Bestiális ​emberek 19 csillagozás

Sorozatgyilkosokkal négyszemközt
Thomas Müller: Bestiális emberek

Amikor ​felderítésre kerül egy bűncselekmény és megvan a gyanúsított is, a környezet reakciója mindig ugyanaz. „Képtelenség, hogy ő tette! Ő a szomszédom, kedves, gyermekszerető, segítőkész ember!” Aztán nem telik el 48 óra, és máris akadnak, akik így nyilatkoznak: „Igen, valahogy fura volt – olyan más.” Ez a reakció pontosan tükrözi, hogy nem látjuk, kivel van dolgunk nap mint nap. A sorozatgyilkos tökéletesen álcázza magát. Miközben abban a tévedésben élünk, hogy fel tudjuk ismerni az emberben a szörnyeteget.

Csakhogy nem az számít, hogyan néz ki valaki vagy mit mond, hanem az, amit tesz. Minden ember tud hazudni, bizonyos dolgokat megszépítve tálalni és a tényeket elferdíteni. A gyilkosokban rejlő emberi bestiáról azonban sejtelmünk sincs.

Dr. Thomas Müller a „mesterektől” akarta megtanulni, hogyan kell álcázni és hazudni. A legintelligensebb bűnözőkkel beszélt, sorozatgyilkosokkal és csalókkal; olyan emberektől szerzett információkat, akik a mindennapiság álarca… (tovább)

Eredeti cím: Bestie Mensch

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dialóg Life

192 oldal · ISBN: 9789639950917 · Fordította: Fekete Lilla Sára

Blissenobiarella

Thomas Müller: Bestiális emberek Sorozatgyilkosokkal négyszemközt

Csak átfutottam ezen a könyvön, mert sajnos nagyon nem tetszett. Ennek fő oka az, hogy egyáltalán nem arról szól, amit a cím sejtet. Sokkal inkább Müller önéletrajzi ábrándozása ez, ami hogy őszinte legyek, baromira nem érdekel. Ráadásul borzasztóan tudálékos, szájbarágós a stílusa. Azért voltak benne érdekes részek, már amikor hajlandó volt tényleg azokról a bizonyos bestiális emberekről írni önmaga helyett. Sajnos ez csak ritkán fordult elő.

Emerencia P

Thomas Müller: Bestiális emberek Sorozatgyilkosokkal négyszemközt

Ez a könyv nem a brutális tettekről és azok felvezetéséről szól, inkább az író gondolatai , benyomásai az elítéltekről és tetteikről. A kategorizálást kizárva ,egyedi esetekként kezeli ezeket a bűnelkövetőket, és ezt az emberi viselkedési formák, reagálások összetettségével magyarázza. Nem a bűnesetek megfigyelése és analizálása a célja , inkább a megközelítési módjai és okfejtései, személyiségelemzései az olvasó számára.Milyen motivációk, biológiai és pszichológiai tényezők állnak az emberi viselkedés hátterében? A könyv azoknak jelent teljes élményt, akik a viselkedés, és személyiség kutatásban lelik örömüket.Nekem kicsit túl magyarázottnak tűnt.

patricia

Thomas Müller: Bestiális emberek Sorozatgyilkosokkal négyszemközt

Inkább az analízissel mint módszerrel foglalkozik, ami érdekes lehetne, de borzasztó idegesítő és okoskodó a stílusa, és a könyv szerkesztése is tiszta kaotikus.

nienna

Thomas Müller: Bestiális emberek Sorozatgyilkosokkal négyszemközt

Nem fogott meg .De lehet csak azért mert azt vártam ,hogy az elkövetőket ismerhetem meg ,a gondolkodásukat ,cselekedetüket.De helyette a szerző pályafutását,gondolatmenetét kaptam. A sok ismétlést már untam .Vannak érdekességek a könyvben ,de összességében többet vártam.

Thomas Müller: Bestiális emberek Sorozatgyilkosokkal négyszemközt

A cím (illetve az alcím) alapján egyáltalán nem erre számítottam. Ami mégis tetszett benne, az egy elképzelt szituációból származó következtetés, és nagyon hasonló a pszichiátriai betegségekben szenvedőkről írtakhoz: nincs éles határ a normális (ép elméjű, nem sorozatgyilkos) és a kóros (pszichiátriai betegségben szenvedő, sorozatgyilkos) között. Azt láttatja, hogy bárkiből lehet kóros a véletlenek összjátékának függvényében.

Alumni

Thomas Müller: Bestiális emberek Sorozatgyilkosokkal négyszemközt

Csalódtam a kötetben. A viselkedésnek csupán általános megfigyelési módjait taglalja, a metodika elméletéről beszél, de sosem konkretizálja példákkal, pedig engem azok érdekeltek volna a legjobban. Nem közöl esettanulmányokat, csak említés szinten, foszlányokban emlékezik meg bizonyos ügyekről, elkövetőkről. A legérdekesebb részek az idézett beszélgetések, melyet különböző gyilkosokkal folytatott le, de ezek csak pár oldalt tesznek ki. Nem állítja fel senki átfogó profilját, de még a mindennapi, erőszakmentes élethelyzetekre sem fogalmaz meg érdekes tanácsokat, tényeket, helyette az egész könyv során saját tapasztalatait, érzéseit, benyomásait teszi közzé. Pl. „meg tudtam mondani első pillantásra, ennél az embernél hány golyóstoll van éppen.” De HOGYAN??? Ez lenne a lényeg, nem? Saját magáról beszél, nem a tettesekről. Hangsúlyozza, hogy minden eset és ember más és más, de legalább 1-2 értelmezési lehetőséget prezentálhatott volna arra vonatkozóan, miért tett a gyilkos a holttest feltárt belei közé egy tojást a hűtőből – ehelyett nyitva hagyja ezt a hátborzongató momentumot, pedig előzetesen arra számítottam, az efféle magyarázatok alkotják a mű gerincét.
Emellett a szöveg szerkesztése is hagy kívánnivalót maga után: a csapongó, repetitív szófolyam ömlesztve, 53 számozott, cím nélküli fejezetben tárul elénk, mindössze 185 oldalon. Ilyesfajta ismeretterjesztő kötetet az általa szolgáltatott információ mennyisége (az oldalszámtól függően és attól függetlenül is, azaz hogy miért csak ilyen nyúlfarknyi az egész) és azok érdekessége, értékessége, hasznossága, bölcsessége alapján értékelek, és Thomas Müller csúfosan szerepelt e téren.
(Irreleváns megjegyzés: a szerző (a borítón) olyan rideg és sunyi külsejű figura, hogy először mikor megláttam a címet és a fotót a boltban, azt hittem, a könyv sorozatgyilkos(ok) életrajza, erre kiderült, a képen látható úr a jófiú.)

Beáta_Ferenczi

Thomas Müller: Bestiális emberek Sorozatgyilkosokkal négyszemközt

A cím alapján tartalmilag mást vártam… (És nem is folytatom ezt a gondolatmenetet, nehogy eláruljak bármit is.) Ennek ellenére érdekes volt.

exceptwhen

Úgy várakoztam, mint egy kullancs, amelyik heteket, hónapokat, néha még éveket is ül az ágán, míg a vajsav illatát követve le nem esik, hogy hozzájusson ahhoz, ami számára létfontosságú, a vérhez.

Szigno P

Lehetőség szerint el kellene kerülnünk, hogy másvalaki viselkedését saját erkölcsi és etikai elveink alapján ítéljük meg, amennyiben olyan döntésről van szó, amelyet képtelenek vagyunk felfogni, ha ez a valaki éppenséggel olyan tapasztalati világban él, amelyhez még nem volt (bal)szerencsénk.

exceptwhen

Megértjük-e gyermekeink segélykiáltását, vagy már azt is terhes kötelességnek tartjuk, hogy elmondjuk az esti imát és ellenőrizzük gyermekeink házi feladatát? Nem vagyunk-e saját szükségleteinkkel és főképp azok kielégítésével annyira elfoglalva, hogy mások szükségletét már képtelenek vagyunk felismerni, a kielégítésükről nem is szólva? Nem ment-e el az eszünk, hogy miközben egyre gyorsabban pörgünk, hogy már egyáltalán nincs időnk arra, hogy törődjünk mások igényeivel, miközben hetek-hónapok leforgása alatt új törvényeket alkotunk, reformok százait találjuk ki és közben idősebb embertársainktól, akiknek szégyenkezve kellene köszönetet mondanunk,hogy lehetővé tették, hogy belső elégedettség töltsön el bennünket, ridegen elfordulunk? Ehelyett elhajtjuk őket, nincs időnk figyelni rájuk, tanulni tőlük. Cinikusan az „öregeknek” nevezzük őket, akik mindenhol ott sertepertélnek, és akikről tulajdonképpen már csak abban az összefüggésben gondolkodunk, hogyan tudnánk tőlük minél gyorsabban megszabadulni.

[névtelen]

Úgy vélte, egy bizonyos szint fölött az embernek hajlamosak vagyunk minden megbocsátani, az ittasságot, a válásokat, akár a kisebb vétségeket, de egy dolgot nem bocsátunk meg az embernek soha: a sikert.

Szigno P

De javaslok egy fogadást. Ha az orvos az ágyad fejénél állva fejcsóválva állapítja meg, hogy minden emberi segítség hiába – ha még akkor is állhatatos maradsz, akkor azt mondom, te győztél.

Szigno P

Így sikerülhet egy olyan feltételrendszer kialakítása, ami alapján kijelenthetjük: ha a helyszínen olyan viselkedés állapítható meg, ami a tulajdonképpeni ölési cselekmény szükséges mértékén túlmutat, akkor nagy az ismétlődés veszélye.