Feng ​shui 17 csillagozás

A térrendezés ősi kínai művészete
Terah Kathryn Collins: Feng shui

Ha az európai ember lakást, házat vásárol, lelkesen bújja a lakberendezési folyóiratokat, kikéri barátai, családja véleményét… mégis, a dolgok esetleg csak évek múltán kerülnek a helyükre, vagy talán akkor sem.
Kínában immár háromezer éve ismeretes a feng shui látásmód. A szó jelentése: a víz és a szél. A feng shui, a térharmónia tana a JI CSING nyolc építőkövét használja, s az élet „kincseit jelenti” – a báguát. E gondolatébresztő könyv számos gyakorlati ábrával és báguá térképpel igazít el a térrendezés művészetében.
T. K. Collins a maga hatalmas gyakorlatából vett színes történetekkel világítja meg a szabályok értelmét. Egyszerű feladataival és megoldásaival közel hozza a térrendezés, a külső és belső terek harmóniájának hasznos tudományát.

Édesvíz, Budapest, 2006
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635289545 · Fordította: Szabados Tamás, Rindó Klára
Édesvíz, Budapest, 2003
Édesvíz, Budapest, 2002
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 963528635X · Fordította: Szabados Tamás, Rindó Klára

Lali P>!

Terah Kathryn Collins: Feng shui A térrendezés ősi kínai művészete

Ez a családi feng-shui könyvünk. Volt ugyan néhány más könyvünk is e témában, de egy sem nyújtotta azt, amit ez.
Jó kézbe venni, didaktikailag nagyon jól felépített, élvezetes, olvasmányos, példákkal illusztrált, szépen megtervezett könyv. Teljesedik reá a tartalom és a forma egysége.
Nagyon érdekes látni, hogy színes fényképek, lakásenteriőrök rajza nélkül, pusztán fekete-fehérben építkezve, néhány lakásalaprajz segítségével többet tud megmutatni és átadni, mint más színes-szagos vastag könyvek.
Nem bonyolítja feleslegesen túl a dolgokat, élhető, megvalósítható elméletet mutat meg, ami akár két oldalon is összefoglalható, ám a könyv mégsem mondható bőbeszédűnek, terjengősnek.
A feng-shui „misztikájában” való hit nem erőltetve, inkább játékosan, afféle gyermeki hitként jelenik meg számomra, amiben – a játékban és a hitben – szívesen osztozom.

Ha valaki be és/vagy át akarja rendezni a lakását/szobáját, esetleg íróasztalát, vagy éppen – ami a feng-shui lényege – az életét, annak jó segítséget adhat ez a kedves könyv.

imma P>!

Terah Kathryn Collins: Feng shui A térrendezés ősi kínai művészete

A minap kivettem a könyvtárból az összes feng shuis könyvet és egész hétvégén azokat olvasgattam. Azt hiszem, most már nyugodtan kijelenthetem, hogy ez a feng shui könyv a legjobb könyv a témában. Nem riogat, nem nevetséges, viszont kedvet csinál egy kis rendrakáshoz és takarításhoz, meg úgy egyáltalán, a tenni akaráshoz. Akit érdekel a lakberendezés, szerintem nyugodtan fusson vele egy kört, még kedves kis kedvcsináló történetek is vannak benne.

eeszter>!

Terah Kathryn Collins: Feng shui A térrendezés ősi kínai művészete

Igyekszem betartani a főbb gondolatait…

Kathleen>!

Terah Kathryn Collins: Feng shui A térrendezés ősi kínai művészete

Nem mondom, hogy egycsapásra megváltoztatta az életemet, de segített kitágítani a világképemet, és nyitottabb lettem a keleti gondolatokra, amire vágytam.

Kilka>!

Terah Kathryn Collins: Feng shui A térrendezés ősi kínai művészete

érdekes volt a példákkal, de én hiányoltam az illusztrációkat, fotókat.

Pannaprincess>!

Terah Kathryn Collins: Feng shui A térrendezés ősi kínai művészete

Nálam ott elakad a tudomány, hogy mi van ha nem szabályos téglalap v. négyzet alakú a tér…( akkor hogy kell felosztani?)

Erre is biztos választ ad a könyv, de olyan régen olvastam, hogy már nem emlékszem.
Mindenesetre nem hagyott mély nyomot ezek szerint.

imma P>!

A hagyományosan legjobbnak tartott, a „sárkány gyomrának” nevezett tájegység karosszék formájára emlékeztet. Az ilyen helyen emelt épület félkörben hegyekkel vagy erdőkkel övezett síkságon terül el. A homlokzat felőli rész nyitott, enyhén lejt, és a közelben egy tó vagy folyó víztükre zárja le a kilátást.

Petra17>!

Egyetlen állandó dolog van a világban, és ez a változás.

30. oldal (Édesvíz, 2001.)

Petra17>!

Egyike volt azoknak a csodás pillanatoknak, mikor úgy érzi az ember, hogy élete minden percének jelentősége van.

13. oldal (Édesvíz, 2001)

Petra17>!

Ez a könyv voltaképpen önmagunkról szól, és valljuk be őszintén, önmagunk társaságában töltjük a legtöbb időt.

20. oldal (Édesvíz, 2001.)

Petra17>!

Tiszteletben tartom azt az elvet, hogy meg kell várni, míg az emberek maguk akarják a változást – elvégre az ő életükről van szó.

178. oldal (Édesvíz, 2001.)