Tényleg ​ADHD-s a gyerekem? 2 csillagozás

Thomas Armstrong: Tényleg ADHD-s a gyerekem?

Az ​elmúlt évtizedekben rendkívül megnőtt a figyelemzavarral, hiperaktivitással, ADHD-val diagnosztizált és kezelt gyerekek száma a világban. Vajon mi áll ennek az ugrásszerű növekedésnek a hátterében? Valóban járványszerűen terjedő betegséggel van dolgunk? Vagy sokszor egyszerűen csak rásütik az ADHD bélyegét az örökmozgó, rosszcsont gyerekekre? Mit tehetnek az aggódó szülők, akik szívük szerint a gyógyszerezés helyett más eszközt választanának?

Thomas Armstrong, a téma világszerte elismert szakértője, könyvében a jelenség valódi okait kutatja, és bemutatja, milyen társadalmi-kulturális változások vezettek a világméretű „ADHD-járványhoz” – vagy amit annak neveznek.
Legfőképpen nem hagyjuk, hogy a gyerekek valóban gyerekek legyenek. A négy és tizennyolc év közöttiek egyre kevesebbet mozognak, játszanak, egyre kevesebb időt töltenek a szabadban, viszont többet ülnek számítógép előtt, vagy néznek szorongást keltő műsorokat. A fiúkat nem engedjük fiúsan viselkedni. Idő… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2018
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155715914 · Fordította: Farkas Veronika
Jaffa, 2018

bonnie9 P>!

Egy ADHD-val diagnosztizált gyerek rábeszélése a meditációra első pillantásra olyannak tűnhet, mintha egy pillangót kellene meggyőzni, hogy pózoljon egy vízfestményhez.

226. oldal, III.rész, 43. MÓDSZER - Tanítsd meg a gyerekednek a mindfullness meditációt (5-18 éves korosztály)

Thomas Armstrong: Tényleg ADHD-s a gyerekem? 101 figyelemfejlesztő módszer gyógyszerek, beskatulyázás és kényszerítés helyett