80 ​numera a Föld körül 35 csillagozás

Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

Huszonkilenc ​éves újságíró, akit éppen elhagyott a barátnője, az önsajnálat állóvízén lebegve, számtalan vodka-Red Bull italt elfogyasztva, totál abszurd fogadást köt a barátaival: Világkörüli útra megy, és közben megszerez magának 80 nőt. Ha a kikötött 90 nap után hozza a trófeákat, útját a barátai fizetik, ha nem sikerül neki, ő állja a cechet.
Ebből ugye már kiderül, hogy a szerző kalandvágyó, és gyermekkorában sok Verne-könyvet olvasott. Legalábbis a 80 nap alatt a Föld körült. Az előkészület manapság egyszerűbb, mint Phileas Fogg korában volt a londoni ködben. Biztosan az útvonalat sem kell tudni, az utazási irodában már tanácsolják is: Akkor vegyen nyitott repülőjegyet Lengyelország, Ukrajna, Izrael, India, Thaiföld, Hongkong, Dubai, Japán, Ausztrália, Fidzsi-szigetek, Új-Zéland, Argentína, Brazília, New York, Izland és innen Berlin repülési útvonalakra.
Vesz egy nagy hátizsákot, ruha helyett inkább sok óvszerrel tömi tele, és a szerzőt kiűzi a szerelmi bánat… (tovább)

Eredeti cím: In 80 Frauen um die Welt

M-érték, Budapest, 2012
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155113413 · Fordította: Csokonai Attila

Izrael

Jucush84 P>!
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

A címből szerintem mindenkinek kiderül, hogy ez nem egy romantikus történet. Sokkal inkább egy szexista leírás. Mégis valahogy nem azt kaptam, mint amire számítottam. Az író gondolatmenetét nehéz volt követni, miért is kell mindez. A karakterek nagyon egyszerűen vannak ábrázolva, Thilo még csajozni sem tud igazán. Egy-két mondatban megismerhetjük más országok szokásait, de összességében nem nagy iromány.

Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

A Verne-regényre utaló cím vonzotta a tekintetemet, a fülszöveg tovább csigázta az érdeklődésemet. Naná, hogy kíváncsi voltam, mit hoz ki a főszereplő berlini újságíró a világ körüli út és a csajozás kombinációjából.
Bár eleve szkeptikus voltam a sikert illetően, be is jött a tippem. Ez a pasi képtelen csajozni. De legalább akkor az útinapló többi része jó lenne! Hát nem egy nagy szám. Strandolvasmánynak is csak akkor javasolnám, ha már nagyon nincs semmi más olvasnivaló, mert amúgy lazításnak jó, nemigen terheli meg az ember lelkivilágát.

Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

Az elején nem tetszett ez a könyv. Különböző országokban részegen a klubbokban felszedett nők felsorolásából állt. Aztán egyszercsak ezt a monotonitást (lehet hogy éppen a monotonitás volt az oka) áttörte valami gondolat vagy érzés a részemről, hogy az író mindezt nem egy állati jó kalandnak tekinti, hanem éppen ellenkezőleg valami érzelemmentes bevett szokásnak – igyuk részegre magunkat, ismerkedjünk, aztán dugjunk, reggel tünjünk el.
És valóban, ahogy egyre olvastam tovább, előkerültek az érzelmek is, az önismeret, a hibák elismerése. Ha mindezt figyelembe veszem, ez a könyv nem csak szórakoztatás, hanem tanulságos célból is íródhatott – ez egy volt döntésem eredménye, ezt csináltam, ez jár vele, ezt tanultam belőle, ebből tanulhatsz te is.

SannaEM>!
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

A címe miatt csak felfigyeltem rá, de nem ezért kezdtem bele, aki azt várja, hogy a szürke ötvenhez hasonló mennyiségű „esemény” leírás lesz benne, az csalódni fog. Sokkal érdekesebb volt egy európai, nem magyar szemszögből körbenézni a világban. A kelet-európai leírások kifejezetten érdekesek voltak számomra, hogy hogyan is látja egy nyugati az itteni ismerkedési és szórakozási szokásokat, pedig csak 1-2 országgal lakik arrébb.
Ezen kívül érdekes volt megismerni más országok szokásait is, noha nem egy kifejezetten úti- vagy ismeretterjesztő könyvről van szó.
Kissé összecsapottnak hat néhány helyen, de három havi eseményt pontosan leírni nem lenne elég három kötet sem.
Hogy pontosan mennyi is a valóság tartalma, nem tudom, minden esetre érdekes olvasmány volt.

Łeila>!
Thilo Mischke: 80 numera a Föld körül

A cím alapján nem számítottam egy magasröptű olvasmányra és nem is csalódtam. Egyszer ki lehet bírni, túl sok hozzáadott értéke nincsen. Egy-két érdekességet olvashatunk benne más országok szokásairól, de alapvetően nem tartom túl életszerű történetnek.

Futtetenne I>!

„Aki nem fél a repüléstől, annak nincsen fantázája”

Futtetenne I>!

Ebben a klubban az összes férfi egy divatdiktátumnak van alávetve: úgy festenek, mintha az Amerikai pszicho gyermekváltozatában Patrick Bateman szerepét akarnák eljátszani.

Kapcsolódó szócikkek: Patrick Bateman
Chillingó>!

– A szerelem kíméletes érdektelenség a másik múltja iránt – […]

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
dokijano >!

A koszos szakács elhalad mellettem, és hamutartót helyez mindegyik asztalra, ahogy kicsi lengyel zászlókat szokás kitenni rájuk. Rám vigyorog, és elmagyarázza, hogy vonaton dohányozni Lengyelországban ugyanúgy tilos, mint Németországban, csakhogy ezt a szabályt itt senki sem tartja be.

26. oldal, Lengyelország (M-érték, 2012.)

Kapcsolódó szócikkek: dohányzás · Lengyelország · Németország · vonat
Futtetenne I>!

Hogyan bizonyítom, hogy valakivel igenis volt szexuális kapcsolatom?

Futtetenne I>!

[…] megkérdezem tőle, két nap múlva lenne-e kedve meginni valamit velem. Óvatosan bólint, a biztonság kedvéért azonban elárulja a korát. Tizenhét éves. A pillanat töredékéig sokkol a kijelentése, és megértem, hogy akkor született, amikor a MacGyvert már újra leadták. Mégis gondolatban vállat vonok, és azt gondolom, mindegy.

dokijano >!

A mangakávézó olyan hely, ahol összejönnek az éjszakai emberek. Olyan, mint valami nyilvános könyvtár, csak itt éppenséggel kereken 7 euróba kerül a belépőjegy, amiért 24 óra hosszat ülhetsz egy karosszékben, és mangát olvashatsz, animációs filmet nézhetsz, és a neten szörfölhetsz. A mangakávézók még az ifjúsági szállókra is hasonlítanak, azzal a csekély különbséggel, hogy innen hiányoznak az ágyak. A mangakávézóknak egyetlen céljuk van, gyűjtőmedencéül szolgálnak az éjszaka hátramaradottjainak, akik nem tudnak, vagy nem akarnak Love Hotelba menni, és nincs pénzük taxira.

176. oldal, Japán (M-érték, 2012.)

Molu P>!

-És a tahi nők vonzónak tartják az európai férfiakat? – teszem föl a kérdést…
-Az úgy van, hogy tulajdonképpen nem. Hosszú az orrotok, és az egész idő alatt izzadtok. Hatalmas pocakot cipeltek magatokon, akkorát, hogy abban el lehetne lakni. Mindenütt vastagon áll rajtatok a hús. Az európai férfiak teste hústömeg. A karotokon lötyög a hús, és a lábatok olyan széles, mint az én egész felsőtestem.

Molu P>!

Nem tudom, ez min múlik, de az az érzésem, hogy azokat a nőket, akikkel eddig megismerkedtem, tulajdonképpen az érdekelte, hogy önmagukban megtaláljanak valamit.