Eltűntek (Rizzoli & Isles 5.) 35 csillagozás

Tess Gerritsen: Eltűntek

A kevésbé fejlett országokban mindmáig sok fiatal nő hiszi, hogy a mesés Nyugaton, főként Amerikában lelheti a boldogságot és a jólétet, amiről álmodik. Ez ad alapot a nyugati emberkereskedelem egyik fajtájának, melynek célja a prostitúció. Tess Gerritsen a közkedvelt amerikai krimiíró első magyarul is olvasható regényének két nő a főhőse. Anja, a szexuális szolgáltatásokra kényszerített belorusz lány és Jane Rizzoli az állapotos nyomozónő egy kormánykörökig gyűrűző bűnügy közepébe csöppenek, s egy idő után már csak egymásra számíthatnak az mindinkább növekvő veszély közepette. Az Eltűntek valós alapokra épülő sodró erejű krimi-thriller egy méltán népszerű szerző tollából. Tess Gerritsen regényei eddig harmincegy nyelven jelentek meg, több mint tizenöt millió példányban. A magyar olvasók is bízvást örömüket lelik majd bennük.

Palatinus, Budapest, 2008
454 oldal · ISBN: 9789639651906 · Fordította: Totth Benedek

Shanara>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

„Annak ellenére, hogy egy sorozat sokadik részéről van szó, a regény önállóan is olvasható, de nekem azért hiányzott az a negyedik történet – volt egy lyuk az eseményekben, amelyre továbbra is kíváncsi vagyok. (…)

Tess Gerritsen elképesztően jól ír – mondjuk ezt már A tanítvány óta tudom, ami végül is a kedvencem lett. Ez a regénye is élvezetes, mozgalmas és még aktuális problémákat is tartalmaz. Olvasás közben egy percig sem unatkoztam, mert hol megbotránkoztam vagy megdöbbentem, hol a szereplőkért izgultam, hol pedig a feszültség emelkedett olyan magas szintre, hogy semmi más nem láttam magam előtt csak a sorokat és az eseményeket. (…)

Másként épült fel a regény szerkezete, mint amihez a korábbiakban a szerzőtől hozzászoktam, de ez egyáltalán nem ártott a történetnek. Sőt… Izgalmasabbá és összetettebbé vált a sztori azáltal, hogy több szálon futottak az események, teljesebbé vált, mert az előzmények megrázó részletességgel kerültek bemutatásra. Most már csak azért drukkolok, hogy legyen egy vállalkozó szellemű kiadó, aki átveszi és folytatja ezt a remek sorozatot – no és, persze kitölti a megjelenésekben tátongó lyukat.”
Bővebben: https://shanarablog.blogspot.hu/2016/12/tess-gerritsen-…

Anó P>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Megdöbbentő, kegyetlen, izgalmas könyv. Az első könyv a szerzőtől. Megkedveltem a zsaru-nyomozó házaspárt, bár Jane hivatástudata sokszor kiakasztott. Miért nem marad a fenekén a baba mellett?? Miért kell ott lennie minden veszélyes helyen?!
Rengeteg a világon a kiszolgáltatott nő, embertelen körülmények között!
Mindenesetre kíváncsi vagyok Tess Gerritsen egyéb műveire is!

Judyt89 P>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Annyira csunya a boritoja, hogy csak egy kihivas miatt olvastam el, raadasul ezzel kezdtem es nem a sorozat elso kotetevel. A cim se annyira stimmel, viszont maga tortenet nagyon izgalmas, mind Mia storyja, mind Rizzoli nyomozasa. Fontos tema, a prostituciora kenyszeritett bevandorlok, a hatterben huzodo politikai szalak.

Dóra_Nagy_6>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Nem ez lett számomra a sorozat kedvenc része. Egészen a spoiler untam és szenvedtem vele. Utána viszont begyorsultak az események és teljesen berántott a történet. A téma nagyon izgalmas volt és egy kis ízelítőt is kaptunk a Jane életéből. Valahogy nem tudtam elképzelni nyugis anyukaként és bevallom valami ilyesmire számítottam.

ValerinLanz P>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Szívesen mondanám, hogy jó kis krimi volt ez olyan mozzanatokkal, amikkel még nem találkoztam… de ez nem lenne igaz. Az írónő egy régi, jól bevált problémát vett elő, amit rengetegszer fel lehet dolgozni, és sajnos megoldás sosem fog rá születni. spoiler
A borító még az eddigieknél is rosszabb, és nekem most a cím sem stimmel.
Egyébként érdekelt maga a krimi szál is, csak sok újdonság nem volt benne. Az eleje nagyon emlékeztetett az Ámokjátékra. Amit szívesebben olvastam, az Jane és Gabriel élete most, hogy megszületett a baba. Jane nem hazudtolta meg önmagát, de még mindig kedvelem a nőt. Gabriel meg egy főnyeremény! Tetszett, hogy meg merte mondani a nőnek, hogy még mindig a férfiakkal versenyez, pedig el kellene már ezt engednie.
Mondtam már, mennyire utálom az újságírókat? Itt kétszer is bebizonyosodott, mekkora szemetek tudnak lenni.
Nem vártam tőle csodát. Egyszer olvasható történet volt, de nem bántam meg, hogy sort kerítettem rá.

adroszler>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Nem a legjobb Tess Gerritsen krimi, de izgalmas és fordulatos.
Rizzoli friss anyaként nagyon furcsa volt nekem. Szerintem így normális nő nem viselkedik. Nem volt szimpatikus.

Virágszépe>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Érdekes, izgalmas, néha megdöbbentő krimi. Két szálon fut a cselekmény: az egyik Mia története, a másik pedig Rizzoli nyomozása. Mia egy kelet-európai lány, aki sokad magával kerül Amerikába a jobb élet reményében, ahol kegyetlenül kihasználják. Csak egy becsületes, elkötelezett rendőr akar rajtuk segíteni. Tess Gerritsen nagyon jól ír, végig feszült, fordulatos, elképzelhető a történet.

rakata0405>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Hű, ez kemény téma. Jó volt a könyv, de egy kicsit olvastam volna még Miláról.
Egy kicsit engem is frusztált, hogy Jane alig pár hét szülés után nyafog.

ViraMors P>!
Tess Gerritsen: Eltűntek

Nekem kicsit kilógott a többihez képest a sorozatból, stílus és történetvezetés tekintetében is. Valahogy olyan érzésem volt, mintha a történet már régebben megszületett volna, és az írónő most beillesztette a futó sorozatba. Ettől függetlenül maga a történet jó volt.
Jane-nel viszont ebben a részben nem tudom, hányadán állok. Tudom én, hogy ő nem a tipikus nő mintapéldánya, de valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy egy anya így viselkedjen. Emiatt 4,5 csillag a végeredmény.

Nikodéme>!

– Van úgy, hogy az embernek nincs választása, és gonosszá kell válnia.

Mégis, miért akarnék magamnak
tökéletes elenséget, amikor itt vagy
nekem te? – mondta,
és nevetve félreugrott a nő ütésre lendülő
karja elől.

Ramada>!

Ezt sose felejtsd el, Mila – suttogja Olena.
– Emlékezz rá, hogy mi tart életben.
A szemébe nézek, és látom. Gyűlölet
izzik benne.

Ramada>!

Ne legyél már ilyen gyáva nyúl – piszkál
Olena. – Semmiség az egész. A
legrosszabb, ami
történhet, hogy leesel, és kitöröd a
nyakad.

Virágszépe>!

Az emberek azt látják, amit látni akarnak.

Ramada>!

A terrorizmus elleni harcra nem
érvényesek a földrajzi határok. A
Nemzeti Hírszerzési
Igazgatóság is azért jött létre, hogy a
szeptember 11-i borzalmak soha többé ne
ismétlődhessenek meg.