Where's ​My Cow? 4 csillagozás

Terry Pratchett: Where's My Cow?

This is a book about reading a book,
which turns into a different book.
But it all ends happily!

Eredeti megjelenés éve: 2005

Doubleday, New York City, USA, 2005
32 oldal · ISBN: 038560937X · Illusztrálta: Melvyn Grant

imma P>!
Terry Pratchett: Where's My Cow?

Abban bíztam, hogy ez az eredeti Where's My Cow, amit Vimes olvasott a kis Szilárdnak… de okvetlenül túl kellett bonyolítani :(

mokata I>!
Terry Pratchett: Where's My Cow?

Mesekönyv a Pratchettől megszokott csavarral. Meg néhány jó ismerős. Az illusztráció is a megszokott, kissé horrorisztikus figurákkal. Fantasyéknál úgy látszik ez az alap. De abban tökéletesen egyet tudok érteni TP-tel, hogy kétszáz éve ugyanazt olvassuk a gyerekeknek, farmot meg állatokat, holott a nagy többségük az életben nem fog tehénistállót meg baromfiudvart látni. De azért én szerettem ezt is.

silex>!
Terry Pratchett: Where's My Cow?

Nyilván nem a legmélyenszántóbb mű, ami valaha Pratchettől a kezembe került. Egy gyorsan átfutható, bájos mesekönyv, nagy képekkel. A végkifejlet kicsit nem tökéletes, de ez nem feltétlenül probléma. A rajzok viszont furák. Az egész valahogy a gyerekkönyvet próbálja sugallni, de nem igazán sikerül neki. És egy egyéves kissrácot így ábrázolni… Hát nem is tudom.
A gyűjteményemből meg nem hiányozhatott, de tényleg csak kőkemény rajongóknak merném nyugodt szívvel ajánlani.
Amúgy a könyv – és a benne leírt rövid történet – szinte egy-az-egyben szerepel a Thud!-ban, afféle kivonatolás ez.

nodael>!

But he said to himself: You'd have to be really silly to mix up a chicken and a cow!