A ​sors mint esély 46 csillagozás

Eredendő tudás a teljességről, ezoterikus pszichológia
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Azoknak szól Thorwald Dethlefsen könyve, akik az emberiség legősibb kérdésére keresik a választ: mi az élet, az emberi sors értelme? A modern természettudomány és pszichológia válasz-kísérletei egyaránt kudarcot vallottak. A szerző, az ezoterikus pszichológia megalapozója, az okkultizmus, a régi titkos tanok (asztrológia, homeopátia, reinkarnáció) világába vezeti olvasóit, lehetővé téve számukra, hogy az ősi technikák segítségével megismerhessék és megérthessék életüket, betegségüket, halálukat, hogy felelősséget vállalhassanak sorsukért. A sors ugyanis nem véletlenek sorozata, nem csapás, ami ellen küzdenünk kell. A sors: esély. Esély az emberi teljesség és tökéletesség megvalósítására. Ezért sorsunkat meg kell tanulnunk megismerni és megérteni. Az eredendő tudás útját kell járnunk, hogy megtaláljuk az eredendő kérdésre a választ: mi az élet, mi a sors értelme? Thorwald Dethlefsen erre az útra vezeti olvasóit világhírű könyvében. (Árkánum Kiadó, 1992)

M-érték, Budapest, 2009
M-érték, 2009
192 oldal · ISBN: 9637304193 · Fordította: Hajós Gabriella
M-érték, Budapest, 2005
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637304193 · Fordította: Hajós Gabriella

Almost_Zed>!
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély Eredendő tudás a teljességről, ezoterikus pszichológia

Ez a könyv is olyan, mint a hozzá hasonló művek, amik ebben a témában születtek. Kell hozzá bizonyos affinitás, érdeklődés, nyitottság, lelki érettség ahhoz, hogy el tudjuk fogadni a benne taglalt dolgokat. Több hasonló könyvet is olvastam már, de még mindig van bennem rengeteg kérdés. Dethlefsen írásában is sok minden sci-fi-szerűnek hat számomra, mégis úgy érzem, nem feltétlenül a felvetésekben van a hiba, hanem egyszerűen a mi földhözragadt gondolkodásunk miatt nehéz elfogadnunk a leírtakat.
A homeopátiáról sok újat megtudtam, ez eddig nekem ismeretlen terület volt, de érdekes volt újra olvasni a polaritásról és a reinkarnációról is.

Chrysalis>!
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Most olvastam, nem véletlen, hogy most találkoztam vele, akár csak pár évvel korábban is, meg sem értettem volna, az elfogadásról nem is szólva. Most, ahogy itt mások is írták, alapművé lépett elő és tökéletesen segített megérteni az elmúlt években szerzett tudásomat, tapasztalataimat. Nagyon jó műnek tartom, de nyilván nem való akárkinek és az ezoteria felé vezető úton biztos, hogy nem ezzel kell kezdeni, mert elsőre ijesztő lehet.

Lali P>!
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Számomra ez a könyv a modern ezotéria alapműve.
Központi részének a „A valóság polaritása” részt, és azon belül is a legfontosabbnak a „Bűn projekciója” fejezetet érzem.

kissün>!
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Az biztos, hogy alapmű! Enyhe fenntartásokkal kezdtem el olvasni ezt a könyvet, és még most is néha tele vagyok velük. Ennél a könyvnél vagy elhiszek mindent, vagy teljesen elutasítom. Miért ellenkezik annyira az ember, ha ki akarják forgatni a jelenlegi gondolkodásmódjából? Fél az ürességtől, a bizonytalanságtól és még ami azzal jár, hogy teljesen más ember legyen? Szükséges-e ez egyeltalán?
Biztos, de most már bele fogok gabalyodni a gondolataimba, na nembaj, majd még egyszer elolvasom. Azt érzem, hogy ez a könyv, az igen sok ezoterikus témájú könyvvel szemben, tényleg az IGAZSÁGOT mondja.

Mufurc>!
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Az első pár oldal kicsit nehezen ment, a tudományos száraz rész, de utána….! Komolyan elgondolkodtam Az Egészen. Meghatározó könyv. Életet meghatározó.

eeszter>!

Nekem mérföldkő volt.

o_rita P>!
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Vannak benne talán jó meglátások. Pl. amikor a hipnózisról, vagy a megbocsátásról ír. Talán segítette a spirituális fejlődésemet, bár közben el is bizonytalanodtam benne. Viszont vannak részek, ahol a fejemet fogtam. Ahol arról beszélt, hogy a vírusoktól és a baktériumoktól nem betegszünk meg. És arról beszél, hogy az orvostudomány rosszabb lett, mint amikor csak a papok és az ezoterikusok gyógyítottak, és csak megcsalás a jobb halálozási mutatók. Vagy amikor arról beszél, hogy a mentális betegségeinkre nincs hatással a mai múltunk, csak a reinkarnációs. Megkérdezi a mai orvostudomány vívmányait, és ez nagyon nem tetszik nekem. Valahol ellentmondásba is keveredik saját magával, mert arról beszél, hogy nem véletlen nem tudjuk, hogy mi volt velünk előző életünkben, és rossz lenne, ha tudnánk, aztán pedig reinkarnációs terápiával fejleszt. Mindezek ellenére találtam a könyvben pozitív dolgokat is.

lakri70>!
Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

Több dolgot bejelöltem a könyvben, ami számomra hasznos információ volt, de elég röviden írt arról, hogy a betegség mint információ, a betegségek okairól.
Azt írja, hogy a betegség a páciens tudomására akar valamit hozni, amit nem akar megtanulni. De mi a helyzet a beteg gyerekekkel?
Mintha minden témáról írt volna egy keveset.
Lehet, hogy csak azért gondolom így, mert már több hasonló könyvet olvastam és kezdett ismétlő érzésem lenni?

Tereza>!

Az érettség jele, ha valaki történni enged valamit anélkül, hogy azonnal bele akarna avatkozni.

Kapcsolódó szócikkek: érettség
daniagi >!

A tudomány átadható. A tudás nem. A tudást sajnos gyakran összekeverjük olyan felhalmozott ismeretekkel, amelyek teljességgel érdektelenek, céltalanok. Ez utóbbi átadható, a valódi tudást azonban szorgalommal sohasem érhetjük el, csak olyan teljességgel személyes, individuális megismerési aktussal, amely metafizikus természetű, s amely nagyvonalúan nem vesz tudomást a tömegek azon követeléséről, hogy „a tudás legyen mindenkié”. A valódi tudás mindig saját tapasztalatunk eredménye, sem átvenni, sem továbbadni nem lehet.

daniagi >!

Az ezoterikus tanok köteleznek. A funkcionális tudományok nem kötelezik semmire művelőiket. Egy vegyész manapság szenzációs felfedezést tehet, ugyanakkor nyugodtan verheti a feleségét, pereskedhet a bátyjával, szidhatja a társadalmat és így tovább. Kémiai felfedezése nem érinti életét és magatartását. Teljesen másként van ez a legcsekélyebb ezoterikus „felfedezés” esetén. Ennek közvetlen hatása van a lét minden területére, ez szükségképpen megváltoztatja a világhoz való viszonyukat, egyes szokásainkat azonnal hatálytalanítja. Ha valaki például valóban megértette, mi az asztrológia, az soha többé nem fogja a külvilágban keresni a vétkest, nem fog pereskedni és így tovább.

daniagi >!

A modern tudomány nem érti, hogy minden tudás mindig jelen van. Abban a tévhitben él, hogy minden felfedezéssel közelebb kerülünk az igazsághoz, s csak idő kérdése, mikor fogunk „mindent” tudni. Ezoterikus szemmel nézve mindez éppen fordítva van. A tudás mindig jelen van, de az embernek kell fejlődnie ahhoz, hogy felismerhesse.

Katan>!

Minden probléma csak a szituáció és a tudatállapotunk között fennálló nívókülönbséget jelöli, így azt kívánja tőlünk, hogy a tanulási folyamatban előrelépjünk, s oldjuk el, váltsuk meg őt problémásságától.
A mindennapi életben mégis a legtöbb ember úgy viselkedik, mintha a problémák „mint olyanok” léteznének, s a környező világtól várják el, hogy elhárítsa őket.

Zero_equal_Two>!

Ha ideális megfigyelési szintet keresünk, a csillagos ég különösen alkalmasnak mutatkozik. Az égi szint nem keveredik más szintekkel …

Zero_equal_Two>!

… egy ember életében soha semmi nem tud manifesztálódni … ami kicsinyítve születésében ne lett volna jelen.

Zero_equal_Two>!

Minden tanulási folyamat a tudat kitágulásával jár, s ez lehetővé teszi a probléma megoldását.

Zero_equal_Two>!

A születéssel nem egy „tiszta lap” jön a világra, azaz egy tiszta, szűzies lélek, ahogyan a gyermeket elképzeljük, akit tartalmilag csak születése pillanata határoz meg. Ha egy lélek biográfiájára rávilágítunk … a földi életek hosszú láncolatát találjuk mögötte.

Zero_equal_Two>!

Az ember mindig valamelyik ősprincípiumtól betegszik meg, soha nem a baktériumoktól, a vírusoktól, a mérgektől vagy hasonlóktól.