The ​Economist – A világ 2010-ben 3 csillagozás

The Economist – A világ 2010-ben

Vajon ​hogy emlékezünk majd vissza a ’10-es évek elejére, mi jut majd eszünkbe 2010-ről? Ezt próbálja kitalálni a világ egyik legnagyobb presztízsű folyóirata, a The Economist. A jövő trendjeit elemző kiadványuk, a The World in 2010 ezúttal is kizárólag a Népszabadság gondozásában jelenik meg magyar nyelven.
Több mint 100 írás a világ újságíró elitjének, és olyan nagy hatalmú vezetőinek tollából, mint Dmitrij Medvegyev vagy José Manuel Barroso.
A The Economist kiadványa 24 éves múltra tekint vissza, és nem egy jóslata vált eddig valóra: nem hiába fogja idén is több mint egymillió cégvezető, üzletember és érdeklődő megvenni, és fogják legalább háromszor ennyien elolvasni. A kiadvány egyik különlegessége, hogy számos államfő, vagy világszerte ismert személyiség – idén többek között Shakira – maga ragad tollat, hogy megírja várakozásait és gondolatait a jövő évvel kapcsolatban.
Szintén ritka az, hogy politikai és gazdasági elemzők konkrét jóslatokba bocsátkozzanak, a… (tovább)

Népszabadság, Budapest, 2010
146 oldal