Micsoda ​lökött família! (Fiúk kizárva! 6.) 116 csillagozás

Thomas Brezina: Micsoda lökött família! Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Használati utasítás lányok részére: Ugyan melyikőtök ne szeretne tévésztár lenni? Ezt természetesen úgy képzelitek: menő cuccok, szuper frizura, csúcs alakítás – egyszóval: ragyogás. Igen ám, de a Családi boldogság című adás erőszakos műsorvezetőnője ragaszkodik ahhoz, hogy a Schnabel-Meierbeer família életének minden intim pillanatát, titkát kifürkéssze. Tinka lelkiismerete nem egészen tiszta; Lizit szétveti a méreg; a fiúk meg szinte lubickolnak a „hírnévben”. Mit lehet itt tenni? A lányok megint csak kénytelenek boszorkány tudományukkal befolyásolni kissé az események alakulását…

Eredeti megjelenés éve: 2002

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633430866 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek
Egmont-Hungary, Budapest, 2006
keménytáblás · Fordította: Zsidányi Lilla
Egmont-Hungary, Budapet, 2004
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636279411 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek

barbikaunatkozik
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Sajnos ez a kötet már nem volt olyan jó, mint az előzőek. Az egészen érződik a minőségbeli hanyatlás szele, ami remélem csak egy kis kilengés volt.
A karakterek még mindig sablonosak, csupán kiegészülnek az idegesítő műsorvezető és a jó indulatú segédje személyével. A Boszorkányok Klubjáról nem szeretnék szót említeni, mert ez az egyik kifejezetten fájdalmas pontja volt az egész történetnek. A felbukkanásuk apropója is… Értem, hogy ki akarta az író figurázni a Harry Pottert, de azért ez elég vérszegény próbálkozás volt, nem mellesleg túl ötletes se volt a főhadiszálláson kívül.
Emellett a sztori is hagy némi kivetnivalót maga után. Ugyanis nem sok fért ebbe a 160 oldalba. Tudom, hogy ez az oldalmennyiség világmegváltására elég szűkös, de ennél azért bőven lehetett volna jobb is. Hiszen megoldotta az első résszel is. Nagyjából annyiról szól az egész, hogy kiválasztják egy műsorba a családot, ahol megpróbálják lejáratni őket a nézettség növeléséért, Tinkát pedig elítélik tiltott varázslatért, ezért meg kell jelennie a Boszorkányok Klubjában és kiderül, hogy a lányoknak varázslóiskolába kell menniük. Számomra ez a „fordulat” volt a könyv legmélyebb, legsötétebb bugyra.
Viszont voltak megmentő kvalitásai is. A humor még mindig nagyon jó. Imádtam Dávidot, az 5 éves fiút, aki rájött, hogy kislány. És ezt ország világ előtt tette. Valamint volt itt nekünk egy Cosimo-nk is, bár jelentősen kisebb szerepben, mint eddig.
Szóval, aki kihagyja ezt a kötetet, az nem veszít sokat vele, mert nem ad túl sokat a sorozat élményéhez, sőt.

Adrienn1994
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Ismét egy aranyos történet Thomas Brezina tollából.
Tanulság: Nem minden az aminek látszik és attól, hogy csak márkás dolgaid vannak, még lehetsz egy kibírhatatlan tuskó :)

vadnarancs
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Fiatalkoromban nagyon imádtam! Igaz most is jókat derültem rajta néhány helyen! :) Kár, hogy nincs meg az összes része :(

Emmonita P
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Régen kedvencem volt – ma újra elővettem. Talán 10 év is eltelt már az első olvasás óta, de élveztem:)
A sorozatról: szerintem zseniális. Két teljesen normálisan idióta lány egy teljesen normálisan idióta családban. Akinek kevésbé idióták a családtagjai, az büszkén kihúzza magát, hogy „na, mi nem vagyunk ilyen hülyék”, és máris nem érzi olyan szörnyűnek a világot. Akinek hasonlóan idióták a családtagjai, az büszkén kihúzza magát, hogy „na, nem mi vagyunk az egyetlenek”, és máris nem érzi olyan szörnyűnek a világot. Mondom, zseniális. :) Ami pedig még a szívembe lopta magát, hogy csak JÓT lehet varázsolni. Ez mindent visz. :)

Erről a részről: Hát Bertalan. Bertalan <3 (de csakis mert már 22 éves vagyok. Régen MINDIG Lizi oldalán álltam. :D)

Regike9
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Hú hol is kezdjem ? Nekem ez a könyv nagyon tetszett ! Mindenkinek ajánlom aki szereti a boszis kalandokat. Az egyik ismerősömnek ebből a sorozatból ez a kedvence én még nem tudom de ha végzek majd a sorozattal fény derül rá.

lonely15
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Fúúú… Ez hosszabb volt a társainál, mármint nem oldalszám tekintetében, hanem a cselekmény. Vagy inkább tartalmasabb?

Cholito
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Az én famíliám is elég lökött néha, tehát abszolút azonosulni tudtam a lányokkal! :)

Sara_Harka
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Hát én ezekből elolvastam vagy százat. Gondolom ez mindent elmond.

Brooke
Thomas Brezina: Micsoda lökött família!

Szerintem ez az egyik legjobb boszorkányos könyvsorozat, amit olvastam! Sajnos nem tudtam beszerezni a sorozat összes kötetét, viszont külön-külön is teljes, lezárt könyveket vehetünk a kezünkbe, ha egyet is olvasunk belőle. Én mindenkinek csak ajánlani tudom!

barbikaunatkozik

– Dávid vagyok és egy kislány – magyarázta vigyorogva.

Fiúk kizárva! sorozat · Összehasonlítás