Gidákról ​és más kecskékről (Penny 32.) 32 csillagozás

Thomas Brezina: Gidákról és más kecskékről

A gidáknak is nevezett „csajók”-ban és a kecskékben van valami közös: ahol felbukkannak, ott kitör a káosz. Pennyt a nyári szünetben meglátogatja legjobb barátnője, Lara, és ugyanabban az időben a család befogad egy enyhén szólva különös kecskét. Penny nem tud szabadulni a gondolattól, hogy a háttérben igen furcsa dolgok zajlanak…

150 oldal · ISBN: 9789639628205 · Fordította: Bucsi Gabriella · Illusztrálta: Silvia Christoph

Anó P>!
Thomas Brezina: Gidákról és más kecskékről

Bájos kamaszregény, amely azonban emlékeztet minket arra, hogy felnőni sem könnyű és a megértés és emberismeret képessége nem magától és véletlenül alakul ki bennünk -meg kell szenvednünk érte. Közben persze nincs híján az állatoknak és a humoros helyzeteknek sem! Helyesek a rajzok és az említett kecske nem akármilyen jószág:)
Valójában kecskeimádó lányomat akartam meglepni vele karácsonyra, de nem bírtam ki, hogy el ne olvassam magam is.
A könyv egy sorozat része, melynek főhőse a kiskamasz Penny – körülötte bonyolódnak az események.

petrichor>!
Thomas Brezina: Gidákról és más kecskékről

Nekem nagyon tetszik az egész Penny-s sorozat, így hát ez a példány sem kivétel ez alól! Remekül ír Thomas Brezina! :D

csillagka P>!

Soha nem lesznek igazi barátnőim, mert nem vagyok olyan, mint a többiek?

125. oldal, A kék füzet (Napsugár és Holdsugár, 2007)

csillagka P>!

– Mégis el akarják pusztítani a kutyát – ezt soha nem fogja megérteni Penny. – Nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, gondot okozott, tehát szabaduljunk meg tőle. Szerintem sok embernek tényleg le kellene vizsgáznia kutyatartásból, mielőtt magukhoz vehetnek egyet.

63. oldal, Szigorú pillantás (Napsugár és Holdsugár, 2007)

Penny sorozat · Összehasonlítás