80 ​numera a Föld körül 31 csillagozás

Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

Huszonkilenc ​éves újságíró, akit éppen elhagyott a barátnője, az önsajnálat állóvízén lebegve, számtalan vodka-Red Bull italt elfogyasztva, totál abszurd fogadást köt a barátaival: Világkörüli útra megy, és közben megszerez magának 80 nőt. Ha a kikötött 90 nap után hozza a trófeákat, útját a barátai fizetik, ha nem sikerül neki, ő állja a cechet.
Ebből ugye már kiderül, hogy a szerző kalandvágyó, és gyermekkorában sok Verne-könyvet olvasott. Legalábbis a 80 nap alatt a Föld körült. Az előkészület manapság egyszerűbb, mint Phileas Fogg korában volt a londoni ködben. Biztosan az útvonalat sem kell tudni, az utazási irodában már tanácsolják is: Akkor vegyen nyitott repülőjegyet Lengyelország, Ukrajna, Izrael, India, Thaiföld, Hongkong, Dubai, Japán, Ausztrália, Fidzsi-szigetek, Új-Zéland, Argentína, Brazília, New York, Izland és innen Berlin repülési útvonalakra.
Vesz egy nagy hátizsákot, ruha helyett inkább sok óvszerrel tömi tele, és a szerzőt kiűzi a szerelmi bánat… (tovább)

Eredeti cím: In 80 Frauen um die Welt

M-érték, Budapest, 2012
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155113413 · Fordította: Csokonai Attila

Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

A Verne-regényre utaló cím vonzotta a tekintetemet, a fülszöveg tovább csigázta az érdeklődésemet. Naná, hogy kíváncsi voltam, mit hoz ki a főszereplő berlini újságíró a világ körüli út és a csajozás kombinációjából.
Bár eleve szkeptikus voltam a sikert illetően, be is jött a tippem. Ez a pasi képtelen csajozni. De legalább akkor az útinapló többi része jó lenne! Hát nem egy nagy szám. Strandolvasmánynak is csak akkor javasolnám, ha már nagyon nincs semmi más olvasnivaló, mert amúgy lazításnak jó, nemigen terheli meg az ember lelkivilágát.

Rona_Kokkonen
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

A cím alapján érdekesnek tűnt, jó is lett volna, ha tényleg arról szól, hogy a férfi hogy csábít el 80 nőt a világ minden pontján. Sőt, akár még vicces is lehetett volna a történet. Így azonban csak egy céltalan harmincas nyavalygása arról, miért nem tudja elfelejteni az exét.
Brrrrr

l2njpx
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

Az alapötlet zseniális, de a kivitelezés kevésbé. Én nagyon untam, mert olyan semmilyen volt.

hellemaxi
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

Vérlázítóan gusztustalan és értelmetlen ez a könyv. Végigszenvedtem, de csak mert kíváncsi voltam, mi lesz a vége.
És semmi sem lett. Egyszerűen egy ponton megszakadt és mintha a föld nyelte volna el a folytatást.
De addigra már ott tartottam, hogy nem is baj.
Írástechnikailag abszolut nulla, gondolatvilágát tekintve pedig totálisan nőgyűlölő és egoista nézeteket vall.
Remélem, azóta kapott pár pofont valamelyik könyvbemutatóján.

SannaEM
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

A címe miatt csak felfigyeltem rá, de nem ezért kezdtem bele, aki azt várja, hogy a szürke ötvenhez hasonló mennyiségű „esemény” leírás lesz benne, az csalódni fog. Sokkal érdekesebb volt egy európai, nem magyar szemszögből körbenézni a világban. A kelet-európai leírások kifejezetten érdekesek voltak számomra, hogy hogyan is látja egy nyugati az itteni ismerkedési és szórakozási szokásokat, pedig csak 1-2 országgal lakik arrébb.
Ezen kívül érdekes volt megismerni más országok szokásait is, noha nem egy kifejezetten úti- vagy ismeretterjesztő könyvről van szó.
Kissé összecsapottnak hat néhány helyen, de három havi eseményt pontosan leírni nem lenne elég három kötet sem.
Hogy pontosan mennyi is a valóság tartalma, nem tudom, minden esetre érdekes olvasmány volt.

marcellveno2
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

Én most olvasom , most járok a könyv 1/3-ánál és bennem is felmerült a kérdés, hogy hogyan fogja ezt végigcsinálni a srác. A másik meg , hogy én ismerkedési szempontból nézem. Eddig csak a lányok kezdeményeztek nála. Nekik köszönheti eddig, hogy összejött.

Ciccnyog IP

„Aki nem fél a repüléstől, annak nincsen fantázája”

Ciccnyog IP

Ebben a klubban az összes férfi egy divatdiktátumnak van alávetve: úgy festenek, mintha az Amerikai pszicho gyermekváltozatában Patrick Bateman szerepét akarnák eljátszani.

Kapcsolódó szócikkek: Patrick Bateman
Ciccnyog IP

Hogyan bizonyítom, hogy valakivel igenis volt szexuális kapcsolatom?

Ciccnyog IP

(…) megkérdezem tőle, két nap múlva lenne-e kedve meginni valamit velem. Óvatosan bólint, a biztonság kedvéért azonban elárulja a korát. Tizenhét éves. A pillanat töredékéig sokkol a kijelentése, és megértem, hogy akkor született, amikor a MacGyvert már újra leadták. Mégis gondolatban vállat vonok, és azt gondolom, mindegy.

házisárkány

– A szerelem kíméletes érdektelenség a másik múltja iránt – […]

dokijano

A mangakávézó olyan hely, ahol összejönnek az éjszakai emberek. Olyan, mint valami nyilvános könyvtár, csak itt éppenséggel kereken 7 euróba kerül a belépőjegy, amiért 24 óra hosszat ülhetsz egy karosszékben, és mangát olvashatsz, animációs filmet nézhetsz, és a neten szörfölhetsz. A mangakávézók még az ifjúsági szállókra is hasonlítanak, azzal a csekély különbséggel, hogy innen hiányoznak az ágyak. A mangakávézóknak egyetlen céljuk van, gyűjtőmedencéül szolgálnak az éjszaka hátramaradottjainak, akik nem tudnak, vagy nem akarnak Love Hotelba menni, és nincs pénzük taxira.

176. oldal, Japán (M-érték, 2012.)

dokijano

A koszos szakács elhalad mellettem, és hamutartót helyez mindegyik asztalra, ahogy kicsi lengyel zászlókat szokás kitenni rájuk. Rám vigyorog, és elmagyarázza, hogy vonaton dohányozni Lengyelországban ugyanúgy tilos, mint Németországban, csakhogy ezt a szabályt itt senki sem tartja be.

26. oldal, Lengyelország (M-érték, 2012.)

Xab

Elgondolkodom, mikor fogják fel a nők, hogy egy szép arcot nem szabad sminkeléssel tönkretenni.

Christine_

Fura érzés fog el, legszívesebben megenném a leheletét, amiből máj és fokhagyma szaga árad.