Leviatán 8 csillagozás

Az egyházi és világi állam anyaga, formája és hatalma
Thomas Hobbes: Leviatán Thomas Hobbes: Leviatán Thomas Hobbes: Leviatán Thomas Hobbes: Leviatán

Thomas Hobbes a 17. századi filozófia egyik kulcsfigurája. Mesterműve, az 1651-ben írt Leviatán, a modern államelméletek alapműve. Leviatán a közakaratot képviselő állam, mégpedig az ésszerű polgári állam modellje, amelynek hatalma korlátlan, de csak addig, amíg valóban képes megvédeni azokat, akiknek a nevében és megbízásából fellép. Hobbes fejtegetéseiben a védelem és az engedelmesség kölcsönös összefüggéseit igyekszik részrehajlás és hajbókolás nélkül feltárni, mert ezek feltétlen szem előtt tartását az ember természetes mivolta, valamint a természeti és a pozitív isteni törvények egyaránt megkövetelik.

Eredeti megjelenés éve: 1651

652 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630950073 · Fordította: Vámosi Pál

MrDatalogin>!
Thomas Hobbes: Leviatán

Thomas Hobbes: Leviatán Az egyházi és világi állam anyaga, formája és hatalma

Még nem tudtam elolvasni az egész könyvet, biztosan lesznek részek benne, amik kevésbé tetszenek majd, de az első rész első néhány fejezete nagyon megragadott, főleg a képzetekkel és értékeléssel kapcsolatos fejezetekre gondolok. Körülbelül öt évvel ezelőtt futottam neki először és alig értettem valamit, így félre is tettem. Sokat foglalkoztam egyéb filozòfiai művekkel, joggal, politikai írásokkal ezalatt az idő alatt, és most hogy ismét elővettem, már értem és ami korábban unalmasnak tűnt, most lekötött és nagyon szeretnék egy saját példányt is a Leviatánból, hogy szanaszét jegyzetelhessem. Érdekesnek tartom. 5 csillag