Vészbanyák (Korongvilág 6.) (Boszorkányok 2.) 171 csillagozás

Terry Pratchett: Vészbanyák Terry Pratchett: Vészbanyák

A boszorkányok természetüknél fogva nem igazán társas lények, vezetőket pedig egészen biztosan nem választanak maguknak.

De nem létező vezetőik közül a legnagyobb tiszteletnek Wiharvész Anyó örvend közöttük.

Azonban még ő is kénytelen belátni, hogy a királyi udvar cselszövényeibe beleavatkozni jóval bonyolultabb, mint azt bizonyos színművek el szeretnék hitetni az emberrel…

Eredeti mű: Terry Pratchett: Wyrd Sisters

195 tag · 222 karc · Utolsó karc: 2019. augusztus 3., 22:41 · Bővebben

Halál · Wiharvész Eszmeralda (Anyó) · Ogg Gitta (Nagyi) · Hobó · Póré Magrat

Ankh-Morpork · Lancre

Terry Pratchett: Vészbanyák

Öt csillagos könyv ez is! Pratchett humora továbbra is zseniális és kicsit elborult, ami nálam nem egy hátrány.
Imádtam a három boszorkány cselszövéseit, persze a bolondot sem nem lehet nem szeretni.
De voltak itt trollok, törpök, szellemek, akik még egy koronát sem tudnak feltenni a fejükre, mert átesik rajtuk, újra repülhettünk boszi seprűn. Szóval továbbra sem kell nagyon komolyan venni a történetet. Sokat mosolyogtam rajta, és igazán kellemes olvasmány volt így az előző év végére.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti az elvont humort.
Utalások a mesékre is nagyon tetszettek, szóval olyan igazi Pratchett volt.
Továbbra is azt mondom, hogy szeretném elolvasni minden könyvét. :)
Sir ez nagyon jó volt, remélem fentről kapok egy kósza fejbólintást, mert egy újabb rajongója született.

ViraMors P
Terry Pratchett: Vészbanyák

Királydráma Korongvilágra hangszerelve… vagy amit akartok!

A változatosság kedvéért nem találom a szavakat.
Adott minden, ami egy királydrámába való: meggyilkolt király szelleme, elmenekített kiskorú trónörökös, új király, pár őrült, egy bolond, na meg a színészek.
Igazolj le mindenkit a Korongvilágra, ami alapból nem egy normális hely, és akkor még jön a Halál, a boszorkányok, élükön Wiharvész Anyóval, rengeteg mágia, némi Ankh-Morpork, meg a minden… Egy csipetnyi Grimméknek és a meséknek, de azért egy fél gondolatnyit kapott Csodaország is, és még sokan mások…
A végeredmény fergetegesen szórakoztató és jobbára kiszámíthatatlan, engem pedig sokadjára is lenyűgözött az a virtuozitás, amit Terry Pratchett írás címen művelt!

Briggan
Terry Pratchett: Vészbanyák

Nagyon mulatságos történet elgondolkodtató részekkel. Megszerettem a három boszorkányt, különösen sokat nevettem Magrat „boszorkánykodásán”, meg azon, ahogyan a két öreg viszonyult hozzá ("Már megint azokat a Grimmeket olvastad"). Szerethető, kikapcsoló olvasmány, ajánlom mindenkinek :)

Hollóhát
Terry Pratchett: Vészbanyák

Vészesen beleszerettem ebbe a sorozatba. Ez most tényleg tudott még egy szintet emelni az előző részhez képest, pedig már azért is oda voltam. Gördülékenyebb a történet, gyakrabban robbannak a humortöltetek, dobostorták és az írók céhe által jóváhagyott egyéb szórakoztató szófergetegek ®. Olvasás után állítólag többször is felnevettem álmomban (na nem mint egy mániákus, hanem mint aki ártatlanul jól szórakozik Ogg Nagyi egyik beszólásán), ez talán jelez valamit a korongvilág ragadósságából.

latinta SP
Terry Pratchett: Vészbanyák

Jól van, jó volt ez. (Is).

HALÁLi: Színház az egész Korong világ!

Bogas P
Terry Pratchett: Vészbanyák

Shakespeare összes röviden, sűrűn emlegetve a Grimmeket. És szerintem Tom Jones is itt van valahol. Na jó, Shakespeare összes röviden, ahol nagyobb hangsúlyt kaptak a clown-jelenetek. Meg a boszorkányok. De azért a királyok is igyekeznek felhívni magukra a figyelmet, és még az erdő is megindul.
A legjobb mellékszereplő díját a viharnak ítélem oda.

amnaen
Terry Pratchett: Vészbanyák

mindig az aktuális precsett a kedvenc, asszem.
és egy kicsit beleszerettem Bolondba.

Zsoofia
Terry Pratchett: Vészbanyák

Első Pratchett-könyvem, azt hittem sikerült alsorozatindítót választanom, de ez mellément. De most komolyan, volt bárki, aki kételkedett abban, hogy a Shakespeare-retellinget választom?

Népszerűtlen vélemény: nekem néha erőltetettnek hatott a humorizáló stílus. De én közismerten nem tudom értékelni a humort, szóval a hiba az én készülékemben van. Meg potenciálisan a fordításéban.

A történet egy kellemes ötvözése a Hamletnak meg a Macbethnek. Tetszett, ahogy kicsavarta a történetet, és a boszorkányok nagyon menők!

Zakkant_Tudós
Terry Pratchett: Vészbanyák

Végre túl vagyok rajta… Alapvetően szeretem a Korongvilágon játszódó írásokat, viszont ez számomra nehezen emészthető, kínlódós történet volt. Persze előfordulhat, hogy bennem van a hiba, hiszen nem mozgok otthonosan Shakespeare drámái terén, illetve színházba sem járok.
Egy jelenetet viszont nagyon tetszett: amikor a főboszorkány seprűnyélen lovagolva repül, és a haverjaitól légi utántöltéssel kapja a mágiát. Zseniális! :) De kb. ennyi a pozitívum, amit mondani tudok a regényről.

blackett
Terry Pratchett: Vészbanyák

Egyre nyilvánvalóbb előttem, hogy a legtöbb Pratchett-regényt kifejezetten a karakterek viszik a hátukon, na de ilyen jó karakterekkel kit érdekel?
Csak azt árulja el nekem valaki, lesz-e olyan kötet az alsorozatban, amiben Néne és a Halál közös jelentben szerepel, mert ha igen, hazafelé bemegyek a könyvesboltba elolvasni.

krlany I+SMP

Csak álmainkban vagyunk szabadok. Az idő többi részében szükségünk van a munkabérre.

Kapcsolódó szócikkek: álom · munkabér · szabadság
krlany I+SMP

A világegyetemben egész idő alatt hózáporoznak a nyers inspirációrészecskék. Hébe-hóba egyikük eltalál egy befogásra kész agyat, ami aztán föltalálja a DNS-t, vagy a fuvolára írt szonátaformát, vagy egy módszert arra, hogy a villanyégő feleannyi idő alatt égjen ki. De a többségük mellémegy. A legtöbb ember leéli az életét anélkül, hogy egyszer is eltalálná egy.
Egyesek még ennél is pechesebbek. Ők kapják az összeset.

Kapcsolódó szócikkek: inspiráció · világegyetem, univerzum
LucaWolf

– Utálom a macskákat.
    A Halál arca egy kicsit merevebbé vált, már ha ez lehetséges. A kék ragyogás a szemgödre mélyén egy pillanatra vörösen villant.
    ÉRTEM, mondta. A hanghordozása azt sugallta, hogy a halál túl jó a macskautálóknak.

16. oldal (Delta Vision, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Halál · macska
Veron P

Gyorsan gyalogolt a sötétben, annak egyenes lépteivel, aki legalábbis abban biztos, hogy az erdőben, ezen a nedves és szeles éjszakán, különös és rettenetes dolgok fordulnak elő, és az ő.

Kapcsolódó szócikkek: Wiharvész Eszmeralda (Anyó)
Rodwin

Ha mosóüstben démonokat lehet idézni, akkor bármi lehetséges.

Veron P

Igazából az istenek sehol sem sakkoznak. Nincs elég képzelőerejük. Jobban szeretik az egyszerűbb, gonosz játszmákat, amikben az ember Nem Önnön Korlátain Túl, hanem Egyenest az Örök Feledésbe lép; az összes vallás megértésének kulcsa az, hogy az istenek elképzelése a mulatságról olyan Ki Nevet a Végén, amit letálisra ólmozott kockákkal játszanak.

Veron P

(…) Csöves valódi intelligenciát sugárzott. Valamint olyan bűzt is, ami képes lett volna ledönteni egy falat, és komoly arc- és orrmelléküreg-problémát okozott volna egy döglött rókának.

Kapcsolódó szócikkek: Hobó
Rodwin

Nem, az olyan dolgok, mint a koronák, baljós hatással vannak az okosokra;
az a legjobb ha az uralkodást azokra az emberekre hagyjuk, akiknek találkozik
a szemöldökük középen, amikor gondolkozni próbálnak. Különös, de ők
valahogy sokkal jobban csinálják.

Beméri királynő (670-722) portréja alatt üldögélt, akinek a szigorú szépsége
sokkal jobban tetszett volna neki, ha nem látta volna a királynőt valamivel
korábban aznap reggel keresztülsétálni egy falon.
Verensz próbálta elkerülni a falakon való keresztülsétálást.
Egy férfinak legyen tartása.

ViraMors P

– Megemlítettem, hogy az adók segítenek fenntartani a Király Béketűrését, nagyuram…
– És?
– Azt felelték, hogy a király gondoskodjon a saját béketűréséről.

76. oldal (Delta Vision, 2011)

Korongvilág sorozat · Összehasonlítás
Boszorkányok sorozat · Összehasonlítás