Művészi ​kézírás 7 csillagozás

Kreatív ábécék minden alkalomra
Thy Doan Graves: Művészi kézírás

Legyél kreatív, és alkalmazz művészi betűket meghívókon, névjegykártyákon, feljegyzéseken, leveleken, karikatúrákon, művészi grafikákon, képregényekben, cégéreken, kirakatokban, étlapokon, vendégkönyveknél, újságokban, szórólapokon, plakátokon! Ez a könyv rengeteg kísérletezésre csábító és ihletadó ábécét tartalmaz. Kézügyességed fejlesztésére számos olyan oldal áll rendelkezésre, ahol gyakorolhatod bármelyik neked tetsző ábécét, sőt sajátot is alkothatsz! Thy Doan Graves grafikus és betűvető mester könnyen követhető lépésekben kalauzol végig a kézi betűrajzolás folyamatán. Megragadhatod általa minden terv sajátos varázsát, és ellesheted készítésük különös fortélyait.

Scolar, Budapest, 2017
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632447490 · Fordította: Szilágyi András

Zsófi_és_Bea P

Thy Doan Graves: Művészi kézírás Kreatív ábécék minden alkalomra

Nagyon szép kivitelezésű könyv, elárulom, én még nem mertem beleírni, csak papíron gyakorolgattam ezt-azt, több-kevesebb sikerrel. Aki szereti a kreatív kézírást, mindenképpen szerezze be a könyvet.

A blogbejegyzésben gyakorlati próbálkozásaimat is megnézhetitek:

csucsorka P

Thy Doan Graves: Művészi kézírás Kreatív ábécék minden alkalomra

Két könyvet néztem ki a témában, de végül ez volt az, amire a másiktól is számítottam volna.
Egy kezdők számára is alkalmas, gyakorlós füzet, tele jobbnál jobb ötletekkel, rengetegféle betűvel – és a margókon még azt is jelzi, hogy mit milyen eszközzel érdemes megpróbálni. Ha valakit érdekel a téma vagy szeretné megtanulni a betűkanyarítást, ezt a kötetet ajánlom.

A kiolvasás persze csak végiglapozást jelent, jó pár héten át elleszünk egymással.

lugeos

Thy Doan Graves: Művészi kézírás Kreatív ábécék minden alkalomra

Szép a grafika, de sajnos csak a nagybetűk írására megy rá.