Anti-Stepbrother ​– Vészkijárat 423 csillagozás

Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

A mostohabátyám miatt iratkoztam be erre az egyetemre.
De mi van, ha beleszeretek valakibe, aki pont az ellentéte?

Igen, kicsit naiv voltam, nehezen illeszkedtem be, és túlzottan a fantáziavilágomban éltem, de Caden Banks nagyon téved, ha azt hiszi, irányíthat.

Új család, új barátok, új élet… és új kihívások.

Minden, amiről egy egyetemista élete szól: szerelem, buli, tanulás, siker, kudarc… és az élet nehéz kérdései is: veszteség, kétség, gyász.

Eredeti megjelenés éve: 2016

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574729 · Fordította: Goitein Veronika

Caden Banks · Summer Stoltz

ZitussKa>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Az olvasás szüneteiben vègig az motoszkált a fejemben, hogy mègis mit fogok èn erről írni. Meg ugyan mègis ki fogja egy szavamat is elhinni azok után, hogy nekem Tijan másik könyve (is) kedvenc lett? Ami azèrt mint tudjuk nem aratott osztatlan sikert :) Finoman szólva.
Továbbra sem hiszem, hogy mèrvadó lesz a vèlemènyem de azèrt elmondom, hogy hihetetlenül èlveztem. Stílusban „Tijanos” de a fallen crestre csak nyomokban hasonlít. Nagy bánatomra ez a törtènet majdhogynem átlagos ès normális volt, szerethető szereplőkkel, kicsit dilis (elenyèsző mèrtèkben idegesítő) de abszolút aranyos főhőssel, aki igazán sziporkázó üde színfoltja volt a törtènetnek. A választott pasi pedig elvitte a szívem egy nagy darabját. Nèmileg egyèbkènt van az a sanda gyanúm, hogy a szerző fejèben megjelenő fèrfi karakterek között minden regènyèben van nèmi átfedès. Külsőre ès belsőre is nèhol szembetűnően azonosak. Ez az èn meglátásom de engem aztán kèptelensèg kibilleneteni.
Humoros, nèhol azèrt picit komoly kis romantikus törtènet. Èn bírtam. Egy próbát tehettek vele, nem katasztrofálisan hajtèpős. Magamat tudom ismètelni de ti is tudjátok: nagy szívfájdalmamra :) Vártam valami kiborítót.

Bár azèrt csendesen megjegyzem biztos lesz közületek olyan, aki olykor-olykor nèhányszor pár embert jó szívvel kèpen törölnètek, talán ez azèrt nem kizárt :D

klara_matravolgyi>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Sajnos nem érte el a Fallen Crest High szintjét (amit én imádtam). Kevesebb volt a balhé és az intrika, már-már az unalom szintjét ütötte néhány fejezet.

Ettől függetlenül új kedvenc könyves pasit avattam Caden személyében.

Ella19>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Tetszett, sőt imádtam. Valami miatt nekem az írónő stílusa nagyon tetszik. Tetszett a történet is. Summer a főszereplőnk beleszeret a mostohatesójába és követi őt az egyetemre is, de közben rájön, hogy Kevin egy seggfej és sorba töri össze a lányok szívét. Találkozik egy buliban Cadennel, aki egy igazi rosszfiúnak tűnik. Magas, tetoválásos és ő az egyetem legmenőbb pasija, minden csaj őt akarja. Summer először egyáltalán nem volt szimpatikus számomra. Sokszor felelőtlen, dilis és idegesítő volt. Azonban, ahogyan haladt a történet egyre jobban kezdtem megkedvelni a dilijeivel együtt. Caden csak is a jót hozta ki belőle. Caden hát ő egy imádnivaló pasi, a szívem egy darabját biztosan magával vitte. A testvéreiért mindent megtett volna és Summert is támogatta. Kevin nekem az elején sem volt szimpi és végére sem sikerült megkedvelnem.
Összességében egy jó könyv volt. Végig lekötött és nem untam egyáltalán.

Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Nem olvastam még az irònőtől,újdonság volt számomra,nem igazán tudtam mire számítsak.
A fülszöveg megfogott,a borítò pedig elvarázsolt,bár olvasás után nem ilyennek képzeltem spoiler.

Kevint már kb az első öt percben szívlapáttal csapkodtam volna meg,aztán ez csak egyre rosszabb lett.
Szeretem a „rosszfiúkat” de őt inkább az idióta,önző disznó kategóriába soroltam.
Még a könyv végén sem tudtam megkedvelni.
Volt egy-két jobb pillanata de az sem tartott sokáig.

Summer-t nagyon csíptem.
Még ennyi hülyeséget össze hordani,külön művészet volt.
Közben pedig egy csupaszív lány volt és végig szimpatikus.
Bár neki is voltak démonai,próbált mindíg talpon maradni.

CadenCadenCaden ❤❤❤❤❤
Téged soroltalak volna a „rosszfiú” kategóriába,de valahogy mégsem gondoltam hogy az lennél.
Egy csupaszív pasi voltál aki egyből levett a lábamròl.
Hogy is mondtad:
„Tudom, milyen gyászolni, és milyen, amikor halogatni akarod a gyászt. Hogy mi a különbség közted és köztem? Én nem rejtőztem el előle, hanem átéreztem. Én megtapasztaltam. Te még nem.”
Ez az idézet sokkal többet mond el róla mint bármi más.

A végével nagyon nem voltam kibékülve,fel sem fogtam és már az utolsókat lapoztam.
Kicsit összecsapottra sikeredett a vége,1-2 fejezet meg jó lett volna.
Tetszett de valami mégis hiányzott belőle.
Könnyed hangvetelű,gyorsan lehet vele haladni.
Biztos újraolvasós lesz.❤❤❤❤❤

L_B_Mariann P>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Vegyesek az érzéseim, magam sem tudom eldönteni.
Igazából Summer-rel voltak problémáim. Sokszor idegesítőnek találtam. Nem csak amiatt, ahogyan ragaszkodott foggal körömmel Kevinhez, hanem az értelmetlen és fura beszolásai miatt is.
Kevin egy s.ggfej, aki tökéjre fejlesztette a tenyérbemászást. Azon csodálkozom, hogy nem kapott ki többször. Utálatos kis csótány.
Caden a szexi tetovált srác, akinek nem csak a kűlsője de a belső tulajdonságai is ugyanolyan csodálatosak. Az, ahogyan gondoskodik és odafigyel a testvéreire, az igazán figyelemre méltó.
Jó kikapcsolódás volt.

loveyourdemons I>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Hahhh… Hát lehet sok mindent mondani rá, de legalább nem káros alias nem romantizálja a bántalmazást, szóval szívesen odaadom a tini gyermekemnek. :) Engem nagyon vitt… Tök gördülékeny és izgi volt. <3 Kellemes felüdülés 2021-ben.

turanett P>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Húú, hát valami erősebbre számítottam, de ennek ellenére nem volt rossz. Jól szórakoztam. Summer nagyon szórakoztató. Tettszettek a viccei és a rímei. Főleg akkor , mikor Marcus agyára ment. Az vicces volt. Viszont ezt a Kevin szálat nem értem. Már az első oldalon leszűrtem, hogy egy pöcs. Folyton kihasználja és lerázza Summert, az meg megy utána mint valami pincsi kutya. Valaki semmiből nem tanul, pedig jósok pofont kapott.
Caden nagyon színpatikus, őt hamar megkedveltem, de vele meg az volt a bajom, hogy nem igazán tudtam eldönteni, hogy mit miért csinál. Mi a szándéka? A végén a konfliktust meg végkép nem értettem. spoiler Kicsit többet vártam tőle, de szódával elmegy. A lényeg, hogy kikapcsolt és sokszor megnevettetett. Néha ilyen könyvek is kellenek.

Bitten>!

Egy kis tornádó.
Kicsit szeles, kicsit csapzott.
Tetszett. Negatívum: néhol kicsit jobban össze kellett volna fésülni a forditást. Akad szarvashiba…..

AniTiger P>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Szórakoztató történet egy kicsit szeles elsőévesről, aki elég hamar megtalálja a nagy Ő-t az egyetemen. Egyszerre éreztem sablonosnak és humorosnak a történetet, ugyanis bár kiszámítható volt a cselekmény, akadtak benne vicces részek. Caden és Summer közös részeit nagyon szerettem, mert odáig vagyok a pasiért. Ez volt az első próbálkozásom az írónővel, és lehet, hogy az utolsó is, mert nem igazán kerültem egy hullámhosszra a stílusával. Egyrészt olvastam már hasonló sztorikat, másrészt az egész könyvnek elég gyerekes volt a hangvétele, ami elég zavaró, ha egy romantikus, erotikus NA regényről van szó.

Kedvenc: Caden Banks (meg a borító, amin ugyebár Ő szerepel)

Bővebben a blogon:

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574729 · Fordította: Goitein Veronika
Ferger_Jolcsi P>!
Tijan: Anti-Stepbrother – Vészkijárat

Nagy reményeket fűztem ehhez a könyvhöz, de kicsit csalódtam benne. A karakterek sem voltak igazán kidolgozva, de a főszereplő lány néha annyira lüke volt.. Az pedig, hogy folyamatosan lehülyézte saját magát, már nagyon irritált engem. Sajnos jópárszor volt olyan érzésem, hogy mintha valamiről lemaradtam volna, egyik pillanatról a másikra totál nagy ugrásokat vitt a gondolatmenetbe az író, amit néha csak értetlenül próbáltam követni, szerintem ez abból adódik, hogy helyenként nem volt teljesen kidolgozva a cselekmény. Kár egy ilyen jó kis borítót elpazarolni erre a könyvre.

Barbcsie P>!

Senki nem szereti, ha valami láthatatlan ok forgatja fel az életét.

inmydreams>!

Könnyebb a tagadás, mint az elfogadás.

323. oldal, 34. fejezet

SeRa00>!

– Tetszett, hogy nem játszod meg magad – ismerte be. – Túl sok
körülöttem az olyan ember, aki igen.

Barbcsie P>!

Mert az ember nem dönti el józanul, hogy kibe szeret bele.

Barbcsie P>!

Aki valaki, az célpont is. Nem lenne jobb, ha senki maradnék?

Zso89 P>!

Most olyan képet vágtál, mint egy éhes mókus, aki mogyorót talált.

Sciulan>!

Amikor kiszáll, lehúzom az ablakot.
– Úgy nézel ki, mint aki mindjárt elhányja magát.
Elfintorodott, és a gyomrára szorította a kezét.
– Nem tudom, hogy emiatt, vagy elkaptam valamit. Azt hiszem, Avery is lebetegedett a hétvégén. Amikor eljöttem reggel, pont hányt.
– Avery? Nálad?
Marcus grimaszolt.
– El se kezdd!
– Pedig muszáj elkezdenem. Avery a barátnőm. És a bátyáddal is jóban vagyok. Veled meg egy csoportban tanulok. Szerintem eljuthat odáig a barátságunk, hogy cseszegetlek. Sőt, akár egymás mellé is ülhetünk az órákon.
– Ne ragadtasd el magad!
– Pedig ez a természet rendje, Marcus. Ne is tiltakozz! Olyan, mint az evolúció. Az ellen is hiába tiltakoznál, esélyed sincs. A természet nagy ribi tud lenni. Úgy is legyőz.
– Mi a szarról beszélsz te összevissza?
– Hogy jogomban áll téged cseszegetni. Lenyűgöző élmény, olyan, mint a szülés. Az egyiknek fáj, de a másiknak csoda. És itt én vagyok a kisbaba, aki először érzi a simogató levegőt a bőrén. Hagyd, hogy lélegezzek, Marcus! Hagyd, hogy az újszülött kis tüdőmet használatba vegyem, és hangoskodjak!
– Komolyan mondom, egyre rosszabul vagyok a dumádtól.
– Ha kell jöjjön a róka. Ne tartsd vissza, jó móka!
Rám meredt.
– Ezt most direkt szedted rímbe?
– Lehet. Vagy csak őrült vagyok? – Rákacsintottam. – Efelől kétséget sem hagyok.
– Fejezd be, vagy tényleg kitaccsolok. – Felnyögött, és a fejére szorította a tenyerét. – Valami szellemeséggel szeretnék visszavágni, rólad és Cadenről, de a rímeiddel inkább nem próbálok szembeszálni.
– Állítólag csodás költő vagyok.
– Ki mondta?
– Inkább az a kérdés, hogy ki nem mondta.
– Ennek semmi értelme.
– Néha értelmetlen vagyok. De a tehetségem ragyog. -Valóban elgondolkodtam, hogy szereznem kéne egy zacskót, hátha tényleg rókázni fog.
– Most már komolyan várom, hogy végre megjelenjen a felmentő sereg, mármint Caden és Colton. Azt hittem, miattuk remegnek az idegeim, de nem. Te vagy az oka. Téped az idegeimet.

Zso89 P>!

– Azért vonzódsz hozzám, mert bántottam azt, aki bántott téged.
Kétkedve pillantottam rá.
– Vagy nem? – kérdezte elgondolkodva.
– Néztél már tükörbe? – csúszott ki a számon.