E. ​T. – A földönkívüli 24 csillagozás

Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

1982-ben mutatták be azt a filmet, amelyet a nagyközönség azonnal a szívébe zárt és minden idők egy legkedveltebb klasszikusává vált. Ez a film pedig nem más, mint Steven Spielberg egyik mesterműve a különleges barátságról: az E.T. – A földönkívüli. Egy kis idegen lény 3 millió fényévre került az otthonától. De egy magányos tízéves fiú, Eliott a segítségére siet, be szeretné fogadni őt az otthonába. Ez a hatalmas kaland és a barátságuk örökre megváltoztatta mindkettejük életét, amelyről tudják, hogy nincsenek földi határai. A négy Oscar-díjat® és két Golden Globe-díjat® – közte a legjobb filmért járó díj- nyert E.T. egy mulatságos, izgalmas és felejthetetlen alkotás. Egy elbűvölő klasszikus, amely mágikus érintésével mindenkit rabul ejt!

Szukits, Szeged, 2002
126 oldal · ISBN: 9789639441101 · Fordította: Szántai Zsolt

Agymanó
Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

Aranyos kis könyvecske, szinte ugyanaz történik benne, mint a filmben. E.T. nálam nagy kedvenc, úgyhogy örülök, hogy elolvashattam a történetét :)

Corvus_CoRex P
Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

Filmben láttam kiskoromban, meg talán néhány éve is? Mert elég jól emlékeztem jelenetekre. Ugyanaz volt a filmben is, ami itt a könyvben. De jópofa volt. Néha még el is pityeredtem. Meg most beugrott, hogy E.T. kacsázva ment… :)
Aranyos kis történet, ajánlom gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. :)

Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

A filmet valamikor nagyon régen láttam, és emlékszem, hogy nem voltam oda érte, nem is tudom, miért álltam neki végül a könyvnek. Nem gondoltam, hogy humoros, jól szórakoztam rajta.

Lilyom
Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

Nagyon kedves kis történet, E.T. hamar a szívembe zárta magát. Tetszett, hogy tettek képeket a filmből a könyv közepére. Jó volt, hogy nem cifrázták túl a történetet, itt is bebizonyosodott hogy a kevesebb néha több.

StAngela
Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

E. T gyerekkorom barátságos kis űrlénye volt, akinek külseje valamiképpen mindig egy nagyon öreg bácsira emlékeztetett annak idején. Aztán jöttek a többi UFO-s filmek és szegény E. T kedves lénye elfelejtődött és más megvilágításba kerültek az idegen lények nálam. Most szerencsémre ráleltem a sztorira újra, ezúttal könyv formában és nagyon megszerettem.
Aranyos, rövid és hű a filmváltozathoz!
Nem kizárt, hogy filmben is újranézem nemsokára.

Merielle
Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

A filmet szerettem kiskoromban, ezért olvastam el a könyvet, meg mert kölcsönkaptam az egyik barátomtól. Aranyos kis történet, habár szerintem túl rövidre sikerül, gyerekeknek viszont nagyon jó lehet este felolvasni, ha szeretik az ilyesmit.

aliggaz
Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

Gyermekkorom leg izgalmasdabb, leg titokzatosabb sztoriai közé tartozott. Jó volt újra olvasni.

krlany I+SMP
Terry Collins: E. T. – A földönkívüli

Régen is megható, most is megható, mondhatni időt álló. A legszebb jelenet, amikor a virág feléled és lesz nagy bódottág!:D

krlany I+SMP

Az ég elsötétedett, a nappalból éjszaka lett.

Bellatrissa

Most már megértette a földi létezés értelmét: tízmilliárd éves evolúció ment itt végbe, hogy létrehozza az M&M-et.

Bellatrissa

A kitartó ajtócsengő felé ment, most az egyszer biztosan tudván, hogy ez a valaki nem lesz magas, sötét hajú és lenyűgöző.
Kinyitotta az ajtót.
A férfi magas volt, sötét hajú és lenyűgöző.

Bellatrissa

– Mi bajod van? – kérdezte a vén szörnyeteg. – Nem tudsz egyenesen járni? Menj úgy, mint én! – mutatta meg E.T., hogyan kell ezt csinálni, hasra esve egy zsámolyban.