Egy ​delfin szabadságra vágyik (Penny 3.) 24 csillagozás

Thomas Brezina: Egy delfin szabadságra vágyik

Ez a tanév is jól kezdődik! Pennynek tulajdonképpen a biológiadolgozatra kellene koncentrálnia, de a gondolatai mindig elkalandoznak: hogyan segíthetne a Szafariparkban élő delfinen, mely már csak kedvetlenül rója a köröket? Meg tudja-e menteni az apja a beteg kis majmot? És miért nincs étvágya Millinek, a Tibetterriernek? Ám legtöbbet mégis Elvisre, a Szafaripark kedves állatgondozójára gondol. Vajon viszontlátja-e még?

Napsugár és Holdsugár, Budapest, 2008
144 oldal · ISBN: 9789639628298 · Fordította: Bucsi Gabriella · Illusztrálta: Silvia Christoph

Anna_Casea
Thomas Brezina: Egy delfin szabadságra vágyik

Amikor ifjontibb voltam, szenvedélyes gyűjtője voltam a sorozatnak, és most egy kihívás kedvéért olvastam újra ezt a részt. Nem fogok tudni elfogulatlanul véleményt mondani róla, mert szerintem elég nagy benyomással volt rám ez a könyv, amikor először olvastam, a sorozat hatására tanultam meg szeretni az állatokat :)

Szerintem ez a könyv nagyon aranyos. Talán az a legjobb benne, hogy mert bár a fiatalabb korosztályt célozza meg, nem „egyszerűsít le” a mondandóját, a nyelvezetét, a cselekményt vagy a problémákat. Igenis sokat lehet belőle tanulni, és talán meglepő lenne az író számára, de nem azokból a bekezdésekből, amelyekben szinte biológiaórát tart, hanem a könyv egésze példát mutat, hogy hogyan kell bánni az állatokkal. Nagyon örülök, hogy újraolvastam.

Penny sorozat · Összehasonlítás