E=mc² 4 csillagozás

Bevezetés a relativitáselméletbe
Thomas Bührke: E=mc²

Alig ​akad olyan természettudományos elmélet, amely annyira vitatott volt, mint Albert Einstein relativitáselmélete. Eltérőek voltak az Einstein elméletére adott reakciók is. Míg a fizikai Nobel-díjas Max Born 1921-ben így ír: "Az einsteini elmélet teljesítménye ma megkoronázza a természettudományos világkép építményét, a szintén Nobel-díjas Philipp Lenard így morgolódik: „Ez a tömegszuggeszció és a megtévesztés egy hallatlan mértékű, példátlan esete. Felfoghatatlannak tűnik, hogyan hagyhatják tudósok, értelmes emberek, hogy bebeszéljenek nekik ilyesvalamit.”

A szerző bemutatja, hogy Albert Einsteinnek volt igaza . Szemléletes példákkal érthetővé teszi a felfoghatatlant, és betekintést nyújt a legzseniálisabb és legelbűvölőbb ötletekbe, amelyet az ember a természetről kifejlesztett.

Mivel foglalkozik napjainkban a tudományos kutatás, és az elért tudományos eredményeknek milyen hatásuk van mindennapi életünkre?

A Dialóg Campus Kiadó új sorozata, a Tudományok… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudományok kiskönyvtára Dialóg Campus

Dialóg Campus, Pécs, 2005
124 oldal · ISBN: 9789639542754 · Fordította: Nyáry Gusztáv · Illusztrálta: Nadine Schnyder

Mesii>!
Thomas Bührke: E=mc²

Thomas Bührke: E=mc² Bevezetés a relativitáselméletbe

Ezt én miért nem olvastam eddig, mikor ezer éve a polcomon van? A kvantumfizika már gimiben is a kedvencem volt, és azóta is imádom a témát, így gyorsan kiolvastam a könyvet, hiszen a képletek is régi ismerősökként üdvözöltek a sorok közül :) Remek kis könyv, csak ajánlani tudom a téma iránt érdeklődőknek, ha kis méretű, kompakt tudásra vágynak!

Enikő_Rácz>!

Einstein második alapkövetelményét: a fény, vagy általánosabban az elektromágneses hullámok minden rendszerhez képest mindig fénysebességgel mozognak.

Thomas Bührke: E=mc² Bevezetés a relativitáselméletbe