A ​csereboszi (Fiúk kizárva! 11.) 107 csillagozás

Thomas Brezina: A csereboszi

Ajjaj… Lizi és Tinka házába egy cserediák költözik. De nem akármilyen! Lyukas, fekete harisnyájához skótkockás miniszoknyát visel, a nyaka körül pedig egy fémmel kivert, széles nyakpánt díszeleg. És mennyire tiszteli a szabályokat! Semennyire. Ő Eleonóra, a csereboszorkány. Úgy tör be a Schnabel-Meierbeer család életébe, akár egy hurrikán. Varázsol, ahogy a csövön kifér, és egy titok lengi körül…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Egmont-Hungary, Budapest, 2007
170 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2006
170 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636281645 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek
Egmont-Hungary, Budapest, 2005

Szimirza>!
Thomas Brezina: A csereboszi

Hát ez nagyon jó volt :))) Olvastam már Brezinától, meg a sorozat jó pár részét is, de szerintem eddig ez az egyik legjobb :))

Adrienn1994>!
Thomas Brezina: A csereboszi

Aranyos történet. Igaz,hogy gyermekfejjel sokkal élvezhetőbb…:)

Doro8>!
Thomas Brezina: A csereboszi

Annak idején imádtam, kézről-kézre jártak a sorozat kötetei az osztályban. Eseménydús történet szerethető karakterekkel. Ha egyszer lesz kislányom, biztos a kezébe adom.

Szabó_Renáta>!
Thomas Brezina: A csereboszi

Emlékszem, hogy még alsóban a Fiúk kizárva!-sorozat tagjai az első könyvélményeim voltak. Imádtam őket, Tinka volt a kedvencem, Lizit meg sokszor nem értettem. Azzal a gyerekes fejjel (amit néha jó lenne elővenni) minden szép volt és jó, ezeket a könyveket pedig külön kalandokként éltem meg. Már akkor benne éltem a történetekben, könnyen a szereplők helyébe képzeltem magam. :)
És most, 16 évesen, be kell vallanom, hogy még mindig szeretem ezeket a könyveket. Azt nem tudom,hogy csak nagyon ragaszkodom hozzájuk, vagy bemesélem magamnak az egészet, de nem is számít. Örülök, hogy ilyet ki tudok jelenteni, hiszen ma már ilyen „idősen” ez cikinek számít. De nem nekem. :D Annyi változott alsós korom óta,hogy Lizit meg tudom érteni és teljesen elfogadtam, és még bírom is, nem kicsit.
Magáról erről a kötetről annyit, hogy sokkolt még anno ez a cserecsaj, de mikor másodjára olvastam, akkor már megkedveltem. Azt hiszem… Hmm..újra el kellene olvasnom. :D

Nutellaღ__>!
Thomas Brezina: A csereboszi

De rég olvastam!… Emlékszem, nagyon szerettem kisebb koromban Brezina könyveit. Még azokban az időkben kezdtem el rendszeresen könyvtárba járni, s Brezina könyvei (nemcsak, de nagy részben) csalogatták ki belőlem a könyvmolyocskát! :D

feketecsóka>!
Thomas Brezina: A csereboszi

tetszett,de nem az én stílusom.Én ezt a könyvet azoknak az embereknek ajánlom,akik imádják a moder dolgokat.

NySara95>!
Thomas Brezina: A csereboszi

Határozottan kedvenc sorozat! És sosem tudtam teljesen végig olvasni, ami nagy bánatom volt… Barátnőm adogatta kölcsön a részeket, de hamar „kinőttünk” belőle. Ebben a kötetben nekem a csereboszi határozottan kedvencem lett. Már kicsiként is imádtam a stílusát :)

Sara_Harka I>!
Thomas Brezina: A csereboszi

Hát én ezekből elolvastam vagy százat. Gondolom ez mindent elmond.

Fiúk kizárva! sorozat · Összehasonlítás