Tortinfuga 2 csillagozás

Ma le torte dove vanno?
Thé Tjong-Khing: Tortinfuga

La signora Scodinzoli ha appena sfornato due gustosissime torte e insieme alla sua famiglia e tanti amici del villaggio parte per un bel picnic in collina.
Lungo il viaggio ne succedono di tutti i colori, con sorpresa finale: le torte sono scomparse. Chi le ha rubate?

Thé Tjong-Khing è uno straordinario maestro del suspense senza parole. Lo ha dimostrato con Tortintavola, vincitore nel 2012 del Premio Emanuele Luzzati.

Beisler, Roma, 2013
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788874590308 · Illusztrálta: Thé Tjong-Khing

imma P>!
Thé Tjong-Khing: Tortinfuga

Thé Tjong-Khing: Tortinfuga Ma le torte dove vanno?

Kutya bácsi és Kutya néni ismét tortát süt. Kettőt is, mert piknik lesz, és megy a falu apraja-nagyja. Az út hosszú és meredek, és persze egy csomó minden történik út közben. Bár mintha itt kevésbé csomó minden történne, mint az előző kötetekben. (Tévedés! Azóta egy rakás apróságot észrevettem!)
Kicsit más témákat is boncolgat, mint az eddig megszokott, van benne például egy kisegér, aki a végén hány, mert túl sok nyalókát evett, meg egy csélcsap cicalány, akinek mindig más tetszik meg, míg a végén hoppon marad. Az is újdonság itt, hogy egyáltalán leáll a cica egy másfajta állattal romantikázni.
A sok bonyodalmat követően a vége persze ennek is boldog, és végre spoiler