Kémek ​krémje 17 csillagozás

Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak
tiboru: Kémek krémje

A méltán népszerű Konteó 1–2 szerzőjének újabb sikerkönyve. Könnyed stílusban megírt, de pontos és alapos szakmai háttérrel rendelkező összefoglalás a kémkedés történetének legismertebb, legjelentősebb alakjairól.

Kamaszkorom óta foglalkoztat a kérdés: hogyan lesz valakiből mesterkém? Noha az elmúlt évtizedekben mindent elolvastam ezzel kapcsolatban, ami a kezembe került, az egyértelmű válaszra azóta is várok. A csúcsra vezető út megismerését biztosan segíti a legjobbak életrajzának olvasása. Esetleg írása. Összeválogattam tehát a kémszakma néhány kiemelkedő alakját, és történetüket szórakoztató szándékkal elmesélem Önöknek. Az oldott hangvétel miatt a könyv olvasása krónikus humorhiányban szenvedő történészprofesszorok számára akár veszélyes is lehet, a krimik és kémregények rajongói viszont bátran belemerülhetnek – rá fognak jönni, hogy az írói fantáziánál érdekesebbet és izgalmasabbat csak az élet tud produkálni.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Göncöl, Budapest, 2015

Judit_Sike P>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Most mondjam, hogy Tiboru nem tud hibázni? :)

Ezt a könyvet én egyáltalán nem akartam megvenni, nem akartam elolvasni, sőt nem is érdekelt. Viszont a férjem mondta, hogy naaa, ha a három konteó könyv megvan, akkor legyen már teljes a gyűjtemény.
Jó, hát legyen, nem tiltakozom.
Hogy miért nem akartam én ezt a könyvet? Mert a kémek téma annyira, de annyira messze áll tőlem. És valahogy nem is érdekel. Olvastam már pár könyvet, amiben megjelentek kémek, és hát nagyon untatott. De jó, adjunk egy esélyt neki.

És kellemesen csalódtam.
Bár a téma nem áll közel hozzám, még is közel került a könyvnek hála. Tökéletes stílusa van, teljesen egyértelműen van minden leírva. Minden történetnél kapunk egy kis bevezetést, élettörténetet, majd aztán jöhet a neheze, maga a kémkedés. Nagyon érdekes volt olvasni a technikákról, amikor alkalmaztak, és használtak, a motivációkról, valamint az eredményekről is. Persze, tudjuk, hogy rengeteget jelent egy jó kém, de mégsem tudjuk igazán mennyit. Most viszont megtudtuk. Sokszor elvesztem a történetben, mert hát elég sok információt kapunk pár oldalon belül, így volt hogy csak kapkodtam a fejem, de ez sem vett le az élvezeti értékből.

Nagyon tetszett, hogy a már megszokott stílust hozta az író, nem változtatott semmit. Sokszor nevettem fel, mert úgy fogalmazza meg a dolgokat, hogy nem tudsz mást, csak mosolyogni.
Öt csillag. Tiboru egy zseni.
Remélem még lesz jó pár könyve, amit olvashatok.

kvzs P>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Ha valakit érdekel a kémek világa, vagy szeret kémregényeket olvasni, annak kötelező olvasmány ez a kötet.
Nagyon jó összefoglalója és bemutatása a legjobb/leghíresebb/legsikeresebb kémeknek. A lista teljesen elfogulatlan, ugyanis minden fontosabb nációból, minden nagyobb „intelligens szervíz” állományából bemutat sikereket és kudarcokat is. Ezekből néhány mindenkinek ismert (Mata Hari), néhány a téma iránt érdeklődőknek ismerős (Kim Philby), és sok viszonylag ismeretlen, szóval a könyv azoknak is érdekes lehet, akik már beleásátk magukat a témába.
Amit viszont mindenképpen ki kell emelni pozitívumként, az tiboru humora. A kötet ugyanis tele van kikacsintásokkal, sokoldalú kultúrális fricskákkal és szóviccekkel amik ezt az „életrajzgyűjteményt” is roppant szórakoztató olvasmánnyá teszik.

Zsuzsi_Korándi>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

kész:) ez valami frenetikus, mintha Rejtő Jenő írt volna történelmi anekdotákat….imádom a humorát, figyelni kell közben az ember ne veszítse el a szálat, kettős 3 as még többes ügynököknél belekeveredhetünk mint "cigánygyerek a hózenetrógerba"(elnézést de ez felénk ilyen szálló-igeféle)….. szóval aki kézbe veszi, az megbánni nem fogja!!garantálom(ha nem lesz igazam aki csalódik meghívom egy sörre):))

Krumplicsku>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

A többi értékelővel egyetemben én is tiboru fan vagyok: olvasom a Konteo blogot, és olvastam mindkét konteo könyvet is.
Ezzel a könyvvel azonban mégsem sikerült jó barátságba kerülnöm. Egyrészt itt valahogy soknak éreztem a hangnemet, ami a blogon teljesen helyénvaló és szórakoztató (mondjuk, ne kérdezze senki, de a két konteós könyvben sem zavart, csak itt… talán, mert ott érdekesebbek a sztorik, és az esetleges forgatókönyvek latolgatásához jól megy a gunyoros, hülyéskedős hangnem, amivel egyszerre tesz minden konteót kétségessé… de itt nem érzem működőnek a dolgot…. mi több, néha kimondottan zavar az írói jópofizós közbevetés (dőlt betűvel, külön bekezdésben, hogy még jobban kiugrorjon)
Másrészt a témát sem éreztem ilyen formában feltétlen könyvet érőnek (annyira semmiképp, mint a konteós történeteket) és eleve a címmel nem vagyok teljesen kibékülve: kerültek bele bőséggel inkább csak a véletlennek köszönhetően és rövid időre kémmé vált alakok, akiket leginkább kalandoroknak lehetne nevezni, akik így tkp. teljesen véletlenül és vétlenül időnként még a jók térfelére is tévedtek, de akik nem semmiképpen nem a kém szakma krémje, még akkor sem, ha amúgy érdekes és fordulatokban gazdag életet éltek

Fyndra>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Ahogy a Konteó-könyvek, úgy ez is rettentő szórakoztató és egyben informatív; remélem, még sok-sok hasonlóra lehet számítani tiborutól :)

(Egyetlen szívfájdalmam a japán részleg neveinek totális összevisszasága (az angol és magyar átírás és névsorrend váltakozott), azért a fél csillag levonás. Nyilván több nyelvű forrásokból egyszerre melózni nehéz, de a végén legalább a guglit rá lehetett volna ereszteni a nevekre.)

MeeCee P>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Egy éve halogatom ennek a könyvnek az elolvasását, de már tudom, hogy kár volt ennyit várni vele. Rengeteg érdekes infót kapunk a Konteó könyvek szerzőjétől már megszokott, tökéletes stílusban megírva. Iszonyatos mennyiségű kutatómunka lehet mögötte, minden elismerésem a szerzőé.

czenegabi>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Mikor ezt a könyvet elolvastam (halkan megjegyezve 1 nap alatt), elhatároztam, hogy rögtön megírom a beszámolót. A szerző munkásságát mondhatni egy ideje nyomon követem és mindig kiváncsian várom az újabb irományokat. Ennek talán egyik legfőbb ok a becsempészett humor.
A könyvről. Életrajzokon keresztül csöppenünk bele egy olyan világba, ahol a társas kapcsolatokon keresztüli információszerzés jelenti a legfőbb cselekményt. Mindegyik egy-egy izgalmas sors és történelem. A különbőző országok és erőterek mellett szakami oldalról is rengeteget lehet tanulni vagyis a hírszerzés módszerei és szakszavai is előkerülnek. A könyv végére nyilvánvalóvá válik, hogy senkiben sem lehet teljesen megbízni. bennem egy kérdés merült fel: vajon a mai internetes és telekommunikációs rendszerek mennyiben könnyítik meg a hírszerzés munkáját? Remélem ezzel kapcsolatban is születik majd egy kötet.
Akit egy kicsit is érdekel a történelem az mindenképpen olvassa el. Rossz kedv ellen is kiváló.

Or_Sheet>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Tiborunak legszívesebben mindig 10 csillagot adnék, annyira szeretem azt amiről és ahogyan ír. A Kémek krémje, ellenben a Konteó könyvekkel, jobban bejött papíralapon, de ez csak azért van, mert a Konteó blog esetében nagyon sokat tesznek hozzá az olvasói kommentek, talán még a képek is.
Egyetlen negatívum, hogy rövid, bár ez leginkább csak az érdeklődő olvasónak rossz, a szerző vegye bóknak. És külön pacsi a konteós kikacsintások miatt.

krautwurstkinga>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Már a blogján is szerettem Tiboru stílusát, itt is jókat mosolyogtam olvasás közben. Nekem a végén a testületek bemutatása kicsit feleslegesnek tűnt, inkább szerepelt volna még egy kém a könyvben, ezért a fél csillag levonás.

bibo65>!

tiboru: Kémek krémje Szórakoztató hírszerzéstörténet kezdőknek és haladóknak

Igazán izgalmas, és informatív kötet. A szerző meseszerűen írja le az egyes személyek életművét, sohasem volt még a szórakozás és a tömény életrajz ilyen szépen egybegyúrva. Talán annyi hiányossága van a könyvnek, hogy habár nem tartoznak a kémek krémjéhez, de egy Radó Sándor vagy Belovai István igazán elfért volna benne.

viharmacska>!

Köszönetnyilvánítás

Ezen könyv megírásához egyetlen hírszerző szolgálat sem nyújtott anyagi segítséget, sem erkölcsi támogatást, amiért a szerző és a kiadó nem tud elég hálás lenni nekik. Reméljük, ez így is marad. Nekünk elég, ha az állomány részére kötelező olvasmánnyá teszik.

MeeCee P>!

Száz szónak is egy a vége, a jövendölésnek megfelelően tényleg úgy tűnik, hogy az Úrnak komoly tervei vannak vele: olyan erős lesz, mint egy Caterpillar talajgyalu, és ahogy kinő a kamaszkorból, mint valami óhéber John Rambó, időről időre rendet vág a zsidókat cseszegető filiszteusok között.

Judit_Sike P>!

Mielőtt folytatnánk, arra kérünk minden olvasót, hogy a kiskorúakat távolítsák el a könyv közeléből, és tegyék azt számukra elérhetetlenné. Nem vennénk a lelkünkre, ha írásunk negatívan befolyásolná erkölcsi és pszichikai fejlődésüket, vagy megrepesztené most szilárduló normális alapjaikat. Köszönjük.

128. oldal - Kitty Szalon

viharmacska>!

Valamelyik, háborút is megjárt, majd pozícióba került veterán kitalálta, hogy a jövőben csak azok számíthatnak előléptetésre és vezetői beosztásra a Cégnél, akik legalább egy-másfél évet a terepen, a valódi életben (bevett szófordulattal: kinn a hidegben) is bizonytják, hogy megérdemlik az „Őfelsége hírszerzője” címet. Két kivétel van csak: maga a főigazgató és a helyettese. Mindenki más, aki nem szagolt még puskaport, takarodjon és kóstoljon bele ideiglenesen a terepen dolgozó hírszerzők hétköznapjaiba.

Csak úgy átfutott az agyamon, hogy vajon hány olyan vezető van, mondjuk… mondjuk az albán vagy az izlandi titkosszolgálatnál, akik szakmai életük során húsz percre sem mozdultak ki az irodájukból, de észt osztani biztosan nagyon tudnak? Hát nem lenne parádés intézkedés egy ilyet náluk is bevezetni, 70 évvel a brit példa után? Mondom: Albániában vagy az ébredő Izlandon.