Pónik 6 csillagozás

Thea Roß: Pónik

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete a pónikkal és a lovaglással ismerteti meg az apróságokat. Megtudhatják, hol tartják a pónikat és hogyan gondozzák őket, milyen testrészeik vannak, mit árul el a testtartásuk, mivel lehet nekik kedveskedni.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2006
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632441542 · Fordította: Götz Edina

Kriszta IP
Thea Roß: Pónik

Ezt az egy könyvet vettem meg az idei Könyvfesztiválon, de kb. 10 percig dilemmáztam, válogattam, nézegettem a sorozat többi darabjával együtt, alig bírtam dönteni, melyik legyen. Végülis győzött a praktikum, gyerkőc (3 éves) ugyanis kétséget kizáróan imádja a lovakat, ez nemrég lett teljesen egyértelmű, amikor igazi nagy lovon lovagolt. És igen, jól döntöttem, a könyv kedvenc lett!
Ami miatt nekem megtetszett (meg Lillának is), hogy vannak benne kihajtható képek pl. egy zöld szekrény, aminek az ajtaját kihajtva az alatta lévő kép a szekrény belsejét ábrázolja. Na mi imádjuk az ilyeneket! Emellett tartalmazza a könyv a legalapvetőbb póniismereteket :)

(A fél csillag levonás csak azért jár, mert némely kihajtható képnél én sokkal ötletesebb rejtett képet vártam.)