A ​Harry Potter-titok A-tól Z-ig 36 csillagozás

Utazás J. K. Rowling varázsvilágába
Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig

A ​könyv amelyet most olvasol, áttekintést nyújt Harry Potter világáról – mindössze 16 fejezetben. Így ezeken az oldalakon nem esik majd szó jellemekről, cselekményekről, és nem részletezi ki, kinek, mint mondott melyik könyv hányadik fejezetében. Ehelyett lehetőséged nyílik még alaposabban megismerkedni J. K. Rowling zsenialitásával: megtudhatod, milyen előzmények ihlették a regényben szereplő kifejezéseket, szereplőket és gondolatokat..
Minden, Rowling által használt kis részlet alapos vizsgálat alá került: miért éppen azt a bizonyos díszletet használta, miért éppen úgy nevezett el egy-egy varázslatot, vagy használt fel egy-egy, már régi varázsmesékből is ismert jelképet. Ezen összefüggések által bepillantást nyerünk a görög, római és kelta mitológiába, a latin, görög, francia és olasz nyelvekbe, megismerkedünk irodalmi és bibliai szereplőkkel csakúgy, mint a nép- és tündérmesék fordulataival, és felidézünk olyan klasszikusokat, mint J. R. R. Tolkien Gyűrűk Ura-trilógiája,… (tovább)

Gold Book, Debrecen, 2007
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634260790 · Fordította: Görgey Etelka

Eta IP>!
Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig

Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig Utazás J. K. Rowling varázsvilágába

Hopsza.
Szóval ezt az izét én fordítottam. A fordítás szerintem sokkal jobb lett, mint az eredeti, amely olyan tárgyi tévedésektől nyüzsög, amelyet egy egyszerű Wikipédia-rákeresés korrigált volna.
Szerintem nem túl hasznos könyv, és elolvasni sem muszáj.

ValerinLanz P>!
Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig

Az egyik kedvenc HP kiegészítő kötetem. Még nagyon-nagyon régen, gimnazista koromban szereztem be. A suli és a művház között volt egy kis könyvesbolt, aminek mindig meglestem a kirakatát, ide több HP kötetet is kitettek, mert még akkoriban jelentek meg az utolsó részek, így nagy volt a kereslet. Ezt a darabot végül a nagynéném és a nagybátyám finanszírozta, de azóta is szerves része a Harry Potter polcomnak.
Nagyon tetszik a felépítése, különösen a tartalomjegyzék. Ha csak valamelyik konkrét varázsige érdekel, gyorsan megnézed, melyik oldalon található, és odalapozol. De olvashatod az elejétől a végéig is, hogy teljes legyen az élmény. Azért is szeretem, mert azt írja le, amit tudunk, és nem bocsátkozik találgatásokba.
Ez a kötet mutatja meg, mennyi meló is van ebben a sorozatban. Rowling zseniálisan nevezte el a szereplőit, mindenki nevének megvan a mögöttes jelentése, minden helyszín, minden varázsige, gyógynövény neve jelentőséggel bír. Nem csak maga a történet, a cselekmény és a karakterek fantasztikusak, hanem az egész háttérmunka.
Én tényleg ajánlom minden rajongónak, főleg, aki mondjuk fanfiction írásán töri a fejét, és hitelesebbé akarja tenni az írását néhány varázslat nevével, stb.

Cholito>!
Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig

Kellemes és hasznos. Tulajdonképpen imádtam. Persze ami Harry Potterrel kapcsolatos, az csak jó lehet! :)

Inimma>!
Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig

A következő hibákat találtam a könyvben:

72. o.
Anne Rice Vámpírkrónikák című sorozatának semmi köze a Buffy, a vámpírok réme című sorozathoz.

93. o.
Léteznek repülő szőnyegek a sorozatban. A kviddics évszázadai szerint Ázsiában használják őket.

108. o.
Semmiből étel. – Ilyen még a varázslóvilágban sincs.

232. o.
T. H. White: Üdv néked, Arthur nagy király egyik része a Kőbe zárt kard.

gabcsika1 >!
Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig

Voltak benne érdekes dolgok. Rájöttem, hogy milyen sok szót tudok latinul. :)
Voltak benne hibák, a fordítónak sok helyen kellett javítani.
Tudom, hogy a Harry Potter ifjúsági könyvsorozat, de ez egy kiegészítő könyv, ahol a pl. minisztériumokat is összehasonlítják és nem értem, hogy e mellé miért kellett leírni, hogy milyen jó lenne a tökfőzeléket eltüntetni a tányéromról.

danlin>!
Tere Stouffer: A Harry Potter-titok A-tól Z-ig

Segédkönyvnek, vagy inkább ötletadó könyvnek használtam egy kvízhez. A sorozattal kapcsolatban újakat nem mondott, de a csoportosítás miatt könnyebben tudtam kvízeket készíteni. Leginkább a gyógynövényes és bájitaltanos rész volt segítségemre.