A ​három rabló 29 csillagozás

Thorbjörn Egner: A három rabló Thorbjörn Egner: A három rabló

Kardamóm ​a világ legnyugodtabb, legkedvesebb városkája. Lakói mind szeretik egymást, sohasem haragszanak senkire. Basztián rendbiztosnak nincsen semmi dolga, csak a környék három rablója, Kaszper, Jeszper és Jonatán zavarják a rendet. Hol a vegyesboltot, hol a hentest, hol a péket látogatják meg éjszaka. Aranyéletük lenne, ha nem öntené el őket a kosz, ha nem lenne áthatolhatatlan szobáikban a rendetlenség. Ezért hát elrabolják Zsófi kisasszonyt, a remek háziasszonyt, hogy takarítson és főzzön rájuk. Ám a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy a rablók képzelték…

Hogyan javul meg és válik Kardamóm városka megbecsült lakosává Kaszper, Jeszper és Jónatán, ezt meséli el a mulatságos, izgalmas fordulatokban gazdag mesekönyv, melynek illusztrációit maga a szerző rajzolta, és tréfás, könnyen megtanulható dalait is ő maga szerezte.

A Scolar Kiadó gondozásában megjelent új kiadás fordítója Büki Zsófia, aki G. Beke Margit 1965-ben készített fordítását felhasználva ültette át… (tovább)

A három jószívű rabló címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1955

Scolar, Budapest, 2012
138 oldal · ISBN: 9789632443386 · Fordította: G. Beke Margit, Büki Zsófia · Illusztrálta: Thorbjörn Egner
Móra, Budapest, 1979
120 oldal · ISBN: 9631112322 · Fordította: G. Beke Margit · Illusztrálta: Thorbjörn Egner, Bálint Endre

Aurore>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Kiskoromban rádiós mesejátékként ismerkedtem meg Kaszperrel, Jeszperrel és Jónatánnal. Imádtam a vidám mesét a vicces és kedves dalocskákkal: persze a legjobb a rablók indulója volt, meg amikor nem találnak semmit. :P Most olvasva is „hallottam” mellé a zenét magamban, még szerencse, hogy kívülről tudok szinte minden dalt, mert sajnos kottát, azt nem tudok olvasni. Biztos sokat formált rajtam ez a mese kislányként, mert e mesebeli városka olyan hely, ahol mindig mindenki jól bánik a másikkal, s ez alól még a zsémbes Zsófi kisasszony sem igazán kivétel. :) Mennyivel több napsütés lenne a világban, ha mindenhol olyanok lennének az emberek, mint Kardamómban, ahol a kedvesség az alap és ahol még a rablók sem mentesek a „tisztességtől”!

alaurent P>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Gyerekkorom kedvenc rádiójátéka volt Csákányi Lászlóval, Kibédy Ervinnel, Márkus Lászlóval, persze, hogy rögtön el is olvastam. A cselekmény nem túl szofisztikált, de jó mese, szerethető szereplőkkel, slemil rablókkal, akik megjavulnak és beilleszkednek, sőt, még fület mosni is megtanulnak… Most is imádtam.

Emmi_Lotta I>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Kedves, nagyon szerethető könyv. Nagy gyerekkori kedvenc. Felnőttként újraolvasva is briliánsnak tűnik.

katen>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Remek könyv, nekünk nagyon tetszett! Engem ez a sok dalocska kicsit kizökkentett, de hát az a rész, amikor a rablók elrabolják Zsófi kiasszonyt (nagy a rendetlenség a zsiványtanyán), aztán Zsófi kisasszony jól megneveli őket, valami zseniális volt. Hatalmasakat nevettünk, kell ennél több?

kaede>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Olyan igazi klasszikus, békebeli, ráérős hangulata volt számomra ennek a könyvnek. A gyerekeknek nagyon tetszett, minimum három fejezetet kellett elolvasni egyszerre. :)

girardella>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Könyvtárból vettük ki, az eleje nagyon vontatott és unalmas volt (mindent minimum kétszer elismételnek), a 4.5 évesemet sem kötötte le. Aztán ahogy kibontakozott a cselekmény, úgy élveztük egyre jobban a mesét. Most már sajnálja a gyermek, hogy könyvtári, szeretne egy saját példányt is.
Énekelni sajnos nem tudok, vajon hogyan lehetne ezt a rádiójátékot megszerezni?

Tücsök212>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Imádtam Kardamón lakóinak és a három rabló, Kaszper, Jeszper és Jonatán történetét a meseszerűen illusztrált könyv minden oldalán. Olyan világba csöppentem, amire mindnyájan vágyunk: az egyszerű örömök, az odafigyelés, a jószándék, a közösség és az egyén tiszteletének városába, igazi skandináv gyökerű mese.

Kaszás_>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Ez volt az első komolyabb könyv amit egyedül elolvastam. A 8 éves születésnapomra kaptam és emlékszem imádtam. Voltak benne azok az énekek és én mindig kitaláltam rá dallamokat és azokat adtam elő a szüleimnek :)

Laszlo_Molnar_2>!
Thorbjörn Egner: A három rabló

Gyerekbarát irodalom azzal a vidám, már-már humorszintű naivitással, ami a hetvenes-nyolcvanas évek magyar gyerekkönyveit és gyerekfilmjeit is jellemezte. Enyhén régimódi, mégis végig mulatságos, aranyos, kedves, egyszerűen bájos darab a három, elginkább nagyra nőtt kisfiúként viselkedő rablóról, akik igazából egyáltalán nem rosszak… csak rablók. Már harmadszor hallották a gyerekek, de újra és újra elővesszük, remek könyv.

Papírtigris>!

– Köszönöm, de most már inkább itt maradok. Jól érzem itt magam. Szeretem, hogy van, akire mérges lehetek.

53. oldal, Zsófi néni felébred (Móra, 1979)

Papírtigris>!

Kardamóm kicsi kis városka, és olyan messze van, hogy jóformán senki se tud róla semmit, legfeljebb te meg én, és akik még ezt a könyvet elolvassák.

Papírtigris>!

Rablók voltak mind a hárman, de nem olyan gonoszak, mint a közönséges rablók. Többnyire otthon ültek, és csak akkor indultak rablókalandra, ha okvetlenül kellett.
    Mint ahogy mások háziállatot tartanak, mert azok hasznosak és kedvesek nekik, Kaszperék egy oroszlánt tartottak a házukban. Oroszlánnak elég jámbor volt az oroszlánjuk, ritkán rosszalkodott, bár egy szép napon, amikor az éhség már nagyon idegesítette, majdnem leharapta Jeszper nagy lába ujját. Kaszper azzal vigasztalta cimboráját, hogy nem lett volna nagy szerencsétlenség, hiszen cipőben nem látni, ha valakinek az egyik lábán kevesebb ujja van. De Jeszper nehezen heverte ki az ijedséget, és sokáig rossz szemmel nézte az oroszlánt, panaszkodott rá, hogy nem olyan, amilyennek egy jól nevelt oroszlánnak lennie kell.

10. oldal, A három rabló, Kaszper és Jeszper és Jónatán (Móra, 1979)

Papírtigris>!

Na meg a mai nap különben se alkalmas. Most nem foglalkozhatom letartóztatásokkal, hiszen tudod, hogy holnap milyen nagy ünnepe van a városnak. Rengeteg dolgom van még, tele van a fejem gonddal.

18. oldal, Harmadik fejezet -A hentes haragszik, Basztián rendbiztos szomorú, és Sziliusz szamara nem akar menni (Móra, 1979)