Misi ​Mókus kalandjai 173 csillagozás

Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Misi Mókus az erdő egyik hatalmas fájának tágas, kényelmes odvában született négy kistestvérével együtt. Ő volt közöttük a legvirgoncabb, a legnagyobb. Azonkívül volt még egy különös ismertetőjele: a farkincája fekete volt. Van ugyan mókusfajta, amelyiknek fekete színű a bundája, ám Misi családja a vörös mókusokhoz tartozott. Azoknak pedig legfeljebb a ragyogó, élelmes szemük fekete, minden tagjukat szép, rozsdavörös szőrzet fedi.

Eredeti megjelenés éve: 1953

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak

Holnap, Budapest, 2016
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633490839 · Illusztrálta: Kass János
Holnap, Budapest, 2014
ISBN: 9789633490419 · Felolvasta: Nagy-Kálózy Eszter, Rudolf Péter
Holnap, Budapest, 2014
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633490839 · Illusztrálta: Kass János

gabiica P
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Hát, nekem nem lett kedvencem. Kimaradt a gyerekkoromból, de talán nem is bánom.
Valemennyire izgalmas, érdekes volt a mindig termő fa, de valahogy nem hozta azt a várt érdeklődést, mint szerettem volna. Néhol unalmas volt, inkább át akartam ugrani, semmint végigolvasni, de végül megtettem. Nehezen indul be, de aztán gyorsabban pörögnek az események, viszont ez nekem nem volt elég ahhoz, hogy tényleg élvezni tudjam.

Zsuzsanna_Makai
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Ez szintén az „öreg vagyok én már ehhez” kategória.
Kezdjük azzal, hogy kiborítanak a beszélő állatok. Az ostobaság is. Nna, itt mindkettő megvolt. De még ezeken is túl tudtam volna lendülni, ha nem jönnek az egetverő túlzások, pl amikor a mókus beletett egy botot a krokodil kitátott szájába… neee mááár.
Hozzátenném, hogy azt a szót, h pákosztos, még sosem hallottam.

sztimi53 P
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Most felugrott a frissben és látom még nem értékeltem. Szerettem felnőttként is, gyerekként is rajongott volt. Meg akartam keresni az örökké termő fát. Most hogy belegondolok ez egy megvalósulatlan életcél. Lehet nekivágok. Kitart velem? :)

MToncsi2009
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Nagyon helyes könyv . Nagyobbaknak , kisebbeknek is ajánlom . Tetszik benne az író humora . A képek is illenek . Én sok új szót tanultam belőle.

Gelso P
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Nekem ez a könyv gyerekkoromban kimaradt, valójában a történet csak a Foky Ottó rendezte bábfilmből volt ismerős. Emlékeimben annyira nem maradt meg, de most felolvasva egészen jó kis kalandos történet alakult belőle. Vétek lett volna kihagyni. Örülök, hogy a Legyél Te is Könyvkirály! c. olvasós versenyre bekerült a könyvek közé. Azt hiszem, a Csoda és Kósza, ill. a Két kis dinó után ez a következő kellemes meglepetés a játék során. Klasszikusok között pedig az első…
De hogy Misiről, a mókusról is írjak valamit: nagyon talpraesett kis mókus, aki nem ijed meg a kalandoktól, kihívásoktól, hanem nagyon jó ötletekkel segít magán, és bátran helytáll, vagy kimászik a slamasztikából; és bár a történet elején hajlamos a lustaságra, utazása során ettől a tulajdonságától teljesen megválik, és a többiek előtt példamutató mókussá válik mind a kalandjai során szerzett barátai előtt, mind hazaérve az osztályban.
Legkedvesebb részeim: amikor rájön, milyen is mókuskerékbe kerülni, amikor véletlenül felcsempészi magát a hajóra; párbaj Krokóval, és Suta leleplezése, valamint Bumba megszégyenítése a cirkuszban.
Nagyon ötletes a nagy bölcs neve: Apa-pírra-soka-tír.
Bumba – egy majom, Kacifánt pedig egy elefánt.

A könyv pedig nagyon kellemes, könnyen olvasható történetet tartalmaz. Haladós, érdekes, kalandos, sok rövid fejezetből áll. Egyszóval technikailag könnyű olvasmány, a gyors előrehaladás pedig még inkább olvasásra inspirál. Így gyorsan a végére is lehet jutni.
Örülök, hogy mégsem haladtam el életem során emellett a könyv mellett.
Kár lett volna.
8-10 éves korosztálynak ajánlom.

Angele P
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Gyereknek olvastam fel, mint kötelező olvasmány elsőbe! Hát nem igazán tetszett ez a történet nekem. Mondjuk én Misi Mókust már gyerekként, mesefilmbe is utáltam. Bocsánat.

nagy_anikó
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Mint minden mesének, persze ennek is van tanulsága. Nem akartam és nem is fogom levonni a tanulságot. Egyszerűen élveztem a kalandos utazást Misi Mókussal az örökké termő fa felkutatása közben. Azt hiszem egy-két évet várok és az unokámnak elolvasom, kíváncsi leszek, hogy úgy élvezi – e egy gyermek, mint egy felnőtt?

KMReni P
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Kisgyermek koromban olvastam ezt a mesét, most a kisfiammal közös olvasásunk egyik csodás újra olvasása volt.
Aranyos kis kalandos történet. Minden nap történt valami izgalom, és a folyton termő fa pedig igazán csábító :D
Misi igazán kis talpraesett mókusfiú, akinek mindig van egy jó ötlete, és minden helyzetből jól kivágja magát. A kisfiam nagyon beleélte magát a történetbe. Miután befejeztük még egy saját fejezetet is írt a Misi mókushoz <3

Sajtkukac94
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Gyerekként a TV-ben sokszor néztem Misi Mókus kalandjait, de sosem tartozott különösebben a kedvenceim közé. A mesekönyv elolvasása után kicsit jobban megkedveltem a történetet, és az illusztrációk is tetszettek.

Pannónia Filmstúdió, Budapest, 1984
Adrienn1989
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai

Igazából ezt a könyvet a Kisfiaimnak olvastam, de szerettem Misi történetét Én magam is.
Szerintem sok jó tulajdonságot mutat, úgyhogy nem ez volt az utolsó, hogy elmeséltem nekik.

ElinorA

Mától fogva maga a cirkusz rendes tagja,rendetlen díjazással.

117. oldal (Ciceró)

ÁrnyékVirág

Gesztenye, tölgy, bükk, szil, gyertyán,
Rágcsáld, ha akad, mókuskám!

altagi P

– Nos! – sürgette Misi. – Hogy hívják azt a nagy bölcset?
– A neve – mondta Bumba földig hajolva – Apa-pirra-soka-tir, a nagy bölcs. Mindent tud, amit közönséges földi halandó nem tud, tehát bizonyára azt is tudja, hol van az örökké termő fa.
– Szép neve van! – mondta Misi Mókus. – Remélem, nem felejtem el, amíg hozzá érünk. Messze lakik innét az az Apa-pirra-soka-tir?

MToncsi2009

Erre vinnyogni kezdett:
– Még, még, még! Takarítsál még! Oly jól esik a tisztaság!
És a többi kövér mókus is esedezni kezdett Misinek:
– Engem is, engem is!… Rázzál, hempergessél engem is!
– Ohohó! – kiáltott rájuk Misi. – Elég, ha megmutattam egy társatokon, mit tegyetek. Különben rám is fér a pihenés! Mert nagyot fáradtam idáig való utamon!

68. oldal, 16. fejezet (Holnap, 2012)

jevus

Egyelőre-kétkettőre Misi mókussal semmi nevezetes nem történt.

Harmadik fejezet

spellbinder66 IP

Misi Mókus nem búcsúzott el senkitől, mert attól tartott, hogy nem engedik világgá menni.

Ötödik fejezet

ÁrnyékVirág

Misi mókus az erdő egyik hatalmas fájának tágas, kényelmes odvában született négy kis testvérével együtt.

Kapcsolódó szócikkek: mókus
Black_Venus

– Majd itt tartjuk ezt a kis hős rokont… Ő lesz a mi testőrünk! Nem fér többet hozzánk veszély, ne búsuljunk!… Elkergeti, megöli a mi kedves kis rokonunk!… Nagy dicsőség az, ha ilyen mókus is akad a mi derék fajtánk között!
Misi Mókus ráhagyta duzzadt rokonaira: mondjanak akármit. Hiszen aránylag jól érezte magát közöttünk. Mókázott, játszott, lakomázott, hevert egész nap… Mit kívánhat mást egy mókus?