PONS ​Angol szókincs 2 csillagozás

Magolás helyett tanulás a Nefelejcs-módszerrel
Tien Tammada: PONS Angol szókincs

Felejtsd el, amit a szótanulásról eddig gondoltál!

Tien Tammada szerző segítségével egy olyan könyvet álmodtunk meg, amely nem kevesebbet vállal: innovatív módszertant a szótanulásban. A száraz és unalmas magolás helyett a PONS szerkesztőségében a modern Nefelejcs-módszert támogatjuk, melynek segítségével minden eddiginél hatékonyabban rögzülnek az angol szavak. A szemléletes szimbolikával működő módszertan a nefelejcs virág szirmaira fűzi fel a progressziót. Az 5 világos módszertani egység lényege, hogy a szavak csoportokba rendezésével felkeltsük memóriánk érdeklődését. A kötetben beszédes illusztrációk, humoros magyarázatok és szemléletes példák segítik az olvasót az élményszerű nyelvtanulás élvezetében.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: PONS Magolás helyett tanulás PONS

PONS / Raabe Klett, 2019

Nympha17 IP>!
Tien Tammada: PONS Angol szókincs

Tien Tammada: PONS Angol szókincs Magolás helyett tanulás a Nefelejcs-módszerrel

Hasznos könyvecske. Szóarcokra, szószívekre, szóhátsókra bont szavakat, megmagyarázva azok jelentését, így ha később egy ismeretlen angol szóval találkozol, akár már a végződéséből megsejtheted, hogy az adott szó mondjuk negatív vagy pozitív jelentést hordoz magában.
Én leginkább az Emlékezettérképeket találtam hasznosnak, ahol a leckében található szavak mellett a szinonimáik is szerepeltek. Így az ember valóban nem csak egy, de egyszerre öt új szót is megtanulhat.
Az illusztrációk jópofák, aki erősen vizuális alkat, azoknak nagy segítség lesznek.