Buksi ​a repülőgépen 11 csillagozás

Thury Zsuzsa: Buksi a repülőgépen

Milyen kalandok várhatnak még egy elkényeztetett, megöregedett New York-i pulikutyára? Buksi gazdája sok évtizedes távollét után visszaköltözik szülőhazájába, és magával hozza kedves puliját is. De kutya nem utazhat utasszállító gépen, így Buksi egy olyan repülőre kerül, amely cirkuszi állatokat szállít Budapestre.
Buksi kalandos utazásának és megérkezésének történetét beszéli el Thury Zsuzsa kedves, fordulatos kisregénye, amelyet Zsoldos Vera rajzaival jelentetünk meg a nyolc év körüli olvasók számára.

Eredeti megjelenés éve: 1975

Móra, Budapest, 1975
80 oldal · ISBN: 9631102432 · Illusztrálta: Zsoldos Vera

icu79>!
Thury Zsuzsa: Buksi a repülőgépen

Az alapötlet nagyon jó: hogyan éli meg egy kiskutya és útitársai a repülőutat. Milyen gondolatok forognak a kis fejében a gazdájával, az úttal, az úti céllal kapcsolatban. De a végét egy kicsit összecsapottnak éreztem, ezért a levonás.

Lahara IP>!
Thury Zsuzsa: Buksi a repülőgépen

Kedves kis történet. Csak Leó papa helyett mindig Leó pápát olvastam.

Amapola P>!
Thury Zsuzsa: Buksi a repülőgépen

Nyolc év felettieknek szól a könyv (ennek a feltételnek megfelelek, többszörösen is :)) A jó írót mutatja, hogy így is örömmel tudtam olvasni, sőt a végén kifejezetten aggódni-drukkolni.

Hoagirl P>!
Thury Zsuzsa: Buksi a repülőgépen

Nagyon kedves kis történet, engem kicsit meglepett Thury Zsuzsa tollából ilyet olvasni, nem tudtam hogy gyerekeknek is írt könyveket. Tökéletes kikapcsolódás volt, örülök hogy rátaláltam erre a könyvre.

rosa_n>!
Thury Zsuzsa: Buksi a repülőgépen

Nem olvastam még eddig, de éppen ideje volt, hogy rátaláljak. Nagyon aranyos könyvnek tűnik eddig és szeretném beszerezni is valahonnan, ha tehetem. Nekem nagyon tetszik ez a régi kiadás, nem tudom, hogy van-e újabb, frissebb. Nekünk a Lassie volt kötelező annak idején, nagyon régen.