Star ​Wars: Kantin – 40 recept a messzi-messzi galaxisból 6 csillagozás

Thibaud Villanova: Star Wars: Kantin – 40 recept a messzi-messzi galaxisból

FEDEZD FEL A GALAXIS ÍZEIT A TATUINON ÉS A TAKODANÁN ÁT A BESPINTŐL EGÉSZEN A JAKKUIG!

Ebben a szakácskönyvben 40 receptet találsz, amelyeket a messzi-messzi galaxis különleges bolygói és rettenthetetlen hősei inspiráltak. Készítsd el a tatuini kéktejturmixot, a bespini felhőfelfújtat, a nabooi édességet, a tavi tortácskát, de ne hagyd ki a coruscanti Jettster sajttortáját és a vukik tarte Tatinjét sem!
A különleges receptek segítségével bepillantást nyerhetsz a Mustafar, a Jakku és a Kamino konyhaművészetébe is.

Legyen szó sivatagos, városi vagy éppen vulkánbolygóról, a Kantin megannyi ínycsiklandozó menüsora egy pillanat alatt elkalauzol a messzi-messzi galaxisba!

Kolibri, Budapest, 2018
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634371328 · Fordította: Morvay Zsuzsanna

A_S1M0N P>!
Thibaud Villanova: Star Wars: Kantin – 40 recept a messzi-messzi galaxisból

Biztosan nem én vagyok a legkompetensebb megítélni, hogy milyen (jó/rossz) egy receptkönyv, de eléggé kettős érzéseim vannak a kiadvánnyal kapcsolatban.

Természetesen én is a Star Wars miatt vetettem rá szemet, kíváncsi voltam, milyen ételeket hoznak ki a témából.
Hát, végignézve a kínálatot, sokat nem tudnék/akarnék elkészíteni, de többnyire azért megkóstolnám őket.
A lényeg, hogy a röviden, amolyan infografikán (fontosabb karakterek, helyszínek, események, környezeti tudnivalók, stb.) bemutatott bolygókhoz „illő” ételeket kapunk, bár sokszor ez számomra inkább erőltetettnek hatott (Mustafar – "szénné égett hús"), szóval nem nyűgözött le különösebben, de azért érdekes volt ilyen szempontból is megközelíteni ezt a világot (mondjuk az „ikonikus” kék tej nevetséges (számomra az egész új trilógia az), de persze az sem maradhatott ki).

A kiadvány maga viszont szép, igényes, a recepteken kívül kapunk extra anyagokat (szükséges eszközök, fortélyok, kislexikon, mértékegységek, idénytermékek), amik szerintem nagyon hasznosak, de a sütés/főzés közbeni megfelelő zenei aláfestéshez is megkapjuk a segítséget, ami jópofa extra.

Összefoglalva, a körítés remek, de ezen kívül számomra nem nyújtott különösebben extrát, de elmondhatjuk, ilyen is van.

Hippoforaccus>!
Thibaud Villanova: Star Wars: Kantin – 40 recept a messzi-messzi galaxisból

Jó ideje meg van már, de eddig nem bírtam rászánni magam, hogy kipróbáljak belőle bármit is. spoiler
Eddig. Ma megcsináltam a Vulkanikus oldalast, és jelentem, nagyon finom. :)
A könyv maga igényes és szép, de amikor kinyitom, ropog. Valószínűleg szét fog hullani egy idő után.