Baljós ​árnyak (Csillagok háborúja 1.) 148 csillagozás

Terry Brooks: Baljós árnyak Terry Brooks: Baljós árnyak Terry Brooks: Baljós árnyak Terry Brooks: Baljós árnyak Terry Brooks: Baljós árnyak Terry Brooks: Baljós árnyak

Réges-rég ​egy messzi-messzi galaxisban egy rég halottnak hitt gonosz szövetség éledezni kezd. Ez még a Jediket is meglepetésként éri, akik figyelmét a Kereskedő Föderáció és a Köztársaság közötti politikai feszültség köti le. Most az Erő sötét oldala azzal fenyeget, hogy úrrá lesz a világosságon, és csupán egy ősi Jedi-jövendölés állhat a remény és a végzet útjába az egész galaxisban.
A Tatuin sivatagos világán, távol a Köztársaság érdekeltségeitől, egy rabszolgafiú, aki nappal keményen dolgozik, éjszakánként arról álmodik, hogy Jedi-lovag lesz belőle, és egy napon bejárja majd azokat a világokat, amelyekről eddig csupán mások történeteiből hallott… és megtalálja a módját, miként nyerje el a szabadságot önmagának és hőn szeretett anyjának. Egyetlen reménye rendkívüli ösztöneiben rejtezik, s azon képességében, hogy képes megérteni a dolgok mibenlétét, amely tulajdonságai a bolygó egyik legjobb gondolaversenyzőjévé teszik.
A galaxis egy másik pontján Qui-gon Jinn, a… (tovább)

Eredeti mű: Terry Brooks: The Phantom Menace

Kapcsolódó zóna

!

Star Wars

449 tag · 1159 karc · Utolsó karc: 2018. augusztus 13., 08:46

Obi-Wan Kenobi · Anakin Skywalker · Yoda · R2-D2 · Qui-Gon Jinn · Padmé Amidala · Mace Windu · Darth Maul · Jar Jar Binks · jedi · mester

Razor SMP
Terry Brooks: Baljós árnyak

Erre mondják, hogy korrekt regényadaptáció. Nem szolgai módon másolja a forgatókönyvet, hanem kibővíti azt egyrészt a filmből kimaradt jelenetekkel, másrészt saját részekkel is (azt hiszem, a könyvet nyitó fogatversenyről nem hallottam a film kapcsán). A fő sztori egyébként adott, a film ismeretében túl sok újat nem tud nyújtani, de rajongóknak egyszer mindenképp megéri elolvasni.

Aquila, Debrecen, 1999
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636790159 · Fordította: Nemes István
Terry Brooks: Baljós árnyak

Filmként is tetszik, de könyvként még jobban is, mint az eredeti trilógia regényváltozatai, főleg a plusz jelenetek és a szereplők gondolatainak leírása miatt. Több eltérés van a film és a regény között, mint A Jedi visszatér esetében, pedig abba se volt kevés.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/unrP1WbaB54

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Szerk: 2016. augusztus 28.

Tavaly A vadászó árnyékot adtam oda olvasásra nagymamámnak, idén pedig ezt a regényt. (A múltkor félreinformáltalak titeket, ugyanis nem az egész OT-t látta, hanem csak A Birodalom visszavágot.) A továbbiakban átadom mamának a szót.

„Összességében tetszett a könyv, annyira lírai, kulturált stílusa van. Maga a cselekmény egy krimi, úgy megrázza az embert, de a stílus kiegyenlíti, tehetséges az író. A stílust ugyan szépnek tartom, de nehéznek is, mivel nehezemre esett a történéseket a magamévá tennem, többször félbehagytam (kb. 5 hónapig olvastam) ilyen-olyan problémák miatt, ennek ellenére szeretném elolvasni a folytatást.

Anakin annyira kedves, szimpatikus szereplő, megérintett. Vannak emberek, akiket személyes találkozáskor kedvesebbnek találsz, mint azelőtt. Számomra Anakin is ilyen kedves kisfiú. Padmé mint női szereplő nagyon jól megírt kedves, határozott karakter. Látszik, hogy vonzalom van köztük, és nagyon örülök, hogy a lány nem érzi felsőbbrendűnek magát a fiúnál, hanem kedvesen bánik vele. Viszont a cseles nevű Jar Jart ki nem állhattam, úgy rühelltem, mint keveseket. A gyerekek számára a neve alapján kedvesnek tűnhet, de a felszín alatt egy ördög lakozik szerintem.

A vadászó árnyékhoz képest ez a könyv közelebb kerül a szívemhez. A jövő, amit annak a regénynek az elején elképzeltem Maul számára spoiler, örülök, hogy megváltozott (már annak a regénynek a végén is mást gondoltam), de biztos vagyok benne, hogy a végső összecsapásnak így kellett végződni, ennyire drámaian.”

calmovato
Terry Brooks: Baljós árnyak

Egy kicsit még gyerek vagyok. Egy kicsit még naivan kapaszkodok abba az énembe, aki a Star Wars-os kártyákat gyűjtögette, és akinek volt szerencsére a Baljós Árnyakat gyerekként moziban megtekinteni. Elfogult vagyok, sajnálom. De ez a történet is, mint ahogyan a többi, egy olyan kultikus világnak kis apró darabja, amit a világ összes kincséért sem lennék hajlandó elengedni.

AgiVega IP
Terry Brooks: Baljós árnyak

Jó kis könyv, kár, hogy a magyar fordítás (gondolaverseny – mi ez, Velence?) igen gyatra. Angolul klasszisokkal jobb.

mcborzaska
Terry Brooks: Baljós árnyak

Körülbelül 6-8 éves voltam, mikor mozikba került a film, és apukám elrángatott rá. Azóta az egyik kedvencem, imádom mindegyik filmet, és mikor időm engedi újra nézem őket. Nagyon sok SW könyvünk van itthon, emlékszem, mikor ennek a könyvnek a legelejét olvastam fel öcsémnek, mikor kicsi volt mondjuk én sem voltam sokkal idősebb..
Valamiért eddig nem kezdtem bele az olvasásába rendesen, talán, mert attól féltem, hogy a film sokkal jobb. Mivel a film forgatókönyve alapján íródott, így voltak szó szerinti párbeszédek, aminek örültem. A történet ugyanaz, mint filmen. Ahogy olvastam úgy tudtam, hogy a filmben ez hogyan is nézett ki. Ami fura volt, hogy az Anakin becézése Annie-nak van írva, és ahoyg Jar Jar „beszél” a könyvben.
Ma nálam volt a könyv az egyetemen, és szörnyű, hogy a korosztályom nem ismeri a filmet sem. Néhányan annyit tudtak, hogy Darth Veder, de nem látták.

Andru
Terry Brooks: Baljós árnyak

Tetszett ez a könyv, két okból is.
Egyrészt maga a történet, ahogy a Sith-ek irányítják a dolgokat spoiler. Másrészt, ahogy az előző következő trilógia olvasásához látni kellett a filmet, mert leírások gyakorlatilag nem voltak benne, úgy ez a könyv egy rendes könyv volt részemről, azaz nem igényelte a film ismeretét. szerencsére

Bevezető történetnek szerintem pont megfelelt. Megismertük Anakint, betekinthettünk Sidious terveibe, amiről el sem tudtam igazán dönteni a végén, hogy most akkor teljesen bejött, amit akart vagy sem? spoiler

Démonika
Terry Brooks: Baljós árnyak

A Star Wars-on nőttem fel, akárhányszor ment a tv-ben apával mindig megnéztük.
De..
Az első részt soha nem szerettem.
Nem tudom, valószínűleg azért mert nincs benne Darth Vader, és kicsi elvont gyerek létemre ő izgatta nagyon a fantáziám…

Nem tudom biztosan, melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás.
De azt kell mondjam, hogy mindkettő jól visszaadja a másikat.
Így, hogy elolvastam a könyvet, jobban rögzültek az alapok.
És olyan dolgok kezdenek tisztán láthatóbbak lenni amik eddig
csak homályosak voltak.
Összességben meg vagyok elégedve, azt kaptam amire számítottam.
Ez egy teljesen jó kezdés, ami miatt viszont mérges vagyok rá,
az az, hogy nem írja le a lényeket és az embereket. Olyan mintha
az író úgy lenne vele, "te már úgy is láttad a filmet, fölösleges leírni
ki mi hogy merre hány méter"
pl: ( nem pont így volt) a kék lény erősen csapkodott apró szárnyaival… őőő
csingiling? Most komolyan, törzsgyökeres fan létemre még nekem is rá kellett keresnem egy két személyre…. A másik meg a fordítás lehet, hogy akkor amikor kiadták akkor ez így volt pont jó és nagyon „menő” ne de akkor is…. amikor az elejét olvastam hirtelen azt hittem hogy a Velencei karnevál egyik élménybeszámolóját olvasom.. Meg a lefordítása óta egy csomó hosszan körülírt tárgyra lett szakszavunk.. Szóval nem ártana újra fordítani és bele javítani imitt amott..

Paulina_Sándorné
Terry Brooks: Baljós árnyak

Tetszett, élveztem, ahogy a filmet is, de nekem az igazi akkor is a Csillagok háborújától kezdődő három rész. Szerettem a szereplőket, de nem tudom annyira a szívembe zárni őket, mint Han Solo-t, Csubit, Luke-ot és Leila-t. Anakin-nal szemben ellenérzéseim vannak, mivel ismerem a jövőt, elfogult vagyok. Jar Jar aranyos figura. Szeretem ezt a világot, amit alkottak.

Ez_elment_vadászni
Terry Brooks: Baljós árnyak

Újabb Star Wars könyv és még mindig nem vagyok rajongó. :D Nekem ez még mindig tucatsztori, de ettől függetlenül kellemes kikapcsolódás volt, nem jobb vagy rosszabb a többi hasonló könyvtől.
Darth Vader itt még csak egy ártatlan és szerelmes kisfiú, akinek különleges képessége van, ő persze erről mit sem tud,csak álmodozik,hogy Jedi lovag lesz, világot lát stb. és láss csodát, így lesz. :D Természetesen, amikor már minden elveszni látszik, deus ex machinaként mindenkit megment tudtán kívül, ahogy ez egy ilyen könyvben/filmben lenni szokott. :) Ami már a filmben is totál értelmetlen volt számomra az a Darth Maullal való párharc, annyira teljesen felesleges és értelmetlen és klisés és nem is tudom,hogy csak na. Az egész sztorit hazavágja számomra, de az ilyesféle párharcok nekem egyik filmben sem tetszenek,szóval ez nem csak ezen film/könyv hibája.
Jar Jar és népének beszédét elég nehézkes volt olvasni, az a filmben azért szórakoztatóbb volt.

Hanging_Moss_9102
Terry Brooks: Baljós árnyak

Könyvváltozata ad néhány plusz információt: pl. az ifjú Skywalker taszkeneket ment szabadidejében. Erről még csak említést sem tesz a film.
Maga a történet szerintem teljesen jó: Sidious-nak a terve, hogy kancellár legyen, sikerrel végződött. A neimiodiaiak hátán sikerült ez, de hát ez egy Sith-nél nem számít.
A film szerintem látványos, viszont több Darth Maul jelenetet betehettek volna. Róla alig tudunk meg valamit, a könyvből is. Maul igen agresszív és erős, és arrogáns is. Obi-wan ezért tudja likvidálni. Az arrogancia, nem előny. Mikor olvastam és néztem a filmet, azon gondolkodtam, vajon a hatalmában és erejében levő Vader nagyúr mit tudna kezdeni egy Maul elleni párharcban. Ilyen nem fordulhat elő, hisz Maul már halott, ráadásul ha nem halt volna meg, Vader sem létezhetett volna.
Ha elkülönítem ezt a részt a többitől, akkor 5 csillag. Ha összevetem a többivel, különösen az eredeti részekkel, akkor más színvonalról beszélünk a Baljós árnyak rovására.

Baraby P

A beszéd képessége még nem azonos az intelligenciával

Életveszélyes_és_Tilos

– Te egy angyal vagy? – kérdezte halkan.
– Tessék? – nézett rá tágra nyílt szemmel a lány.
– Angyal – húzta ki magát Anakin. – Az Iego holdjain élnek, azt hiszem. Ők a világmindenség leggyönyörűbb teremtményei. Jóságosak és kedvesek, és olyan szépek, hogy még a legelvetemültebb űrkalózok is sírva fakadnak a láttukra.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker · Padmé Amidala
Asteria

A változást nem lehet megállítani, mint ahogy a lenyugvó napot sem.

PAVideoStudio

Az ifjú Jedi csupán egy pillanatig állta a tekintetét, aztán a kritikától megbántottan elfordította a fejét. Qui-gon visszaballagott Nass főnökhöz.
– Mi lesz Jar Jar Binks sorsa? – kérdezte.
Nass főnök, aki éppen az egyik gunga hivatalnokkal tárgyalt, bosszankodva fordult felé, súlyos tokája kidagadt.
– Binks megszegde a nemvisszajövézs dörvényéd. Megdörde a számgivedézsd. Bündedézsd fog gapni.
– Nem túl szigorút, remélem! – mondta nyomatékosan a Jedi-mester. – Ő nagy segítségünkre volt.
Lassú nevetés tört fel a főnökből.
– Halálra fogjuk zúzni, ennyi.

56. oldal, 4. fejezet – Baljós árnyak (Aquila, 1999)

Kapcsolódó szócikkek: Jar Jar Binks · jedi · Qui-Gon Jinn
Életveszélyes_és_Tilos

– A változást nem lehet megállítani, mint ahogy a lenyugvó napot sem.

Saille P

Ez a fajta hozzáállás elbűvölte, ám ugyanakkor bosszantotta is Obi-vant. Mentora talán a legnagyobb élő Jedi, meghatározó személyiség a Tanácsban, erős és bátor harcos, aki még a legfélelmetesebb kihívásoktól sem riad vissza, ráadásul jólelkű és szívélyes ember. Talán ez utóbbi tulajdonságai sodorták oly sok bajba. Számtalanszor dacolt a Tanács határozataival olyan ügyekben, amelyekről Obi-van úgy gondolta, nem érdemes küzdeni értük. Qui-gonnak saját, egyéni elképzelése volt a Jedik céljairól, a szolgálat természetéről és az ügyről, aminek alárendelte magát, és ezt az elképzelését rendíthetetlenül követte.

Kapcsolódó szócikkek: Jedi mester · Jedi Tanács · Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn
Életveszélyes_és_Tilos

Anakin Skywalker nem félt semmitől.
Vagy mégis?
Miközben belebámult a sötét lencsébe, amely eltakarta a taszken harcos szemét, megvitatta magában a dolgot. Legtöbbször úgy gondolta, hogy nincs semmi, ami megijeszthetné. Legtöbbször úgy gondolta, hogy elég bátor ahhoz, hogy sose féljen semmitől.
Ám tudata legtitkosabb zugában, ahol olyasmiket rejtegetett, amiket nem szándékozott feltárni senki előtt, tudta, hogy ez csak önámítás. Igaz, önmagát nem félti, az anyját viszont néha igen.
Mi lesz, ha valami történik az anyjával? Mi lesz akkor, ha valami iszonyatos dolog történik vele, amit ő nem tud megakadályozni?
Érezte, ahogy borzongás fut végig a gerincén.
Mi lesz akkor, ha elveszíti őt?
Mennyire lesz bátor akkor, ha hirtelen elveszíti azt a személyt, aki a legközelebb áll hozzá az egész univerzumban? Ez persze sosem fog bekövetkezni. Ez nem történhet meg.
De mi van, ha mégis?
Rámeredt a taszken harcosra, és az éjszaka mély csendjében érezte, ahogy a magabiztossága megremeg, akár egy széltől megrángatott levél.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker
PAVideoStudio

Ceel tábornok, a hadsereg főparancsnoka mogorván dünnyögött Jar Jar felé, amikor értesült a kinevezéséről, és azt mondta neki, hogy mutasson példát a népének, és haljon hősi halált.

259. oldal, 20. fejezet – Baljós árnyak (Aquila, 1999)

Életveszélyes_és_Tilos

– Egy napon én is űrhajót akarok vezetni idegen világokra – mondta Anakin halkan.
Wald kétkedőn felhorkant.
– Rabszolga vagy, Annie. Nem mehetsz sehova.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker
kemiviki

Anakin és a lány egymásra néztek. A nevetésüket hirtelen mintha elvágták volna. Padmé öntudatosan megigazította a frizuráját, a tekintetét azonban nem fordította el.
– Feleségül foglak venni – mondta váratlanul a fiú.
Egy pillanatnyi hallgatás után a lány ismét kacagni kezdett. Anakint egyáltalán nem bántotta az édes, dallamos hang. A fura lény a szemét forgatta.
– Komolyan mondom – makacskodott a fiú.
– Különös alak vagy – jegyezte meg a lány. Már nem nevetett. – Miért mondod ezt?
Anakin habozott egy kicsit.
– Talán azért, mert hiszek benne… A lány elképedten mosolygott.
– Hát attól tartok, nem lehetek a feleséged… – Elhallgatott, láthatóan nem jutott eszébe a fiú neve.
– Anakin – segítette ki az.
– Anakin – biccentett Padmé. – Te még kisfiú vagy.
– De nem leszek mindig az – nézett áthatóan a szemébe a fiú.

9. fejezet

Csillagok háborúja sorozat · Összehasonlítás