Nyár, ​tesók, zűrzavar (Fiúk kizárva! 9.) 103 csillagozás

Thomas Brezina: Nyár, tesók, zűrzavar Thomas Brezina: Nyár, tesók, zűrzavar

A szülőkkel nyaralni? Valószínűleg Ti is megtapasztaltátok már, hogy bizony nem mindig csupa móka és kacagás. Eleve bosszantó, hogy el kell viselni: a nyaraló társaság nem Amerikába repül, hanem majd valami helyi kempingben üdül. De hát nincs más választás: el kell fogadni, hogyan dönt az anyai-apai tanács. Tinkát és Lizit igazi sokk éri! Nem elég az indulási hercehurca, a zűrzavar egyre fokozódik. Föltűnik „a kiradírozott" ember, neki is van családja, ráadásul kiderül, hogy az ütődött Janó Tinka mostohabátyja… Kitör a vihar, a csatározás, s a két tini boszi úgy dönt, már megint nem segíthet más, csak a varázsolás…

Eredeti megjelenés éve: 2003

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633430347 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek
Egmont-Hungary, Budapest, 2007
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636287276 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek
Egmont-Hungary, Budapest, 2006
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636281785 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Beek, Betina Gotzen

Cholito>!
Thomas Brezina: Nyár, tesók, zűrzavar

Sosem fogom Brezinát kinőni! :) Ez a kedvenc könyvem tőle. A két kis boszi nagyon szerethető figura, a családjuk pedig nagyon lökött, jókat lehet derülni rajtuk. Egyszerűen imádom! :)

Leah P>!
Thomas Brezina: Nyár, tesók, zűrzavar

Hát ez aranyos volt :) a fiúk kizárvából ez volt a kedvenc részem és elkapott a vágy h újra olvassam
Cosimo és Hannibálka tök cukik :)

Sara_Harka I>!
Thomas Brezina: Nyár, tesók, zűrzavar

Hát én ezekből elolvastam vagy százat. Gondolom ez mindent elmond.

Eveline>!
Thomas Brezina: Nyár, tesók, zűrzavar

Nem adom meg a teljes maxot, mivel nem volt a legkedvencebb… =$ Jobb volt a Csereboszi. X_X

majabookcorner>!
Thomas Brezina: Nyár, tesók, zűrzavar

Nagyon jó kis könyvsorozat ez! :) Nagyon tetszett a sorozatból ez a rész is! :)

Leah P>!

Roland: István!
Isti: Isti!
Roland: Igen, igen Isti. Mi van a suliban?
Isti: Épp szünet van.
Roland: És hogy nézett ki a bizonyítványod?
Isti: Papírból volt.

MesóTesó>!

Borisz közben már égett a vágytól, hogy megossza családjával a híreket. Végül a kezét a magasba emelve diadalmasan kivágta:
– Kempingezni megyünk!
A szobára hirtelen súlyos csönd nehezedett. Tisztán lehetett hallani a kertből beszűrődő madárcsicsergést.
– Én inkább itthon maradok. Az kényelmesebb – törte meg a csendet Frank.
– Ha Frank marad, akkor én is! – csatlakozott testvéréhez Isti.
– Én is! – rikkantotta Dávid.
– Én is! – jelentette ki Tinka, aki most az egyszer kivételesen egyetértett fiútesvéreivel.
Lizi sajnálta az apját. Borisz úgy állt ott, mint egy elázott, bánatos bernáthegyi, akinek az orra elől épp most vették el a csontot. De a kemping gondolata még így sem hozta lázba.
– Ez igazán jó ötlet! – mondta elismerően Lizi. – Biztos vagyok benne, hogy Grétával remekül érzitek majd magatokat!
Lizi büszke volt magára, amiért ilyen udvariasan utasította vissza az ajánlatot.

25.-26. oldal

MesóTesó>!

– Húú! Irtó izgi ez az egész! – zihálta Lizi.

MesóTesó>!

– Hol vannak a többiek? – Kérdezte Lizi.
– Keresik a tengeri lazacot!
– Hogy mit?! Mi a csudát ettetek ebédre, amitől mindenki meghibbant?
Dávid csillogó szemmel nézte nővére tanácstalan arcát.
– Szóval miféle tengeri lazacot? – kérdezte Lizi türelmetlenül.
– Hát a tengeri lazacot, amit terráriumban szoktak tartani! – jelentette ki Dávid.
– Ja! Már értem! Tengeri malac! – nevetett Lizi – Nem lazac, hanem malac!

Fiúk kizárva! sorozat · Összehasonlítás