Nagy ​karácsonyi képeskönyv 20 csillagozás

Tészabó Júlia: Nagy karácsonyi képeskönyv

A ​karácsony egyik legnagyobb ünnepünk. Jó előre készülünk rá, hetekre megváltozik az utca képe és életünk: számba vesszük szeretteinket és lehetőségeinket, töprengünk, számolunk, lapokat írunk, ajándékok után rohanunk, hogy aztán minden együtt legyen az ünnepi estén, a csillogó karácsonyfa alatt. Ma már mindez természetes számunkra. De vajon hogyan alakultak ki az ünnepi szokások, hogyan kötődik a karácsony a keresztény mitológiához, az ősi évkezdő termékenységi népszokásokhoz, hogyan terjedt el a világon? Miért állítunk ma is otthonunkban karácsonyfát, mely kimondatlanul is az elveszett éden tiltott fáját jelképezi? Kötetünk ezekbe a titkokba szeretné beavatni olvasóit. Szép, színes képek segítik elképzelni az olvasottakat: régi festmények, metszetek, század eleji karácsonyi levelezőlapok, ma készült fényképek az ősi szokások továbbéléséről. A kisebbeknek s képaláírások szolgálnak eligazításul, a nagyobbak ötleteket meríthetnek ajándékok, díszek, ételek készítéséhez. Ünnepi… (tovább)

Móra, Budapest, 1994
Móra, Budapest, 1989
Móra, Budapest, 1985

Kicsibogár>!
Tészabó Júlia: Nagy karácsonyi képeskönyv

Érdekes és tartalmas könyv, amelyből megtudhatjuk a Karácsony eredetét, az ősi szokásokat, az adventi időszak hagyományait, a régi ételekhez fűződő hiedelmeket, mindezt sok-sok érdekes képekkel tarkítva.

encus625 P>!
Tészabó Júlia: Nagy karácsonyi képeskönyv

Nekem még egy 80-as évekbeli példányom van, de meglepően jól összefoglalja a karácsonyt minden szempontból. Honnan ered, miért most ünnepeljük, ételek, képeslapok, karácsonyfa, ajándékok, Jézus születése.
A képek nagyon szépek, főleg a régi képeslapok és Jägermeistert reklámozó Mikulás tetszettek. ;)

Sivatagirózsa>!
Tészabó Júlia: Nagy karácsonyi képeskönyv

Nagyon kellemes kis könyvecske volt szép képekkel és sok érdekességgel. Külön tetszett, hogy bemutatta, hogy más-más országokban miként ünneplik a karácsonyt, illetve magára az ünnep eredetére is választ kapunk, valamint hogy miképp alakultak ki az egyes szokások. A régi karácsonyi képeslapokat is jó volt megnézni.

greenmania >!
Tészabó Júlia: Nagy karácsonyi képeskönyv

Van abban valami különleges, ha az ember a legnagyobb kánikulában olvas könyvet a karácsonyról :) Ezt a könyvet gyerekkoromban is nagyon szerettem kb. harminc év után olvastam újra, mert megörültem neki, hogy megtaláltam. Nagyon alaposan körbejárja a karácsonyi ünnepkört: az eredetét, a hozzá kapcsolódó szokásokat, sok-sok magyar és külföldi példával, olvasmányos, könnyen érthető szövegekben. És persze sok-sok színes és fekete fehér képpel. szerintem a mai digitális világhoz szokott gyerekek számára is szórakoztató!

bodr>!
Tészabó Júlia: Nagy karácsonyi képeskönyv

Eredetileg csak bele akartam lapozgatni, mielőtt adományozásra kerül, de annyira magához ragadta a figyelmemet, hogy végül két délelőtt folyamán elolvastam A-tól Z-ig. Közben sok-sok csodálkoznivalóba botlottam, egészen érdekes infók és fényképek vannak benne. Végül elkunyiztam, mert decemberben olvasva valószínűleg még izgalmasabb lehet, addigra úgyis jól elfelejtek mindent, amit most megtudtam belőle.

Rosaliacska>!

Karácsony első napja van, köszönt és minden jót kíván, egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony második napja van, köszönt és minden jót kíván két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony harmadik napja van, köszönt és minden jót kíván, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony negyedik napja van, köszönt és minden jót kíván, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony ötödik napja van, köszönt és minden jót kíván, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony hatodik napja van, köszönt és minden jót kíván, hat tyúkanyó, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony hetedik napja van, köszönt és minden jót kíván, hét hattyú, tolla tiszta hó, hat tyúkanyó, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony nyolcadik napja van, köszönt és minden jót kíván, nyolc nyúl a vadász oldalán, hét hattyú, tolla tiszta hó, hat tyúkanyó, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony kilencedik napja van, köszönt és minden jót kíván, kilenc kötényes kisleány, nyolc nyúl a vadász oldalán, hét hattyú tolla tiszta hó, hat tyúkanyó, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony tizedik napja van, köszönt és minden jót kíván, tíz tekergő kéményseprő, kilenc kötényes kisleány, nyolc nyúl a vadász oldalán, hét hattyú, tolla tiszta hó, hat tyúkanyó, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony tizenegyedik napja van, köszönt és minden jót kíván, tizenegy táncos tarka úrnő, tíz tekergő kéményseprő, kilenc kötényes kisleány, nyolc nyúl a vadász oldalán, hét hattyú, tolla tiszta hó, hat tyúkanyó, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Karácsony tizenkettedik napja van, köszönt és minden jót kíván, tizenkét ugrabugra úr, tizenegy táncos tarka úrnő, tíz tekergő kéményseprő, kilenc kötényes kisleány, nyolc nyúl a vadász oldalán, hét hattyú, tolla tiszta hó, hat tyúkanyó, öt szélkakaska, négy nyafka macska, három veréb zenész, két gerle és egy csíz a csupasz körtefán.

Rosaliacska>!

Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!
Három király mi vagyunk.
Lángos csillag állt felettünk,
gyalog jöttünk, mert siettünk,
kis juhocska mondta – biztos
itt lakik a Jézus Krisztus.
Menyhárt király a nevem.
Segíts, édes Istenem!
Istenfia, jónapot, jónapot!
Nem vagyunk mi vén papok.
ůgy hallottuk, megszülettél,

Irul-pirul Mária, Mária,
boldogságos kis mama.
Hulló könnye záporán át
alig látja Jézuskáját.
A sok pásztor mind muzsikál.
Meg is kéne szoptatni már.
Kedves három királyok,
jóéjszakát kívánok!