Shannara ​elf királynője (Shannara öröksége 3.) 7 csillagozás

Terry Brooks: Shannara elf királynője

Találd ​meg az elfeket, és hozd vissza őket az emberek világába.

Újabb lehetetlen feladat, amit Allanon árnya adott az egyik Shannara leszármazottnak – ezúttal Wren Ohmsfordnak, aki kislány korát leszámítva a romanók között nevelkedett. Lehetetlen, hiszen az elfek már több, mint egy évszázada eltűntek Négyföldről. Még híres városuknak, Arborlonnak sem maradt nyoma. Keletföldön immár puszta legendának tartják őket, leszámítva egyetlen vak öregasszonyt, aki pontos utasításokat ad Wrennek arra az esetre, ha rájuk akar bukkanni.

Igen ám, de az elfek megtalálása csupán a feladat könnyebbik része. Mi történik, ha nem áll szándékukban visszatérni az emberek közé – vagy ha maguk is a teljes megsemmisülés szélén állnak? Ha hiába menekültek el a Föderáció és az árnylelkek elől, mert még náluk is nagyobb veszéllyel szembesültek pusztulásra ítélt új hazájuk démonok lakta esőerdeiben?

Wren számára mégsem a szörnyek jelentik a legnagyobb veszélyt, hanem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1992

Delta Vision, Budapest, 2022
580 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633953884 · Fordította: Barsiné Gál Erika

donzella P>!
Terry Brooks: Shannara elf királynője

Egyik Ohmsfordnak sem volt könnyű útja, de Wren-nek jutott talán a legszomorúbb, mert nem a bizonytalansága vagy túlzott önbizalma következményeit éli meg, csupán a kérdéseire szeretne választ kapni. Bár ő is megvívja a maga belső csatáját, de sokkal biztosabban áll a világban, mint unokatestvérei.

Az előző kötetben Wren és Garth megkapta az egyértelmű útmutatót, hogyan találhatják meg az elfeket. Nem is húzták az időt.
Ahogy a feladat teljesítésében egyre halad előre a lány, úgy tárul fel a származására vonatkozó titok, sajnos minden egyes darabka veszteséget is jelent. A veszteségeket pedig életekben mérik, az örökség pedig közel sem annyira kellemes, mint elsőre látszik. Ugyanakkor válaszokat kapunk az árnylelkek származására.
A sok utazás mellett, amelynek vannak kevésbé izgalmas részei, szerencsére, mindenféle politikai csatározás kimaradt, mint egy nép sorsát befolyásoló döntésnél számítanánk.

Ritkán kapunk kitekintést a többi szálra, de annyit igen, hogy, már minden bábu felállt a táblára, már csak ezek összehangolása szükséges.

Richárd_T>!
Terry Brooks: Shannara elf királynője

Nem tudom, hogy hova lehet még fokozni a történetet és a cselekményt, de nekem nagyon tetszik.
Nem bántam meg, hogy belekezdtem a sorozatba.
Remélem, hogy még sok ilyen jó sorozatot tudok olvasni a kiadótól :)
Visszahozta a gyerekkorom fantasy hangulatát. Nagyon jó volt olvasni.

Szeles>!
Terry Brooks: Shannara elf királynője

Eddig ez a kötet hasonlított a legjobban az eredeti sorozatra. Bár eléggé kiszámítható volt sokminden, kaptunk pár jó ritmusban adagolt új információt is.

joakos>!

Hadd mondjak el neked valamit, amit még nem tudhatsz, mert nem éltél hozzá eleget. Ahogy múlnak az évek, úgy fogod magad egyre elhasználtabbnak érezni. Nem számít ki vagy és mit csinálsz, ez mindenkit utolér. Az idő, az események, a tapasztalatok, mind-mind ellened dolgoznak, aláássák az önbizalmadat, elszipkázzák az energiádat, és rávesznek, hogy olyasmiket és megkérdőjelezz, amit fiatalabb korodban eszedbe sem jutott volna. Mindez fokozatosan történik, szilánkonként, hogy eleinte észre sem veszed, aztán egy nap ráeszmélsz. Felébredsz, és egyszerűen nincs meg benned többé a tűz.
Halványan elmosolyodott.
– És ekkor választanod kell. Vagy megadod magad annak, amit érzel, és azt mondod, jóból is megárt a sok, vagy küzdesz ellene. Elfogadod, hogy minden egyes napon, amit megélsz, le kell győznöd ezt az érzést; hogy azt kell mondanod magadnak, nem számít, mi történik veled, mert előbb vagy utóbb úgyis bekövetkezik. Addig viszont teszed, amit tenned kell, máskülönben vereséget szenvedsz, és az életednek többé nem marad célja. Amikor készen állsz erre, kicsi Wren, amikor végre elfogadod, hogy lassan elkopsz, akkor bármit képes leszel véghez vinni. Hogyan tudtam újra meg újra kimenni oda éjszakánként? Egyszerűen azt mondtam magamnak, az én életem úgysem számít túl sokat, és azoké, akik idebent maradnak, többet ér. És tudod mit? Az egész nem is olyan nehéz. Csak le kell győznöd a félelmedet.

273-274. oldal, 13. fejezet (Delta Vision, 2022)

Shannara öröksége sorozat · Összehasonlítás