Az ​asszonyért 19 csillagozás

Thomas Hardy: Az asszonyért Thomas Hardy: Az asszonyért

A múlt század második felének elsüllyedt világába, angol falvak és kisvárosok életébe visznek Hardy komor szépségű, többnyire tragikus tónusú elbeszélései. Becsvágyó kisemberek próbálnak kitörni életük fojtogató légköréből, házasságok, szerelmek hiúsulnak meg szemforgató előítéletek miatt, családokat, sorsokat tesz tönkre a régi vidéki élet csöndes idilljébe kíméletlenül behatoló modern kapitalizmus mohósága.

Európa, Budapest, 1961
238 oldal · Fordította: Vajda Miklós

Ibanez P>!
Thomas Hardy: Az asszonyért

Nagyszerű, bár kissé nyomasztó kötet, mert hát nem sok olyan történet van, ami jól végződik :-D Az elsőn, a Kisvárosi történeten ráadásul fel is húztam magam, még ilyen nyámnyila embert, komolyan :-D Még a nőt megértem, főleg abban az időben, de a férfi spoiler. Lucy meg pláne a végén, hát nem tudtam igazán sajnálni, ott volt előtte a lehetőség és nem ragadta meg. A második, a Három idegen jópofa volt, a fene se gondolta, hogy tényleg mi kerekedik ki a végén belőle, engem is megvezetett az egész, bár természetesen spoiler. A Két becsvágy tragédiája szereplője a két fiú, akik mindent megtesznek, hogy valamire vigyék az életben és hogy húguk előrébb jusson, csak ne lenne ott az apa. Sajnáltam szegény fiúkat, hogy mennyit kellett gürcölniük, szenvedniük, s a végén még a lelki teher is rájuk rakódott. A fonnyadt kar érdekes történet, de sajnos ez sem pozitív a főhősre nézve, bár a vége jó előre kitalálható. A címadó történet Joanna-ja mindent magának akar, s ez okozza vesztét. A Vétó ismét szomorú történet, óóóó, hogy megráztam volna Sophy-t, hogy valaki ennyire alárendelje magát a saját fiának (a fiát meg párszor jól elpáholtam volna, az kellett volna neki). A dragonyos közbelép tetszett talán a legkevésbé, az utolsó, a Csudabogarak viszont nagyon, ahol egy utazás közben a falu ügyes-bajos dolgait, legendáit, történéseit szép sorban elmesélik, jó kis történetek vannak benne. Összességében egy nagyszerű kis kötet, lélektani csavarokkal tűzdelve, javarészt szomorkás hangulatban.

Stephanie_Ford_és_Városi_Emese IP>!
Thomas Hardy: Az asszonyért

A mai harmadik hangoskönyvem volt. Jó kis mese volt az irigységről és nagyravágyásról, arról, hogy az ilyen ember hogyan pusztít el mindent maga körül.

worsi P>!
Thomas Hardy: Az asszonyért

Pont ugyanaz a stílus, amit a regényeiben megszerettem. És éppen ugyanúgy szurkol az ember az elbeszélések szereplőinek, de pont ugyanúgy lehet előre sejteni, hogy hiába. Szerencsére azért nem mindig.

Kisanna>!
Thomas Hardy: Az asszonyért

A címadó novellát hallgattam meg hangoskönyvben, gyönyörű történetben mutatja be, hogy aki irigységgel és féltékenységgel éli az életét, azt is elveszítheti amije van.

pelz P>!

Ha egyszer nem teszünk tojást a pudingba, akkor ugyan hiába is keressük benne.

Az asszonyért, 2. fejezet

pelz P>!

Nagyon általános dőresége az emberi természetnek az a tévhit, hogy utólag mindig a másik lehetőség tűnik fel jobbnak, s nem az, amelyet választottunk

Kisvárosi történet, 2. fejezet