A ​szerelmes csóka és más regények 2 csillagozás

Tersánszky Józsi Jenő: A szerelmes csóka és más regények Tersánszky Józsi Jenő: A szerelmes csóka és más regények Tersánszky Józsi Jenő: A szerelmes csóka és más regények

III, ​Bandika nem király volt, csupán egy kis házi kanári, aki megalkotójának – azaz írójának – különös kegyéből egy emberi történet részese lesz. hasonlóan azokhoz a kötetben társaihoz – nevezetesen egy szarvasgímhez és egy csókához -. akik ugyancsak emberi természetet nyertek,
Olvasóink ezek után joggal gondolhatják, hogy legújabb Tersánszky kötetünk szereplői. hősei – állatok. Valóban így van. De azért mégsem egyszerű, tudatlan lények ezek hanem nagyon is emberi természet rejlik bennük, és viszontagságaik tanulsága is a mi, emberi társadalmunkra vonatkozik.
III. Bandika a második világháború vérgőzös éveiben ismeri meg az emberek igazi arcát, és ekkor próbál meg először szabadon élni – egy veréb útmutatásai szerint, A szarvasgím népvezér lesz és népének vad társadalmában alkalmazza az emberektől tanult praktikákat. A csóka gaz első világháború idején él, és költözik a mezőről a városba Ö csókaszemmel ítéli meg az akkori idők eseményeit, miközben maga is átalakul… (tovább)

Magvető, Budapest, 1965
606 oldal