Delfinkaland ​és nyelvtanulás (Penny 31.) 35 csillagozás

Thomas Brezina: Delfinkaland és nyelvtanulás

Pennyt majd szétveti a düh, mert nem így képzelte a vakációját: a szülei a megkérdezése nélkül beíratták egy szünidei nyelvtanfolyamra, Angliába. Nem csoda hát, hogy először mindent pocséknak talál: „a festői tengerparti kisváros” valójában egy unalmas porfészek, a vendéglátó család pedig ki sem látszik a káoszból. Penny legszívesebben azonnal hazaindulna, ám egy napon két delfin bukkan föl az öbölben. A delfinek sürgősen Penny segítségére szorulnak.

154 oldal · ISBN: 9789639628083 · Fordította: Bucsi Gabriella · Illusztrálta: Silvia Christoph

Lilla>!
Thomas Brezina: Delfinkaland és nyelvtanulás

Nagyon tetszik az, hogy Angliában játszódik egy nyelvtanfolyamon/ nyelvi táborban. *.* off
Viszont azt nem értettem, hogy Penny miért volt mérges azért, mert másnap repült is Angliába 4 egész hétre, „cserediákosat” játszani . Értem én, hogy más tervei voltak, de egy ilyen miatt bedurcizni…
Egyébként igazi Penny-s könyv. Sok (sokszor unrealistic) izgalmas dolog történik, mindig megsérül valaki és mindig nyomozni kell és megmenteni az állatokat.
Ebben a történetben a delfinek (és Pru, a lány vendéglátója ééés Lara anyja, a delfinkutató) élete forgott kockán. spoiler
Nem hatott meg különösebben a történet de, Lara érzéseinek leírása, az anyjával való kapcsolata tetszett, az egy olyan dolog volt, ami elgondolkodtatott.
És örülök, hogy végre utolértem magam ezzel a regénnyel is, tekintve, hogy jócskán kinőttem belőle és már sok ideje a polcomon van. :)

Egyszeri kikapcsolódásnak tökéletes volt, 8-9-10 évesek imádnák!

Alexa_Szalontai>!
Thomas Brezina: Delfinkaland és nyelvtanulás

Eleinte nem tetszett. Unalmasnak találtam. Abba is hagytam egy jó évre. Majd amikor éppen elolvastam a HVS (hűvösvölgyi suli) barátnőmtől kölcsönkapott bizonyos részét, nem volt mit olvasnom, így nekiálltam ezt befejezni és a végére nagyon jó kis könyvnek bizonyult a részemről. Csak ajánlani tudom! :)

Penny sorozat · Összehasonlítás