Párizs ​árnyai 27 csillagozás

Tess Gerritsen: Párizs árnyai Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Nagybátyja kegyesen azt hazudta Berylnek, hogy szülei, akik az angol titkosszolgálatnál dolgoztak, bevetés közben veszítették életüket Franciaországban. Húsz évvel később a lány Párizsba utazik, hogy kiderítse az igazságot a jóképű, de legalább annyira rejtélyes amerikai titkos ügynök, Richard Wolf segítségével. Ám egyesek mindent megtesznek azért, hogy soha ne derülhessen ki mi is történt azon a húsz évvel korábbi napon…

Eredeti cím: In Their Footsteps

Eredeti megjelenés éve: 1994

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője - Krimi Harlequin Magyarország, HarperCollins Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2013
214 oldal · ASIN: B00BJFX8QI · Fordította: Várnai Péter
Harlequin Magyarország, Budapest, 2006
320 oldal · ISBN: 9635376006 · Fordította: Várnai Péter

meteoritastar>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Ez egy kis laza krimi volt, ahol nem egyből derült fény mindenre, hanem fokozatosan.
Így egyfolytában fenntartotta a figyelmem. Mozgalmas volt.
De picit keveseltem a titkos ügynökös részeket.
A szereplőkkel se volt különösen bajom, csak Beryl vielkedése nem tetszett. Úgy lett bemutatva, mint egy lázadó, bátor nő. Erre szinte kiakadt, mikor fegyvert látott Richardnal. :// :// Nekem ez furcsa volt. Viszont Beryl testvérét nagyon bírtam. Különösen a lovas jelenet lett a kedvencem :)):))
Ahhoz képest, hogy nem volt túl hosszú a könyv, egész jó kis történet volt. Megérte elolvasni.

MoMe>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Ez nem egy véres krimi,hanem egy kis laza krimi,ami átszövi a romantikus szál is,de nem zavaróan. Beryl elkezd nyomozni a szülei húsz évvel ezelőtti halálukkal kapcsolatban.Nem egyértelmű a végkifejlet, szép fokozatosan és fordulatosan derül mindenre fény.
Érződik,hogy majd harmincéves mű,ettől függetlenül nem volt lassú és unalmas.

adroszler>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Ez nekem csak közepes Tess Gerritsen krimi volt. Ennél sokkal jobbakat is írt.

Lédus>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Az első Gerritsen könyvem volt. Nagyjából 500 forintért jutottam hozzá a Balatonon egy nyári vásár alkalmával és mivel elfelejtettem olvasnivalót vinni magammal (vagyis volt nálam pár könyv, de mind kötelező olvasmány, ami szerencsétlen választás a Balaton parti lazításhoz:D) ezért arra gondoltam sok vesztenivalóm nincsen.
A helyzet az, hogy le sem tudtam tenni. Akkor és ott beleszerettem az írónő stílusába, abba, ahogy a krimit kombinálja a romantikával. Életem egyik legokosabban elköltött 500 forintjaként gondolok vissza arra a vásárlásra! :)

Levenzia>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Ez a könyv egy romantikus krimi, vagy pedig krimi egy erőteljes romantikus vonallal…Talán pont ezért könnyen olvasható, nem egy tövig rágom a körmöm mű…Egyszer elolvasni bőven elég is. Megvallom a borítója alapján sokkal keményebb könyvre számítottam . Egy kihívás miatt olvastam el,kíváncsi lennék rá, hogy egy ebből készült film érdekfeszítőbb-e….

K_Heni>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Ez az első könyvem az írónőtől, s nagyon tetszett. A krimi része jobban érdekelt megfogott, mint a romantikus szál. Végig kétségek közt tartott, hogy vajon mi is történhetett azon a napon Párizsban. Nagyon tetszett, hogy több titok is fonódott az alaptörténet köré, így tényleg nehéz volt rájönni, hogy vajon ki volt az elkövető és miért tette, mi állt valójában a háttérben. Megfogott. Nem vagyok annyira oda a krimikért, de úgy gondolom, hogy még keresni fogok Tess Gerritsen könyvet.

Dianka>!

Ez volt az első Tess Gerritsen könyvem ,anya hozta ki nekem a könyvtárból
jó alap volt hogy elolvassam a többi könyvét is az írónak

Echan>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Bár a végkifejletet nem lehetett megjósolni egészen a végéig, mégsem éreztem benne elég izgalmat. Egyes helyzetek elkapkodottá is váltak, nem sikerült az érzelmeket megfelelően lerajzolni. Átlagos…

Hajnita71>!
Tess Gerritsen: Párizs árnyai

Krimilimonádé. Helyenként mérsékelten izgalmas, klisés kémhistória romantikus szállal. Szenvedélyesen vonzódom hozzád, de még nem tudom neked adni a szívemet motívummal. Szerencsére nem olyan hosszú a könyv, hogy ez túl sokszor előjöjjön, ezért csak kevéssé volt kínszenvedés. Állítólag nem ez a legjobb könyve az írónőnek, de ez alapján már nem fogok hozzá, hogy ezt kiderítsem.

krisztin1>!

[…] – Ne légy hülye!
A lány megállt, és visszafordult.
– Nem tehetek róla, Jordie. Így születtem. Tudod, ez nálunk családi vonás – mondta, és már ott sem volt.

krisztin1>!

[…] – Ijesztő, ha az ember az otthonától távol kerül komoly bajba. Ilyenkor ébredünk csak rá, mennyire sebezhetők is vagyunk valójában. És ezen sem a származás, sem a pénz nem változtat.

Hajnita71>!

Minden más változik, csak az nem,ami már megtörtént.