Felejthetetlen ​csók (Fairleigh nővérek 1.) 126 csillagozás

Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

A megrögzött élvhajhász hírében álló Sterling Harlow herceg anyja halála után elhatározza, hogy megszerzi az ardeni birtokot. A hercegnek gyermekkorában sem volt egyszerű az élete, most pedig anyja gyámleánya, Laura Fairleigh állhat az örökség útjába. Ráadásul, amikor Sterling a birtok felé tart, szerencsétlen kimenetelű baleset éri. A vetélytárs, a szeszélyes Laura már több házassági ajánlatot utasított vissza, mint amennyit számon tud tartani. A válogatós természete gyámanyja halála után jelent igazán nagy gondot számára: a végrendelet értelmében ugyanis csak akkor lehet övé a birtok, ha huszonegyedik születésnapja előtt, azaz három hét múlva férjhez megy. Ebben a kiélezett helyzetben valami egészen váratlan történik: reggeli sétáján Laura egy gyönyörű férfira bukkan, aki eszméletlenül fekszik az erdőben, majd amikor magához tér, arra sem emlékszik, hogy kicsoda is ő valójában. Az érdekek és érzelmek harca elkezdődik…

Eredeti megjelenés éve: 2001

Alexandra, Pécs, 2009
352 oldal · ISBN: 9789633709030 · Fordította: Pethő Dóra

Zsuzsanna_Makai>!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Én is 5 ☆ot adok rá attól függetlenül, hogy két olyan fordulata is volt a könyvnek, ami annyira nem tetszett, h letettem, h én ezt nem olvasom tovább. De a kis ördög csak dolgozott, és nagyon kíváncsivá tett, hogy miért is tetszik ez a könyv olyan nagyon sokaknak.
Ha a rengeteg dolgon, ami a való világban elképzelhetetlen, felülkerekedünk, Laura, Lotti és George hármasa tök cuki volt, persze a 2 kisöreg is kellett hozzájuk hogy igazán család lehessenek. Ami nagyon kedves volt számomra, amikor megszállták Sterling házát, és belakták, emberek-állatok. Az tök szívet melengető volt. A Diana vonalat is lehetett volna egy kicsit jobban bő lére ereszteni. Eleanor utolsó levelén pedig elbőgtem magam.

Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Könnyed, szórakoztató, romantikus, méghozzá történelmi.
Szexi, néha arrogáns, ugyanakkor ellenállhatatlan pasi, egy forróvérű, gyorsan gondolkodó, tüzes nő, egy-két csínytevés, amnnézia…
Bővebben: http://zivatar-christinekcoldman.blogspot.ro/2016/09/te…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Fairleigh nővérek 1

Ez is de jó volt, nagyon tetszett. Már olyan régen olvastam, hogy nem is emlékeztem rá, csak arra, hogy régen is nagyon tetszett.
Laura igen kedvemre való hölgy volt, talpraesett, határozott, két lábbal a földön járó, nem egy ábrándos naiva. A sok kikosarazott kérő után eléggé kutyaszorítóba került, mert határidőre férjet kellett találnia, ha nem akarta elveszíteni a birtokát.
Közben egy herceg pont azért indul el, hogy megszerezze azt.
Aztán a két embert összehozza a sors egy baleset kapcsán, ami miatt a férfi amnéziát kap.
Ez pont kapóra jön a lánynak, ki is használja, ami sok humoros jelenethez vezet.
Szóval tetszett és nagyon jól szórakoztam olvasás közben.

meteoritastar>!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Aranyos volt ez a történet.
Eleinte tartottam tőle, vagyis ettől az amnéziás dologtól, de felesleges volt. Mert nagyon jó történet lett. Tetszett, ahogy találkozott Laura a herceggel, ahogy az is, ahogy a család többi tagja is megismerkedett vele. :D :D De jót nevettem :D :D
Mindenkit egyből megkedveltem.
Egyedül azt sajnálom, hogy kevés olyan jelenet volt, ami jobban megmutatta volna hercegünk valódi énjét, amit nem szennyezett be a hajdani herceg. Több mosolygos, bájos pillanat / gyerekekkel több pillanat, házimunkával, mindennapi dolgokkal/, ami megmutatta volna, hogy Laura tényleg belészeretett kivül – belül és nem csak az általa kitalált alakba és testbe. De ha ezt nem nézem, és azt se, hogy hiányoltam belőle az izgalmat, azt kell, hogy mondjam, tetszett. örülök, hogy elolvashattam.
Jöhet a második rész.

t_marcsi P>!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Nagyon tetszett, sokat nevettem és még többet mosolyogtam.
Megszerettem a szereplőket, mindet. :)
A végén egy kis Diána utohang se ártott volna, spoiler.
Jól szórakoztam. :)

mokus33>!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Szokványos, történelmi romantikus könyv, amiben nem volt semmilyen különlegesség vagy frissesség, csak a jól bevált recept: végy egy férfit és egy nőt, egy ellentétre okot adó szituációt, aminek megoldását elhúzzák, mint a rétestésztát, mellé egy kis körítés, és már kész is van a történet. Itt sem volt ez másként, hiába vártam valami szokatlant vagy izgalmas jelenetet, ez nem következett be. A szereplőkkel túlzott gond nem volt, bár Laura viselkedése időnként bosszantott, de ennyi belefért. A kismacskák sem varázsoltak el túlzottan, a kutyákat jobban szerettem:)
Nem hiszem, hogy sok mindenre emlékszem majd ebből a könyvből hónapok múlva, de a célját elérte: amíg olvastam, addig kikapcsolt, néha egy-két szócsatának hála még szórakoztatott is.

Sayara>!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Nem igazán értek egyet az értékeléssel, szerintem a könyv messze felülmúlja ezt a 86%-ot. Már ha csak a mostanában kiadott könyveket vesszük figyelembe, akkor is sokkal magasabban van közöttük. Szinte egy darab helyesírási hiba sincs benne, a fordítás normális és a történet is megállja a helyét. Végig olvastatja magát, nekem sikerült egy nap alatt befalnom az egészet. A szereplők kellően emberiek, nem fordulnak ki magukból a végére, Laura sem változik meg a történtek hatására, végig megmarad az a csípős nyelvű vidéki lány, aki az elején is volt. Sterling karaktere meg egész egyszerűen elbűvölő, és hála az égnek a végén nem lett belőle az a cukormázas Rómeó, mint ahogy azt a legtöbb ilyen kisebb romantikus regénynél elvárható. Plusz maga a cselekmény is irtózatosan jó ötleten alapul, nem igazán olvastam ilyet máshol, a könyv fele nem klisékkel van tele, és ez adja meg szerintem az egésznek a sajátos hangulatát, amitől nem nagyon tudsz szabadulni.
Az egyedüli karakter, akit nem tudtam megszeretni, az Laura húga volt. Nem tetszett az a töménytelen mennyiségű egoizmus, és elkényeztetettség, amit képviselt, a viselkedése legtöbbször hagyott némi kívánnivalót maga után, de tény, ha ő nem lenne, akkor a két főhősünk sem talál egymásra úgy, ahogy:D
A másik, amit még ki kell emelnem, mielőtt abbahagyom a szóáradatomat, az Diana és Thane szála. Jó volt pluszban róluk is megtudni egyre több dolgot, az pedig külön üdítő volt, ahogy a végén egymásra találtak. Azt hittem igazából, hogy Diana végig az a rideg és közömbös nő marad, mint akit megismertünk a legelején, de szerencsére nem így lett:D
A két kutyát imádtam, ahogy a kis vörös macskát, többször is volt olyan, hogy felkuncogtam olvasás közben, úgyhogy aki ki akar kapcsolódni egy könnyed kis romantikus történettel, annak szívből tudom ajánlani ezt a könyvet:))

Carlton_Lassiter P>!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Nagyon jó kis könyv volt, hiszen egy nagyon aranyos és vicces történetet mesélt el, nagyon kedves és szimpatikus szereplőkkel. Hihetetlen, hogy mennyire különbözik az első résztől. Szinte egy teljesen másik sorozatba is sorolhatnám. :-)
Nem tudnám megmondani, hogy melyik rész is tetszett a legjobban benne. Talán az, amikor Laura felfedezte az eszméletlen Sterlinget, aki semmit sem tudott múltjáról. Aranyos volt Laura, hogy egy számára ideális (álompasiját) férfinak állította be szegénykét. Az is nagyon jó rész volt, amikor szegény Sterlinget (Nicholast) szertte volna megtenni lelkésznek, vagy amikor a száraz teasütiket ette sorba szó nélkül. És még sorolhatnám a jó kis humoros részeket, de inkább olvassátok el. Nem bánnod meg. :)

Emily_Hart I>!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

@inci81 ajánlására kezdtem el olvasni a könyvet. Ezer hála és köszönet érte, hiszen egy igazán aranyos történelmi romantikust tarthattam a kezemben. Megfelelő mennyiségben volt benne humor és romantika, és a karakterek is igazán szerethetőek voltak. Kellhet ennél több egy jó könyvhöz?
Bár Diana és Thane kapcsolatából szívesen olvastam volna többet. Az ő civakodásuk is sokat hozzátett a történethez.

Ilarejo >!
Teresa Medeiros: Felejthetetlen csók

Évek óta itt van a könyvtár polcain, és nem is tudom, hogy kerülte el ez a könyv ilyen sokáig a figyelmemet, hiszen minden megvan benne, ami egy jó történelmi romantikushoz kell! :o) Humor, szerethető fő- és mellékszereplők, spoiler. Kíváncsian várom Lottie történetét!

Nofrit>!

– […]Hiszen mindenki azt mondogatta, hogy Lottie Kisjézus alakítása olyan megható volt, hogy még a legeltántoríthatatlanabb pogányoknak is könnyet csalt a szemébe.
– Nekem könnyet csalt a szemembe, annyi szent – mondta Dower. – Kiváltképp, hogy nekem kellett beletennem azt a több mint harminckilós kisdedet a jászolba. – Megdörzsölte a derekát. – Azóta is sajog a derekam.
– Neked legalább nem kellett azon erőlködnöd, hogy elhitesd az összes falubeli kölyökkel, hogy szűz vagy – tette hozzá Cookie. – Amikor elmondtam azt a gyönyörű beszédet arról, hogy még sosem voltam férfival, Grantham annyira nevetett, hogy leesett a szamárról, egyenesen bele a jászolba, és majdnem agyonnyomta szegény Kisjézust.

christine I>!

– Légy szíves, ne duzzogj, kedves kuzinom. Elviselem az egész világ rosszallását, de a tied a szívemig hatol.
– Hatolna, ha lenne szíved.

christine I>!

– A férfi igazi mércéje nem a kora, hanem az, hogyan gondoskodik azokról, akik tőle függnek.

christine I>!

– Amit itt előadott, az nem játék, gyermekem. Az hazugság. És a hazugságból semmi jó nem származik.

christine I>!

– Bármeddig elmegy, csak hogy elérje, amit akar, igaz?
– Mi más várt egy hozzám hasonló sátánfajzattól?

christine I>!

– Nincs oka így elsápadni, kedvesem. Csak ugrattam. Vagy netalántán elfelejtette közölni velem, hogy nincs humorérzékem?

christine I>!

– […] Ezenkívül, ha valaki elég vakmerő ahhoz, hogy elrabolja a kuzinját, valószínűleg a végén ő fog nekünk fizetni, hogy vegyük vissza.

christine I>!

– Sajnálatos módon, ha az ember örökösre vágyik, először feleségre kell szert tennie. Így hát bízom benne, hogy részem lehet abban a megtiszteltetésben, hogy hozzám jön feleségül.

christine I>!

– Fel a fejjel, báránykám. Egyik férfi sem lehet olyan rossz, amilyennek mondják, amelyik lenyel egy tucat száraz teasüteményt, csak hogy ne sértse meg egy öregasszony érzéseit.

christine I>!

– Nem szereti, ha játszanak vele. Ön veszélyes játékot űz.
– Nagyon jól tudom. De remélem, a díj messze megéri a kockázatot.

Fairleigh nővérek sorozat · Összehasonlítás