Őrült ​egyiptomiak 46 csillagozás

Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Az Őrült Egyiptomiak azokról a dolgokról szól, amiről a tanárok mélységesen hallgatnak! Ők soha nem mondják el a teljes igazságot. Azt hiszik, hogy túl fiatal vagy még az olyan hátborzongató dolgokhoz….mint például, hogy az egyiptomiak hogyan szívták ki múmiáikból az agyukat! Az is előfordul ,hogy a tanárok azért nem beszélnek valamiről ,mert ők sem tudják pontosan, hogy miről is van szó!
Ez a könyvecske mindennel megismertet amivel a tanárok nem mertek. Rengeteg érdekes dolgot találhatsz benne: vérfagyasztó történeteket, melyhez képes könnyed esti tévézésnek tűnik, ha derékig egy krokodil torkában ficánkolsz…mókákat ,amelyek összehasonlíthatatlanul izgalmasabbak,mint egész álló nap csipsszel tömni a szádat…olyan tényeket, melyek sokkal viccesebbek, mint tanárod gyengébbnél gyengébb poénjai, undorítóbbak, mint egy csöves zoknija, vagy szomorúbbak, mint egy háromlábú birka látványa.Remélem őrülten fogod élvezni őket!

Eredeti cím: The Awesome Egyptians

Eredeti megjelenés éve: 1993

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rrrettentő töri

Egmont-Hungary, Budapest, 1998
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636272530 · Fordította: Hegyesi Gabriella · Illusztrálta: Martin Brown

gab001 P
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

A Rettentő tudomány sorozat kapcsán határoztam el, hogy ebből a sorozatból is fogok olvasni. Valóban nagyon hasonló a stílus. Igazán érdekesen foglalja össze az ókori Egyiptommal kapcsolatos tényeket, feltételezéseket. Persze a nagyjáról én is tanultam, hallottam, de számos újdonsággal is szolgált. Eddig nem igazán vágytam rá, de muszáj lesz megnéznem személyesen is a piramisokat. Igazi kedvcsináló.

Egmont-Hungary, Budapest, 1998
balazsdori
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Annyira aranyos, istenem, még mindig, felnőtt fejjel is! :) Ez volt az első Egyiptomról szóló könyvem, még névnapomra kaptam 2004-ben. Emlékszem eleinte csak a képregényeket olvastam el benne, de már kívülről fújtam őket, de közben gurguláztam a nevetéstől…hát talán most már gurgulázni nem gurguláztam, de megmosolyogtatott…valahogy így kellene tanítani a gyerekeknek a történelmet, nem pedig a száraz tényanyagokat átadni 5. osztályban…
Szóval isteni, imádom!! :) ♥

jezsek P
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Jó kis összefoglaló, szokásos humorral vegyítve. Jók a rajzok, tetszett a felépítése, és végre nem csak a múmiákról és a piramisokról szólt (bár azért az is van benne). Jó csemege lehet a tankönyv mellé, afféle kiindulópont, kedvcsináló.

lonely15
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Érdekes az egyiptomi kultúra, főleg egy ilyen köntösbe bújtatva.

Sydney
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

​Nemrég néztem egy dokumentumfilmet Kleopátráról, így még elevenen éltek bennem a látottak. Egyiptom történelme és az egyiptomi szokások nagyon érdekesek. A könyv nagyon szórakoztató és érdekes formában írja le a régészeti felfedezések, a piramisok, a fáraók és a múmiák történetét.

Lahara ISP
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Antikváriumban vettem, és nyomban az első oldalon volt egy név, aki ötödikes korában a kiváló tanulmányi eredményéért kapta. Kicsit szomorú, hogy az antikváriumban kötött ki, de hát ilyen az élet, nem mindenki olyan elvetemült könyvbolond, mint én.
Vicces képekkel illusztrált ismeretterjesztő könyv.

Morn
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Rettentő töri… Mikor megláttam ismerősnél, rögtön rávetettem magam. Jó volt újra elolvasni (bár itt úgy tűnik, nem jelöltem be előzőleg), teljesen máshogy szemléltem. Még ma is mondott újat – amit azóta elfelejtettem. Bár van néhány dolog, amit nem innen és nem is az iskolából tudok – például a balzsamozásnál az agy orrlyukon át történő távozásáról való tudomásom a Vili Világából származik, már ha jól rémlik a neve. Sorozat volt, lefűzhetős mappában gyerekeknek való magazinféle, ami új ismeretet közölt, tele volt játékos számolgatós, keresgélős feladatokkal az egész rész során, nem csak egy-egy oldalon. Unokatesómmal mindig azt lapozgattuk. Hejj, a szép idők. :)
Persze a rettentő törit is a megfogalmazás könnyedsége, hogy nem száraz, és a poénos képregény-szerű (néhol tényleg az van) illusztrációk teszik kedvelté. Ahogy én is megkedveltem már első alkalommal és most is, újra… =)

Aliz_Buzási
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Első egyiptomi könyvem volt! Imádtam és a mai napig van hogy előveszem és elolvasom. Talán ez volt az egyik olyan könyv ami elindított az Ókori Egyiptom felé… :)

GergelyBerni
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Évekkel ezelőtt kaptam a könyvet karácsonyra. Akkor el is olvastam, de azóta a polcon porosodott.
Most valami humorosra vágytam, és ezért elővettem. Nem csalódtam, még felnőttként is jót szórakoztam rajta. Legjobban az illusztrációk tetszettek.

pelikanbence
Terry Deary – Peter Hepplewhite: Őrült egyiptomiak

Mindig is imádtam ezt a sorozatot ! :) 1999-ben kaptam csak úgy ! :) Vicces ugyanakkor elég sokat tanultam belőle és sokat is tudtam annak idején történelem órákon mesélni ennek a sorozatnak köszönhetően. :) Ez a kötet az egyiptomiakat mutatja be viccesen és sok érdekességet is megtudtam szokásaikról és hitvilágukról. IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))

Morn

[Tanár:] Tutanhamon fáraó volt. Kislányom, mit jelent az, hogy fáraó?
[Kislány:] Talán egy csatakiáltás vagy titkos jelszó vészhelyzetben? Fel a fára-ó!

5. oldal, Bevezető