélem, hogy a kiadó felkarolja az írónőt az Ezer csók sikere láttán.

Bővebben a blogon:

464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155631504 · Fordította: Bozai Ágota
BreeS
Tillie Cole: Ezer csók

Csókok esőben, csókok napnyugtakor, csókok a szalagavatónkon… amikor magához ölelt, és a fülembe súgta, hogy én vagyok a legszebb lány az egész teremben.

Készülj fel, hogy ez nem egy hétköznapi olvasmány.
Gyönyörű mondatokkal megfogalmazott csodálatos mű, tele mély érzésekkel, szívszaggató jelenetekkel.
Készülj fel, hogy a végén nem látsz majd a könnyeidtől, a szívedet pedig úgy érzed mintha megszakadt volna.
Tudd, hogy ez egy különleges történet!
Tudd, hogy nem utoljára veszed kezedbe!
Érezd magadénak minden egyes mondatát, tanulj Te is belőle.
Olvasd el!

Bővebben: http://breestoriesandbook.blogspot.hu/2018/05/tillie-co…

K_A_Hikari
Tillie Cole: Ezer csók

„Szabad mosolyogni. Szabad boldognak lenni. Különben mi értelme lenne az életnek?”

…törékeny, mint a szív, időtálló, mint a szerelem, és múló, mint a cseresznyefa virágzás.
(…)
Még több órával a befejezés után is nehezen találom a megfelelő szavakat. Ez egy olyan könyv, amit ezer százalék, hogy többször el fogok olvasni. Nem mondom, hogy minden évben, mert ahhoz lelkierőre lesz szükségem, (meg ezer zsepire) de két-három évente biztosan a kezembe fog kerülni.
Több van ebben a regényben, mint egy egyszerű sablonos YA.
Szerelem, kitartás, életkedv, hit.
Ahogy más érzés az első, az ötvenharmadik, és a kilencszáznegyedik csók, úgy más lesz olvasni ezt a könyvet, első, második és sokadik alkalomra is.
1. olvasás
A gyerekszobámban, miközben esett az eső…és a szívem egy kicsit megszakadt.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2018/05/tillie-cole-e…

V_Ili P
Tillie Cole: Ezer csók

Mondhat nekem bárki bármit, hogy nyáltenger, kliséhalmaz, hatásvadász én másodjára is ugyanúgy végig bőgtem, mint elsőre.
Érzékeny lennék, vagy a minőséget illetően igénytelen, vállalom ?.
Ez legyen a legnagyobb bajom.
Előző értékelésem:

Lillsz
Tillie Cole: Ezer csók

"Összetörtem, a lelkem és a szívem is darabjaira hullott. Hogy hol sírtam a legtöbbet? Nem tudom. Azt tudom, hogy ennyit még nem hatódtam meg könyvön, ennyire talán még semmi nem érintett meg engem. Az Ezer csók felnyitotta a szemem és szembesített a valósággal. A könyv fő üzenete az, hogy ki kell használnunk életünk minden egyes percét. Klisé ide vagy oda, nem mindig van holnap. Kár lenne úgy élni a mindennapjainkat, hogy nem szerettünk eléggé, hogy nem használtunk ki lehetőségeket. Élvezzünk, érezzünk addig, amíg még tehetjük!
Gyönyörű! Nem kérdés, ennek kellett a borítón szerepelnie! Az üvegnek és a szíveknek. Mi sem tudná jobban jellemezni a történetet, elképesztő!"
Bővebben: https://lillszinbookland.blogspot.com/2018/10/tillie-co…

vikcs P
Tillie Cole: Ezer csók

Azt hiszem az év legjobban várt könyve volt számomra az Ezer csók, és amint nálam volt a könyv, mielőbb el is kezdtem. Nagyon sok jót olvastam róla, ezért alig vártam, hogy én is elolvadjak és odáig legyek érte. Ez kitartott kb. az első száz oldalig, el is morzsoltam néhány könnycseppet, aztán jött a feketeleves, nem csak a történetben, hanem a könyvben is elértünk egy olyan részhez, amelynél már nem igazán tudtam élvezni az olvasást.

Akik követnek biztosan tudják, hogy nagyon szeretem a romantikus könyveket, és sokszor az sem zavar, ha kicsit nyálasabb is egy-egy történet. Ám az Ezer csók már nálam is kiütötte a biztosítékot, pedig én tényleg bírom az édes, aranyos szerelmes pillanatokat, de itt már komolyan rosszul voltam a sok édességtől.

A könyv egyébként olvasmányos, gyorsan haladós, viszont ahogy haladunk a történettel, úgy szorul össze annál inkább a szívünk. Nagyon sajnálom, amiért az eleje után mélyrepülésbe ment át a könyv, pedig annyira, de annyira szeretni akartam úgy, mint mások. Valószínűleg ez nem az én könyvem, de aki szereti a sírós-romantikus könyveket, azoknak tökéletes választás az Ezer csók. :)

Bővebben a blogomon: https://konyvmaniablog.blogspot.com/2018/10/tillie-cole…

Niitaa P

– Szabad nevetni – mondta pihetollpuha hangon. – Szabad mosolyogni. Szabad boldognak lenni. Különben mi értelme lenne az életnek?

vgabi SP

Csók 1.
Az én Rune-ommal.
A cseresznyeligetben.
A szívem majd kiugrott a helyéből.

Kapcsolódó szócikkek: csók · Poppy Litchfield · Rune Kristiansen
Niitaa P

Miért legyek boldogtalan, amikor boldog is lehetek? Számomra ez egyértelmű választás.

Niitaa P

Amikor az ember tudja, hogy valami véges, azt annál jobban becsüli.

vgabi SP

Pontosan négy pillanat határozta meg az életemet.

Kapcsolódó szócikkek: Rune Kristiansen
CsakSimánDorka P

– Ha egy napfelkeltét láttál, az olyan, mintha mindegyiket láttad volna – feleltem.
Poppy szomorúan ingatta a fejét. Rám nézett, és szánakozás volt a tekintetében. Összerándult a gyomrom.
– Ez nem igaz – érvelt. – Mindennap más. A színek, az árnyalatok… az, hogy milyen hatással van a lelkedre. – Felsóhajtott. – Minden nap ajándék, Rune.

Kapcsolódó szócikkek: napfelkelte · Poppy Litchfield · Rune Kristiansen
CsakSimánDorka P

Miért kell az élet végére jutni ahhoz, hogy az emberek megtanulják ezt nap mint nap élvezni? Miért kell megvárni, amíg kifutnak az időből, hogy elkezdjék megvalósítani az álmaikat, amikor rengeteg idő volt rá az életben? Miért nem úgy nézünk arra, akit szeretünk, mintha utoljára látnánk? Mert ha ezt tennénk, az élet olyan élénk lenne! Akkor élnénk igaz és teljes életet.

Niitaa P

Megmutatta, hogy a szerelem egyszerűen azt jelenti, hogy az ember elég állhatatos tudatni a másikkal, a szíve másik felével, hogy feltétel nélkül szereti. A nap minden percében szereti. Hogy a szerelem a gyengédség legtisztább formája.

Andismile

Mindenkinek van valakije, aki a legrosszabb, legszomorúbb időkben, amikből nem látunk kiutat, felemel és visz minket. Így vagy úgy, akár az Úr vagy valaki, akit nagyon szeretünk, vagy mindketten, felemel minket és segít…amikor úgy érezzük, hogy nem bírjuk, nem tudunk továbbmenni…akkor átsegít minket.