Gyermekek ​gyógyítása családállítással 3 csillagozás

Thomas Schäfer: Gyermekek gyógyítása családállítással

Amikor ​a szeretet önmagában nem segít

Allergia, rémálmok, éjszakai ágybavizelés, dadogás, iskolai nehézségek, hiperaktivitás, agresszió és szorongás – olyan fogalmak, amelyek a „problémás” gyermekek szülei számára már jól ismertek, és megoldásuknál a szeretet és az odafigyelés sokszor már nem elegendő.

A betegségek és a lelki fájdalmak hozzátartoznak az ember életéhez, de egy gyermek szenvedése különösen megindító. Ilyen esetben ösztönösen feltesszük a kérdést: miért? Hogyan fordulhat elő, hogy egy kisgyermek ilyen komoly betegségben szenvedjen? A lehetséges válaszok egyikét a szisztematikus családállítás adhatja meg – ez a módszer rávilágít, hogy a gyermekek szenvedésükkel is a családhoz tartozásukat fejezik ki. Mindenkit szoros szálak fűznek őseihez, s egy gyermek egészségi vagy viselkedésbeli problémája a családja iránti szeretetének megnyilvánulása is lehet, illetve múltbéli, rejtett családi események mutatkozhatnak meg benne. Betegségével vagy úgynevezett… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2009
208 oldal · ISBN: 9789635289004 · Fordította: Szilágyi Eszter

hattori>!
Thomas Schäfer: Gyermekek gyógyítása családállítással

Nem győzött meg… sok érdekes esetleírás olvasható benne, de hiányzik a magyarázat, sok a ködös tényfelhalmozás, melyből szerintem könnyen vonhatunk le akár téves következtetéseket is. Ráadásul volt néhány olyan explicit kijelentés, – például, hogy gyerektől szülő nem kér bocsánatot – mellyel én nem értek egyet.
Nyilván jobb lett volna előtte többet olvassak magától Hellingertől, de ez a könyv nem csigázta tovább az egyébként meglévő érdeklődésemet a módszer iránt.