Anton ​és a karácsonyi csoda (Anton 2.) 24 csillagozás

Téti István: Anton és a karácsonyi csoda

Az ​Anton és a Pöttöm Hősök új színt hozott a gyermekirodalomba, sok ezer óvodás várta a folytatást, ami most megérkezett. A gyönyörűen illusztrált bájos történetek nem csak elbűvölik a kicsiket, hanem valódi értékeket tanítanak. Az új kötetben még fokozottabban jelenik meg a képzelőerő, a kommunikáció és a kezdeményezőkészség fejlesztése, a barátkozás, társas viselkedés segítése, a szülői tisztelet és a könyvek iránti vonzalom kialakítása, miközben a szívmelengető téli történetek belopják magukat gyermek és szülő szívébe egyaránt.

„Ez a karácsony sok szép meglepetést és izgalmat tartogat Anton számára. Szeretnéd tudni, hogyan győzi le a félelmét, és milyen hősiesen viselkedik az óvodai ünnepségen? Vagy hogy min veszett össze barátjával, és vajon sikerül-e kibékülniük? Gondoltad volna, hogy manókkal, angyalokkal és magával a Mikulással is találkozhat a Hótündér birodalmában? Az is érdekel, milyen izgalmas játékokban lesz része Márkkal, Izabellával és Mikivel, vagy hogyan… (tovább)

Kimberly Works, Budapest, 2018
58 oldal · ISBN: 9786150034010 · Illusztrálta: Ráduly Csaba

Paulina_Sándorné P>!
Téti István: Anton és a karácsonyi csoda

Annyira cukik voltak. Nem semmi élményeik voltak. Hótündér birodalma nem semmi volt. Mikor ajándékot vittek Dominiknek megkönnyeztem. Aranyosak nagyon a fiúk, Anton és Manfréd.

Lutza21>!
Téti István: Anton és a karácsonyi csoda

Anton szerepel az ovis karácsonyi műsorban, ügyesen elmondja a versét és anyát is meglepi egy kis saját készítésű ajándékkal.
Karácsony előtt még elmennek egy klassz helyre, ahol hóemberek, manók, hótündér van. Ilyen helyre én is szívesen elvinném a fiúkat.
Nálunk nem így zajlott a szenteste, mint Antonéknál, esélyünk se volt estig húzni az ajándékok átadását :D off
A kedvencem az utolsó történet volt, amiben Antonék újra az oviban vannak a téli szünet után. Mindenki elmeséli, hogy miket kaptak karácsonyra, de egy kisfiú csak ruhákat kapott. Erre Anton, Márk és Iza másnap hoztak neki ajándékokat. Ezt sokszor elolvasom majd a fiúknak :)

Malontai_Csilla>!
Téti István: Anton és a karácsonyi csoda

Ez a rész a kedvencem. Az ovis ünnepség, majd a karácsonyi készülődés és a karácsony csodája. A legkedvesebb történet pedig a karácsony utáni első nap az oviban, amikor az egyik kisfiú szomorú, mert nem kapott játékot karacsonyra csak ruhát, és többen felajanlanak neki a saját játékából, amit másnap oda is adnak neki.

tilia_tomentosa>!
Téti István: Anton és a karácsonyi csoda

Két éves és négy hónapos kisfiamnak meséltem. Nagyon tetszett neki. Egyszerű, hétköznapi karácsonyi történetek.

Juhász_Andor>!
Téti István: Anton és a karácsonyi csoda

Óvodás kortól ajánlom gyerekeknek. Jól olvasható, olvasni tanulóknak jó választás lehet. Szép rajzokkal.

Anton sorozat · Összehasonlítás