Imakönyv ​ateistáknak 4 csillagozás

Theodor: Imakönyv ateistáknak Theodor: Imakönyv ateistáknak

A döntésedre vár a világ. Itt tartod a kezedben azt a könyvet, amely segíthet abban, hogy döntéseidet tudatosabban, felelősségteljesebben hozhasd meg önmagadért, mindannyiunkért, a Földért, az univerzumért, az anyagi és szellemi világért… Nem kell vallásosnak lenni ahhoz, hogy megérezd a szeretet lényegét, amely körülöleli, fenntartja és élteti a világot. Ez a könyv azért született, hogy segítsen nekünk megtalálni az egyensúlyt, hogy a sötétséget fény válthassa fel, hogy a szenvedés kihívássá, megoldásra váró feladattá alakulhasson, és egyúttal békességet, nyugalmat, megelégedést találhassunk. (Theodor)

Vizsom, 2005
Édesvíz, Budapest, 1999

Katan>!

Ha elismered, hogy mások is olyan útkeresők, mint te vagy, nem tudsz haragudni senkire a viselkedése miatt.

Katan>!

Ha valamit nem fogadsz el ebben a pillanatban, akkor se tagadd meg, mert a tagadással kirekeszted magad belőle. Ha pedig kívül kerülsz, nem tudod megismerni és megérteni. Jobb tehát, ha azt mondod: „Most így látom, mert még nincs tapasztalatom róla, de attól még az ellenkezője is igaz lehet.”

kulcsar123>!

Tudod-e,hogy ölni lehet egy gúnyos megjegyzéssel, egy szúrós tekintettel, egy kézmozdulattal is?

kulcsar123>!

Semmit se higgy el senkinek, mindig mindent próbálj ki, és csak abban higgy, amit megtapasztaltál. Tapasztalás az alapja az igazi hitnek.

kulcsar123>!

Minden gondolat, szó és tett gazdagít, átváltoztat. Miért csodálkozol, ha egy dologról bebizonyosodik, hogy már egész más a véleményed róla? Az lenne meglepô, ha a nézeted változatlan maradna. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a gyermek fejjel kigondolt véleményedhez még ma is ragaszkodsz. Az akkori véleményed, az akkori tudásodnak volt megfelelô. A mostani tudásodon alapuló nézeteidet nemsokára újra kell fogalmazni. Természetes tehát, ha elhagyod azt az utat, ami már nem szolgálja azt, aki vagy.

Katan>!

A lépcső csak felfelé vezet. Ezt tudnod kell akkor is, ha olyan embert látsz, aki szerinted nem helyes dolgot cselekszik. Nem tudhatod hány lépcsőfokot ugrott ezzel az úgymond rossz magatartásával.
Tiszteld a vándorokat, az utakat és minden lépcsőfokot!

Katan>!

Ha nincs hit, nem tudja semmi megteremteni a körülményeket, nincs semmi, ami a sorsodba, az életedbe vonzaná azokat a lehetőségeket, élethelyzeteket, amelyeken keresztül a tapasztalataidat megszerezhetnéd. Ha nincs hited, elmarad a tapasztalat, és akkor hiába vársz a „hiszem, ha látom” igazságára.
Valójában csak akkor látod, ha előbb el is hiszed.

kulcsar123>!

Ha nincs vallásod, akkor is van Istened – a tiéd a Gondolat-Szó-Cselekedet Istene.

kulcsar123>!

A tudatos döntések megélése: ez a tudatos élet. Az, hogy tudatában vagy minden cselekedetednek. Az, hogy nem érhetnek meglepetések. A sorsodnak többé nem vagy már a rabja, hanem az életed színjátékának az írója, rendezôje, kritikusa és színésze is vagy.