Az ​eltűnt napló (Penny 17.) 37 csillagozás

Thomas Brezina: Az eltűnt napló

Három süncsemete anya nélkül maradt! Ám Pennyre mindig lehet számítani. Most is szívesen vállalja a pótmama-szerepet. Aztán a család még tovább bővül egy kis mókussal meg egy pandakölyökkel, és Pennynek lassan a fejére nőnek „fogadott gyermekei”. Ráadásul a titkos naplója is eltűnik hírtelen. Lehet, hogy a barátja, Elvis van a dologban?

Napsugár és Holdsugár, Budapest, 2006
156 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639628107 · Fordította: Bucsi Gabriella · Illusztrálta: Silvia Christoph

Thomas Brezina: Az eltűnt napló

Első könyvem az írótól. Felnőttként is tetszett, könnyen olvasható, szinte letehetetlen ☺ Ajánlom minden gyerkőcnek aki imádja az állatokat, aki kinőtt a hercegnős korszakból (vagy sosem volt). Vagy épp állatorvosnak készül. Kicsit meglepett a végén a történet, de lehetett sejteni hogy a kedves lány mögött valami más rejtözik.

feketecsóka>!
Thomas Brezina: Az eltűnt napló

nekem ez a könyv most nem nagyon tetszett,de az írója,Thomas Brezina jó könyveket ír.

szmelus P>!

A sünöket a kipusztulás veszélye fenyegeti, mert nem tudnak hozzászokni az utakhoz és az autókhoz.

Kapcsolódó szócikkek: sündisznó
szmelus P>!

– Tobyról, a fiamról. Hannibál az ő nyula. Ők ketten elválaszthatatlanok. Hannibal Toby ágyában alszik.

Kapcsolódó szócikkek: nyúl
szmelus P>!

– Auuu! – kétségbeesett kiáltás rázta meg a Moosburger-házat.

szmelus P>!

Tehéntejet a világért sem. Azt még a kifejlett sündisznók sem tudják megemészteni. Nagy tévedés, hogy jót teszünk vele, ha tejet kínálunk nekik.

Kapcsolódó szócikkek: sündisznó · tej

Milyen csodálatos is ez!

156. oldal (utolsó mondat)

szmelus P>!

Túl késő volt. Egy nagy sün mászott ki az avarból. Hunyorgott a világosságtól és eltipegett.
Aztán megint zizzent valami. A sünt egy öklömnyi tüskés labda követte, mely mögött további két sünbébi tűnt fel. Mindannyian az anyjuk után indultak.
– Egy sünfészek. Megzavartunk egy egész süncsaládot – állt döbbentetn Penny.

Penny sorozat · Összehasonlítás