Pónik 16 csillagozás

Thea Roß: Pónik

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete a pónikkal és a lovaglással ismerteti meg az apróságokat. Megtudhatják, hol tartják a pónikat és hogyan gondozzák őket, milyen testrészeik vannak, mit árul el a testtartásuk, mivel lehet nekik kedveskedni.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini – Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, 2019
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632441542 · Fordította: Götz Edina · Illusztrálta: Thea Ro
Scolar, Budapest, 2010
18 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632441542 · Fordította: Götz Edina
Scolar, Budapest, 2006
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632441542 · Fordította: Götz Edina

Juca P>!
Thea Roß: Pónik

Azoknak a gyerekeknek, akik szeretik a lovakat, pónikat nagyon ajánlom. A lányom nem mutat nagyobb érdeklődést a pónik iránt, mint más állatok iránt. Nála a kutya és a katicabogár a nyerő, na meg az alvós nyuszija. ^^

Rengeteg dolgot megtudhatunk a könyvből a pónikról, számomra is volt újdonság. Hogyan ápolják őket, miket esznek, hogyan fejezik ki magukat, melyek a lovagláshoz szükséges eszközök. Érdekes ismeretterjesztő könyv a legkisebbeknek.

Kriszta I>!
Thea Roß: Pónik

Ezt az egy könyvet vettem meg az idei Könyvfesztiválon, de kb. 10 percig dilemmáztam, válogattam, nézegettem a sorozat többi darabjával együtt, alig bírtam dönteni, melyik legyen. Végülis győzött a praktikum, gyerkőc (3 éves) ugyanis kétséget kizáróan imádja a lovakat, ez nemrég lett teljesen egyértelmű, amikor igazi nagy lovon lovagolt. És igen, jól döntöttem, a könyv kedvenc lett!
Ami miatt nekem megtetszett (meg Lillának is), hogy vannak benne kihajtható képek pl. egy zöld szekrény, aminek az ajtaját kihajtva az alatta lévő kép a szekrény belsejét ábrázolja. Na mi imádjuk az ilyeneket! Emellett tartalmazza a könyv a legalapvetőbb póniismereteket :)

(A fél csillag levonás csak azért jár, mert némely kihajtható képnél én sokkal ötletesebb rejtett képet vártam.)

Edina_Palotas_Dascal>!
Thea Roß: Pónik

Egy nagyon tartalmas, szórakoztató és szép konyv.
A két éves kislanyommal lapozgattjuk rendszeresen.
A grafikája, ami egy gyerek könyvnél fontos, nekünk nagyon tetszet.