T. ​E. T. 9 csillagozás

A tanári hatékonyság fejlesztése
Thomas Gordon: T. E. T. Thomas Gordon: T. E. T. Thomas Gordon: T. E. T. Thomas Gordon: T. E. T.

A pedagógus tanít – de nemcsak ő. A szülő, az edző, a főnök, a házastárs is tanítani akar – vagyis hatni a másikra, átadni valamit, amit helyesnek és fontosnak ítél.
Sikerrel tanítani öröm! Jól tudjuk azonban, hogy milyen gyakran jár kudarccal a legnagyobb igyekezet is. Thomas Gordon könyve világsikert aratott, mert arról szól, hogyan taníthatunk eredményesebben: miért tudnak többet és viselkednek érettebben tanulóink, miközben csökkennek a konfliktusok, és több idő marad érdemi munkára.
A Gordon módszer sajátos szemlélet és problémamegoldó eljárások, gyakorlati fogások tárháza. A T.E.T. nem merev szabálygyűjtemény.
Egyetemes érvényű:
-bármilyen életkorú és élethelyzetű fiatal tanításakor
-minden tanulási vagy fegyelmezési problémánál
-bármely iskolatípusban, bölcsödétől az egyetemig
-nemcsak szakképzett pedagógusoknak, hanem a szülőknek is segítséget nyújt.

Gordon, 2010
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632826000 · Fordította: Gorzó Andrea

Aurore
Thomas Gordon: T. E. T.

Thomas Gordon: T. E. T. A tanári hatékonyság fejlesztése

Nem tudom. Majd akkor csillagozom, amikor már úgy vélem, elegendő időt szántam rá, hogy ténylegesen kipróbáljam, elsajátítsam ezeket a módszereket, és kellő jártasságra tegyek szert bennük. Nagyon felkeltette az érdeklődésemet a valóban erőszakmentes és vereségmentes tanár-diák kapcsolat lehetősége, ami kilép a „ki az erősebb” játszma ördögi köréből. Talán szükségem lenne egy igazi pszichológus segítségére is, hogy megvalósíthassam, mondjuk @stippistop (?).

Gondolat, Budapest, 1990
344 oldal · ISBN: 9632922951 · Fordította: Gorzó Andrea
Zsuzsanna_Sinka
Thomas Gordon: T. E. T.

Thomas Gordon: T. E. T. A tanári hatékonyság fejlesztése

Mindenképpen át kell állni ezekre a módszerekre, nincs mese.

Rituana

Amíg a gyermekek életét a büntetéssel és büntetéssel való fenyegetéssel, illetve a jutalommal és a jutalom ígérgetésével irányítjuk, addig a kisbabaszerepbe rögzülve kevés esélyük lesz arra, hogy megtanuljanak felelősséget vállalni a saját viselkedésükért – egyszerűen nem nőnek föl.

25. oldal, Tanár-diák kapcsolatok