Harag 8 csillagozás

Thich Nhat Hanh: Harag

2500 évvel ezelőtt, Indiában történt, amikor a bodhi fa alatt Buddha megvilágosodott, és rájött, hogy boldogtalanságunkat három tudati állapot okozza: a helytelen tudás, a gyötrő vágyakozás és a harag. A harag egyetlen szempillantás alatt életeket dönthet romba, és tönkreteheti lelki életünket is. Kutatóorvosok állítják, a harag alááshatja egészségünket. Thich Nhat Hanh ragyogó egyszerűséggel tárja elénk harag elleni eszközeit, melyek alkalmazásával átformálhatjuk kapcsolatainkat, újjáéleszthetjük énünk sérült részeit. Vietnam egyik prominens kolostorának főpapja kivételes időkben élt kivételes életet, mint buddhista szerzetes, békeharcos hozzávetőleg száz könyvet írt (versek, filozófia, regények). Az Élő Buddha és az Élő Krisztus bestsellerek szerzőjét Nobel- békedíjra is jelölték.

Trivium, Budapest, 2004
216 oldal · ISBN: 9639367532 · Fordította: Magyari Krisztina

Véda P>!
Thich Nhat Hanh: Harag

Hát…hiánypótló könyvnek ha végképp nincs más üres órákban. Mert ha lefejtem a sok lebutított pozitív ködöt, akkor a könyv lényege egy mondat. A tudatosság és a tudatos energia használata, gyakorlása. Eredetileg két csillagot szántam, de az érdekes volt, amit az étkezés és a harag kapcsolatáról írt. Ezért a három. Nagy jóindulattal. Immáron haragmentesen:)

GNi>!
Thich Nhat Hanh: Harag

Thich Nhat Hanh (1926-2022) neve nem ismeretlen a modern kori, nyugati buddhizmus történetét követők számára. A vietnámi származású thiền buddhista szerzetesnek köszönhető a nemzetközi Plum Village közösség létrejötte és szerteágazó működése. Thich Nhat Hanh békeaktivista, buddhista tanító, költő és rendkívül termékeny író volt. A harag című könyve valóban a haragról szól, vagyis még inkább arról, ahogy a harag az életünkben megjelenik, ahogy felkél és rángat minket keresztül a mindennapjainkon, szenvedést és keserűséget okozva számunkra és a környezetünk számára. Azonban nem csupán bemutatja, de kezelni is megtanítja ezt a mélyről jövő érzelmet, indulatot. Nincs ember, aki számára ne lenne hasznos olvasmány, még akkor is, ha alapvetően nem buddhista. Thich Nhat Hanh könyvei sosem csak a buddhizmus követőinek szólnak. Nevezhetnénk őket populárisabb kifejezéssel életmód tanácsadó, vagy önsegítő könyveknek is.

Véda P>!

Ha már nincs többé tisztelet a másik irányában, akkor az igaz szerelem nem tarthat soká.