Télkovács (Sajogi Stefánia 3.) (Korongvilág 35.) 3 csillagozás

Terry Pratchett: Télkovács

„ÍNNYÉ! EZ AZTÁN JÓ MURI LESZ!”
–  Rabló Bandi, a nac mac fíglik Nagy Embere

Sajogi Stefánia, az ifjú boszorkány beleveti magát egy táncba – mire váratlanul beleszeret a tél szelleme. Hópelyhekkel árasztja fel, és jégből készült koronát ajánl fel neki – ami elég hátborzongató, ugyanakkor valahol… elég király.

Stefániának innentől kezdve úgy kell táncolnia, ahogy ő fütyül. Nem változtathat a koreográfián.

De, hacsak ki nem találja, hogyan bánjon el a Télkováccsal, nem lesz többé tavasz…

A Sajogi Stefánia-sorozat harmadik kötete

Eredeti mű: Terry Pratchett: Wintersmith

Eredeti megjelenés éve: 2006

Delta Vision, 2017
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633952535 · Fordította: Farkas Veronika

Wiharvész Eszmeralda (Anyó) · Sajogi Stefánia

álmodozó
Terry Pratchett: Télkovács

A szinte hagyománnyá váló decemberi Vadkanapó olvasást a mostani Vadkanlesés idejére felváltotta a Télkovács, hiszen friss megjelenés, gondoltam, megérdemli, hogy a Disznókirály helyett most rá várjak izgatottan. És úgy érzem, nem döntöttem rosszul, hogy a karácsonyfa mellé ezt a könyvet választottam.
Engem minden egyes olvasásnál (és újraolvasásnál) lenyűgöz Pratchett. Újabban a Sajogi Stefánia alsorozat vált a kedvencemmé, és a sorozat ezen darabja különösen tetszett. Hiányzott már Ogg Nagyi karaktere, aki ebben a regényben szerencsére sűrűn jelen van.
Lehet, túl elfogult vagyok Pratchett-tel, de számomra ez a történet is zseniális volt.

imma A+P

– Lassuljon az útja léptei tempójára!

Kapcsolódó szócikkek: Wiharvész Eszmeralda (Anyó)
imma A+P

Minden ág varázspálca, minden tócsa kristálygömb.

imma A+P

Dél volt. A délfény szót Stefánia találta ki, mert tetszett neki a hangzása. Éjfélkor bárki tud boszorkány lenni, gondolta, de csak a legügyesebbek tudnak délfényben is.

Kapcsolódó szócikkek: Sajogi Stefánia