A ​dologtalan osztály elmélete 0 csillagozás

Válogatás Veblen műveiből
Thorstein Veblen: A dologtalan osztály elmélete

Thorstein ​Veblen a századforduló társadalomtudományának egyik legérdekesebb s mindmáig legaktuálisabb alakja. „Az üzleti vállalkozás elmélete” című, magyarul is megjelent könyve alapján nálunk elsősorban közgazdászként tartják számon. Pedig Veblent nem annyira a gazdasági folyamatok immanens összefüggései foglalkoztatták, mint inkább azok az új szociológiai problémák, amelyeket kora észak-amerikai társadalmának a fejlődése hozott felszínre.

A Kiadó célja, hogy Veblent mint szociológust mutassa be. Ezért a kötet teljes egészében tartalmazza „A dologtalan osztály elméletét”, Veblen legjelentősebb művét, melyet 1899-ben írt, és azóta már klasszikus munkává érett. Ezen kívül rövid részeket közöl a kötet „A felsőoktatás Amerikában”, valamint „A mérnökök és az árrendszer” című tanulmányból.

A dologtalan osztály elméletében Veblen a felső tízezer fogyasztói viselkedéséről, ízléséről, a kultúrával szembeni ellenséges magatartásáról és státuszszimbólumokkal körülvett… (tovább)

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1975
400 oldal · ISBN: 9632201116 · Fordította: Berényi Gábor