Férfiak ​árnyékban 8 csillagozás

Híres uralkodónők férjei
Thea Leitner: Férfiak árnyékban Thea Leitner: Férfiak árnyékban

A szerzőnő – több történeti munka írója – olyan férjek portréját rajzolja meg, akiknek felesége örökölte az uralkodói rangot, így ők, a férfiak az – általában – erőteljes személyiségű asszonyok mögött háttérbe szorultak. Gyakran rangban is hitvesük mögött álltak, s az udvari etikett szigorú szabályai miatt sok megaláztatásban volt részük (például nyilvános étkezéseken nem ülhettek feleségük mellett). Legtöbbjük nem tudta kibontakoztatni igazi egyéniségét, visszahúzódott a magánélet bástyái mögé, a különböző tudományoknak szentelte életét. Ezeknek az „árnyékban élő férfiaknak" az élete sokkal rövidebb volt, mint szép kort megért feleségeiké. A könyv Nagy Katalin cárnő férjéről, Péter cárról, Mária Terézia férjéről, Ferenc Istvánról és Viktória királynő férjéről, Albertről szól.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Királyi házak GABO

GABO, Budapest, 1999
260 oldal · ISBN: 9638009756 · Fordította: Simon László

csilla0923>!
Thea Leitner: Férfiak árnyékban

Thea Leitner: Férfiak árnyékban Híres uralkodónők férjei

Szép összeállítás volt az uralkodónők árnyékában élő uralkodókról. Tetszett, de néha lehetett volna részletesebb (oké, értettem, hogy minden hiteles benne, és nagyon belső infó nem lehet benne, de akkoris). Hiányoltam az intimebb életüket. Legjobban Albert élete keltette fel a figyelmemet.
Egyébként az volt nagyon érdekes, hogy Mária Terézia – Ferenc István, Viktória – Albert házasság szerelmi házasság volt, vagy annak mondják. Mégis a nők benne eléggé egónak tűnnek nekem. És annyira nem is okosak és diplomatikusak, mint gondoltam, és mint be vannak állítva. Ténylegesen sajnáltam ezt a két pasit emellett a két nőszemély mellett. Péter cárra azért nem mondok semmit, mert sose olvastam róla, nem ismertem a történetét. De szegény! Vele is jól kicsesztek.
Mindenesetre jó kis összeállítás volt ez a könyv (mint már mondtam).

csilla0923>!

Remegett félelmében az asztalnál ülő kisfiú, s közben nevelője fenyegető szavait hallgatta.

Thea Leitner: Férfiak árnyékban Híres uralkodónők férjei