Szívkufárok 13 csillagozás

Tess Gerritsen: Szívkufárok

A fiatal, ambiciózus orvosnő, Abby DiMatteo álmai – úgy tűnik – valóra válnak. Jó hírű kórházban sebészgyakornok, ki se lát a munkából, bekerül a neves szakemberekből álló szívátültető csapatba, kollégája-szerelme megkéri a kezét. Mi hiányozhat még a boldogságához? Valami azonban nincs rendben a szívátültetések körül. Miért törlik a szegény sorsú középiskolás fiú műtétjét a programból? Honnan kerül hirtelen-váratlan donor a milliárdos ritka vércsoportú feleségének? Abby lelkiismeretét nem hagyják nyugodni ezek a kérdések s miközben megpróbál a homályos ügyek végére járni, rádöbben, hogy egyre inkább veszélyben az élete… Akik élvezték a Kóma című könyvet, akik szeretik a kórházi cselekményt és az izgalmas krimit, azoknak bátran ajánlható az amerikai írónő (mellesleg sikeres belgyógyász.

Európa, Budapest, 1998
400 oldal · ISBN: 963076282X · Fordította: Szilágyi Tibor

Anna_Sera>!
Tess Gerritsen: Szívkufárok

Nem lehet mondani,hogy nagy meglepetéssekkel szolgál ez a könyv,mindent lehet tudni előre,azt is,hogy ki a főgonosz,hogy Mark melyik oldalon is áll,szokás szerint elrabolják a szimatoló főhősnőt,persze az utolsó pillanatban megmentik,szóval a szokásos orvosi krimi.De mivel imádom a szokásos orvosi krimiket,így nagyon tetszett.

elgatto>!
Tess Gerritsen: Szívkufárok

Nem volt rossz, amolyan régifajta „böcsületes” történet. Minden kérdésre választ kapunk, minden szálat elvarrnak, a rossz elnyeri méltó büntetését, mindez kerek egész mondatokban, élvezhető minőségben.
De azt hozzá kell tennem, hogy sajnos annyira minden a helyén van benne, hogy már (egy kicsit) unalmas is.

KádárRozi>!
Tess Gerritsen: Szívkufárok

Első könyvem volt az írónőtől, de nem az utolsó. Végig volt az emberben egy „úgyis tudom, mi lesz a vége” érzés, de azért magával ragadott a történet. És nem (pontosan) az lett a vége, amit gondoltam . Csavar csavar hátán követte egymást, nem mindenkiről lehetett tudni, kivel is van – vagy csak én olvastam kevés krimit. Bátor témaválasztás, nehéz elhinni, hogy nem megtörtént eseten alapul. Azon meglepődtem, hogyan is találkozott a teherhajó és a többi szereplő szála.

DemeDóri>!

Tess Gerritsen
Szívkufárok

Nagyon bátor témát választott az írónő.
A fiatal orvos Abby bekerül a szívátültető csapatba, amelynek a vőlegénye is a tagja. Minden kerek, aztán gyanús események történnek; a középiskolás fiú műtétjét törlik a listáról, és váratlanul donort kap egy milliárdos ritka vércsoportú felesége. A lány nyomozásba kezd, de ő is érzi, hogy ezzel egyre nagyobb veszélybe kerül.

Szeretem az írónő stílusát, a krimiket, amelyeket írt; ez sem okozott csalódást.
A történet annyira valósnak érződik, el tudjuk róla képzelni, hogy akár most is megeshet.

A karakterek jók, kidolgozottak, minden kérdésre választ kap az olvasó, nem marad elvarratlan szál, mégis megvan a könyv különlegessége, izgalmas olvasmány.