Ezer ​csók 144 csillagozás

Egy csók egy pillanat.
De ezer csók élethosszig kitart.

Van egy fiú.
És van egy lány.
A szerelem egy pillanat alatt szövődik köztük, de egy évtized, míg kibontakozik.
Ezt a szerelmet nem képes felbontani sem a távolság, sem az idő.
Ez a szerelem örökké tart. Legalábbis ők így hiszik.
Amikor a tizenhét éves Rune Kristiansen visszatér szülőhazájából, Norvégiából az álmos georgiai kisvárosba, Blossom Grove-ba, ahol még gyerekkorában összebarátkozott Poppy Litchfielddel, a fiút egyetlen gondolat gyötri: a lány, aki lelki társa, aki megígérte, hogy hűségesen megvárja, amíg ő visszatér, vajon miért szakított vele mégis szó nélkül?
Rune szíve két éve összetört, amikor Poppy megnémult. Mire Rune megtudja, mi az igazság, rájön, hogy a legnagyobb szívfájdalom csak ezután éri majd…

Eredeti mű: Tillie Cole: A Thousand Boy Kisses

Eredeti megjelenés éve: 2016

464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155631504 · Fordította: Bozai Ágota
464 oldal · ISBN: 9786155631498 · Fordította: Bozai Ágota

Rune Kristiansen · Poppy Litchfield

DarknessAngel
Tillie Cole: Ezer csók

Az első Tillie Cole könyvem… Az én Poppymmal és Rune-ommal.A szívem meghasadt.

Erre nincsenek szavak. Vagy gondolom mégis, ha várnék pár napot és lecsillapodnék. De képtelen vagyok.
Ennyire szeretni valakit. Vajon lehetséges?
A történet gyönyörű, de felér egy szíven szúrással.
Nagyon rég sírtam már ennyit.
Viszont azokért a pillanatokért éltem, amikor a könyv újra mosolyra fakasztott. Amikor megmelengette és teljességgel megdobogtatta a szívemet.
Jaj, Poppymin! Drága Rune!
Hogy élhet az ember újra teljes életet egy ilyen meghatározó, mindent betöltő szerelem után?
Szerettem volna. Vágytam rá. Reméltem, de közben mégis… belül tudtam.
Az epilógus.❤

Tillie Cole: Ezer csók

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"Ezer csók. Ezer érzés. Ezer élmény. Ezt kaptam ettől a könyvtől.
Egyszerre vagyok boldog és szomorú. Egyszerre sírok és nevetek. Ugyanazon pillanatban érzem, hogy a szám mosolyra húzódik, de a szememből potyognak a könnyek. Tillie Cole képes volt a bennem levő sötétséget csupa ragyogó napfénnyé változtatni. Segített feloldani a lelkemben régóta ülő bántalmakat és gondokat. Rengeteg mindenre megtanított, amiért nem lehetek elég hálás. Egy igazi csodát alkotott, mely a részemmé vált. Jobb lettem általa.
Az Ezer csók egy szerelem gyönyörű és egyben fájdalmas története. Megtanít arra, hogyan érdemes élni a nap minden percében. Begyógyítja a sebeket, s cseresznyevirág szirommal hinti be az előttünk álló utat. Poppy szavaival búcsúznék most tőletek:

„– Az élet valóban drága kincs – súgta. – Nagyon, nagyon drága kincs. Egyetlen másodpercét se vesztegesd el.”

Drága barátom, fogadd meg a tanácsát. Menj, és élj át minden egyes másodpercet. Mert egy életed van. Használd ki, hogy ha majd itt kell hagynod ezt a világot, akkor boldogan és elégedetten távozhass, hogy igen, mindent elértél, amit szerettél volna.
Mindenkinek meg kell ismernie Poppy és June történetét! Válj te is a részévé! Ne hagyd ki ezt a csodálatos élményt."

Tillie Cole: Ezer csók

Csak annyit mondok, hogy egy csodálatos történet a maga sablonosságával.
Imádtam a kissé sánta szerelmet, amit Poppy és Rune által ismertem meg.
Imádtam Poppy-t és Rune-t is, hiszen mindketten bebizonyították, hogy érdemesek egymás szerelmére, annak ellenére is, hogy az nem mindig boldog.
És végül imádtam az ezer csókot, mert mind egy fantasztikus kaland részei.

Bővebben:

KönyvMoly_1989
Tillie Cole: Ezer csók

Előre bocsátom, hogy szerettem ezt a könyvet.
Gyönyörű gondolatokat fogalmazott meg az írónő, rengeteg helyre post it – et ragasztottam, és hihetetlen módon tetszett Poppy életigenlése és pozitív szemlélete. Igyekezett mindenben a jót keresni, mindenben meglelni a szépet. Sokan tanulhatnának tőle, az egyszer biztos!
Viszont… Annyira, de annyira „too much” kategória volt ez a regény nekem, hogy az leírhatatlan. Imádom a romantikát, nagyon el tudok merülni az érzelmi mélységekben, de minden egyes lapozás után, és minden egyes legépelt „örökkön örökké” után azt vártam, hogy mikor kezd el folyni a nyál a lapokról.
Pedig értettem. Átéreztem. Sírva is fakadtam kétszer… De mégis… Nagyon túlírtnak találtam ezt a rengeteg érzelmet, fájdalmat, szerelmet…
Szép történet volt, hatalmas mondanivalóval és ajánlom is egy olvasásra, engem mégsem vett meg magának maradéktalanul, pedig azt hittem, hogy én leszek a könyv első számú rajongója.

AniTiger MP
Tillie Cole: Ezer csók

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy egy ennyire cuki-giccses szerelemre vágynék, mint amilyen Poppymin és az ő vikingje között van, de nagyon szerettem róluk olvasni. Lehetetlen nem imádni ezt a két bolond szerelmest és a családjaikat. Tetszett a csellózás, tetszett a fényképezés, amik bár visszaköszöntek innen-onnan más olvasmányokból, de passzolt hozzájuk.
Nem egy túl bonyolult vagy egyedi történet, de a mondanivalója csodaszép, az apró nüanszok élvezetessé tették számomra, és az írónő stílusát is magával ragadónak tartom.

Mikor jön valami más is tőle magyarul? Remélem, hogy a kiadó felkarolja az írónőt az Ezer csók sikere láttán.

Bővebben a blogon:

464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155631504 · Fordította: Bozai Ágota
BreeS
Tillie Cole: Ezer csók

Csókok esőben, csókok napnyugtakor, csókok a szalagavatónkon… amikor magához ölelt, és a fülembe súgta, hogy én vagyok a legszebb lány az egész teremben.

Készülj fel, hogy ez nem egy hétköznapi olvasmány.
Gyönyörű mondatokkal megfogalmazott csodálatos mű, tele mély érzésekkel, szívszaggató jelenetekkel.
Készülj fel, hogy a végén nem látsz majd a könnyeidtől, a szívedet pedig úgy érzed mintha megszakadt volna.
Tudd, hogy ez egy különleges történet!
Tudd, hogy nem utoljára veszed kezedbe!
Érezd magadénak minden egyes mondatát, tanulj Te is belőle.
Olvasd el!

Bővebben: http://breestoriesandbook.blogspot.hu/2018/05/tillie-co…

K_A_Hikari P
Tillie Cole: Ezer csók

„Szabad mosolyogni. Szabad boldognak lenni. Különben mi értelme lenne az életnek?”

…törékeny, mint a szív, időtálló, mint a szerelem, és múló, mint a cseresznyefa virágzás.
(…)
Még több órával a befejezés után is nehezen találom a megfelelő szavakat. Ez egy olyan könyv, amit ezer százalék, hogy többször el fogok olvasni. Nem mondom, hogy minden évben, mert ahhoz lelkierőre lesz szükségem, (meg ezer zsepire) de két-három évente biztosan a kezembe fog kerülni.
Több van ebben a regényben, mint egy egyszerű sablonos YA.
Szerelem, kitartás, életkedv, hit.
Ahogy más érzés az első, az ötvenharmadik, és a kilencszáznegyedik csók, úgy más lesz olvasni ezt a könyvet, első, második és sokadik alkalomra is.
1. olvasás
A gyerekszobámban, miközben esett az eső…és a szívem egy kicsit megszakadt.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2018/05/tillie-cole-e…

Violet_Finch_PMónika

Nagy bajban vagyok.
Szerettem ezt a történetet,tényleg nagyon szerettem.
Sírtam,nem egyszer,nem kétszer,hanem rengetegszer. Az elején, a közepén, a végén és még akkor is amikor nem olvastam.
Imádtam Rune és Poppy szerelmét,szerettem a személyiségüket,az odaadásukat. Szerettem a két családot és a barátokat.
Szerettem Tillie Cole írását.

DE

Volt,hogy untam egyes részeket,volt,hogy úgy éreztem túl nyálas ez nekem és úgy érzem túl álomszerű az egész szerelem.
Ilyen tényleg létezne az életben?
Tényleg létezhet két olyan ember akik soha senkit nem szerettek egymáson kívül? spoiler
És ez a sok örökkön-örökké…..
A végét pedig……Rune hogy történt ez?? Gyors volt és békés…de mi??

perpetua P
Tillie Cole: Ezer csók

Ez is egy olyan könyv volt, amiről tudtam, hogy imádni fogom, de azt talán mégse gondoltam, hogy ennyire. És az ilyenek az igaziak, amik ennyire megérintik a szívemet, a lelkemet és ilyen pozitív üzenetet hordoznak. *-*
Már a nyitójelenet megolvasztotta a szívemet, két kis gyerek az első találkozáskor elhatározza, hogy ők örök és legjobb barátok lesznek. Utána az örömöm egyből bánatba fordult. Ez is ritka, hogy már a könyv elejét megkönnyezem, de az Írónőnek sikerült ezt elérnie. Saját élmények miatt érzékenyebben is érint a téma, de gyanús, hogy enélkül se bírtam volna ki. Már itt kiderül, hogy mi van a cím és a borító hátterében, mit jelképez az üveg és az ezer csók. Nagyon eredeti ötlet, maximálisan megvett magának az írónő ezzel is.
Poppy és Rune együtt nőnek fel és bár szüleik nem veszik komolyan a dolgot, ők érzik, hogy megtalálták a lelki társukat, az igazit. A körülmények mégis elszakítják őket egymástól és amikor Rune visszatér Blossom Grove-ba már semmi se ugyanaz. Újra meg kell találniuk egymáshoz az utat és olyan akadályok gördülnek eléjük, amiket senkinek se kívánok. Ezt a mély és igazi szerelmet beárnyékolja az élet és emiatt bennem is végig szívfájdító, szorító érzés uralkodott.
Imádtam, hogy minden rossz ellenére Poppy mindenben a szépet látja meg és a pillanatnak él. A zene iránti szenvedélye is nagyon tetszett, remekül átadta ezt az érzést az Írónő. Rune önmagából kifordulva tér vissza Norvégiából és nincs egyszerű dolga a lánynak, ha szeretné visszakapni az ő vikingjét. Gyönyörű a folyamat, ahogy egymás támaszaivá válnak, jobb emberré teszik a másikat és látszik, hogy csakis akkor mutatkozik meg igazi énjük, ha együtt vannak.
Olyan ez a könyv is, ami sokáig velem marad. Szerintem a Bright Side-hoz hasonlóan gyakran fogom még emlegetni. Nagyon örülök, hogy hazánkban is megjelent, és még boldogabb lennék, ha még sok ehhez hasonló történetet olvashatnék. *-*
ui: A rajongásomból nem vesz vissza, de egyetlen apróság van, ami zavart néha. Felfokozott érzelmi állapot jellemzi a történetet, és emiatt nagyon sokszor és nagyon hasonló, sőt gyakran ugyanazokkal a szavakkal vallanak egymásnak szerelmet, ami már ötödik alkalommal elhanyagolható lett volna. De a téma miatt megértem, hogy miért alakult így.

Evika82 P
Tillie Cole: Ezer csók

Végtelenül boldog vagyok, hogy végre a könyvespolcomra kerülhetett ez a kötet.
Csodaszép könyv, ami egy gyönyörű, hamisíthatatlan, igaz szerelemről szól.
Már az olvasásom kezdetekor odakészítettem magam mellé a papírzsepit, mert tudtam, hatalmas szükségem lesz rá. Szegény szívem nem fogja bírni, biztos jópár könnycseppet el fogok morzsolni olvasás közben.
Páromat is figyelmeztettem, ne lepődjön meg, ha sírni lát olvasás közben…
Ennek ellenére nagyon vártam, hogy olvashassam, és átélhessem Poppy és Rune szerelmének történetét. Tényleg megható, gyönyörű, imádnivaló és fájdalmas volt.
Szerintem ez egy olyan történet, ami megérdemli, hogy rengeteg könyvespolcra felkerüljön, rengetegen olvassák, még akkor is ha kicsit megtépázza az ember lelkét.
Ajánlom nagyon! De olvasás előtt mindenképp készítsetek zsebkendőt magatok mellé.

Niitaa P

– Szabad nevetni – mondta pihetollpuha hangon. – Szabad mosolyogni. Szabad boldognak lenni. Különben mi értelme lenne az életnek?

vgabi SP

Csók 1.
Az én Rune-ommal.
A cseresznyeligetben.
A szívem majd kiugrott a helyéből.

Kapcsolódó szócikkek: Poppy Litchfield · Rune Kristiansen
vgabi SP

Pontosan négy pillanat határozta meg az életemet.

Kapcsolódó szócikkek: Rune Kristiansen
Niitaa P

Amikor az ember tudja, hogy valami véges, azt annál jobban becsüli.

CsakSimánDorka P

– Ha egy napfelkeltét láttál, az olyan, mintha mindegyiket láttad volna – feleltem.
Poppy szomorúan ingatta a fejét. Rám nézett, és szánakozás volt a tekintetében. Összerándult a gyomrom.
– Ez nem igaz – érvelt. – Mindennap más. A színek, az árnyalatok… az, hogy milyen hatással van a lelkedre. – Felsóhajtott. – Minden nap ajándék, Rune.

Kapcsolódó szócikkek: Poppy Litchfield · Rune Kristiansen
CsakSimánDorka P

Miért kell az élet végére jutni ahhoz, hogy az emberek megtanulják ezt nap mint nap élvezni? Miért kell megvárni, amíg kifutnak az időből, hogy elkezdjék megvalósítani az álmaikat, amikor rengeteg idő volt rá az életben? Miért nem úgy nézünk arra, akit szeretünk, mintha utoljára látnánk? Mert ha ezt tennénk, az élet olyan élénk lenne! Akkor élnénk igaz és teljes életet.

Niitaa P

A nehézségek azért vannak, hogy legyőzzük őket… vagy legyőzzenek minket.

Niitaa P

Miért legyek boldogtalan, amikor boldog is lehetek? Számomra ez egyértelmű választás.

Niitaa P

Megmutatta, hogy a szerelem egyszerűen azt jelenti, hogy az ember elég állhatatos tudatni a másikkal, a szíve másik felével, hogy feltétel nélkül szereti. A nap minden percében szereti. Hogy a szerelem a gyengédség legtisztább formája.